Základní deska Asus E35M1-M: platforma AMD Brazos v akci

Nová platforma AMD Brazos, která byla představena na letošním ročníku veletrhu CES, by měla přinést nízkou spotřebu při zachování obstojného výkonu. Jednou z prvních základních desek, která je novým systémem vybavena, je model ASUS E35M1-M.

Základní deska ASUS E35M1-M je osazena hybridním APU čipem AMD Zacate (E-350), který v sobě kombinuje dvoujádrový procesor s frekvencí 1,6 GHz (vyrovnávací paměť L2 činí 1 MB) a grafickou kartu AMD Zacate Graphics.Díky tomuto spojení je spotřeba desky s osazenými komponentami pouhých 18 W.

I přestože je grafické jádro integrované, není to žádné ořezávátko. Obsahuje 80 stream procesorů s frekvencí 492 MHz, nabízí plnou podporu moderního grafického rozhraní DirectX 11 a disponuje akcelerací videa ve vysokém rozlišení. Sestava je navíc naprosto tichá, protože je osazena pasivním chlazením. Díky tomu bude jistě vhodným kandidátem jako základ domácích multimediálních center.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na desce byla použita čipová sada s označením AMD Hudson M1. Uživatel má k dispozici dvojici slotů pro DDR3 paměť s taktem 1066 MHz, které pojmou až 8 GB paměti. Pro rozšiřující karty lze využít jeden PCI-E x16 2.0 slot pracující v režimu x4, jeden PCI-E x1 2.0 a dva PCI sloty. Integrován je zvukový kodek Realtek ALC887-VD2 s osmi kanálovým zvukem (pro využití 7.1 zvuku je potřeba skříň s HD audio panelem) a optickým výstupem S/PDIF. Na zadním panelu jsou ze zvukové karty vyvedeny tři audio jacky. Pro připojení k síti je možné využít gigabitovou síťovou kartu Realtek 8111E.

Samozřejmostí je podpora rozhraní USB 2.0 - k dispozici je až 14 portů USB 2.0 (8 přes header). Grafický výstup je možný za pomoci rozhraní HDMI, DVI nebo D-Sub. Pevné disky a optické mechaniky lze připojit na pětici interních konektorů SATA 6Gb/s a jeden eSATA 6Gb/s. Integrovaný port Firewire může dobře posloužit pro připojení digitálních zařízení jako například videokamer. Bližší informace o základní desce ASUS E35M1-M naleznete v našem obchodě (zde).

TIP: Pokud vás zajímá, jak si vede platforma AMD Brazos ve výkonnostních testech a jaké jsou všechny její přednosti, podívejte se na tento článek (zde).

Ohodnoť článek:
To je gól! To je gól!