Asus P5N-T Deluxe: high-end v obrazech

Společnost ASUS obohacuje svou nabídku základních desek o nový high-endový produkt s modelovým označením P5N-T Deluxe. Přestože tato základní deska byla představena teprve před několika dny, zahraniční servery si pro nás připravili první reálné fotografie.

Představování společnosti ASUS, jak se na úvod článku sluší, by nemělo nejspíše valného významu. Tohoto renomovaného výrobce nejrůznějších základních desek, ultramobilních a cenově příznivých notebooků, výtečně zpracovaných kapesních počítačů, výkonných grafických karet, optických mechanik, nejrůznějších chladičů, promyšleně zhotovených počítačových skříní, apod. by neznal asi jen opravdu málokdo. Místo přemítání nad nekonečnou strukturalizací této firmy si představíme nový počin tohoto renomovaného výrobce. Řeč není samozřejmě o ničem jiném, než o základní desce z produkce této společnosti, jež nese modelové označení P5N-T Deluxe. Ta by dle prvotních specifikací měla směle konkurovat high-endovým špičkám v oboru. Základní deska disponuje novým highendovým čipsetem nVidia nForce 780i (respektive se jedná o starší čipset NńVidia nForce 680i SLI, který je navíc vylepšen o podporu PCIe 2.0 bridge), čímž jsem již víceméně naznačil, že tento produkt bude určen pro procesory společnosti Intel. Přesněji můžete desku osadit libovolným procesorem pro socket T (LGA 775) s FSB až 1333MHz, a to včetně nejnovějších 45nm verzí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Celkem čtyři paměťové sloty dokážou pojmout až 8 GB operační paměti typu DDR2-1066 (pro každý ze slotů je tedy možné použít maximálně paměťový modul o kapacitě 2 GB). Samozřejmostí jsou možnosti rozšíření funkcí a vlastností základní desky, a to díky nejrůznějším slotům a portům. Jmenujme alespoň 3-way SLI pomocí trojice PCI Express slotů (dva modré sloty navíc podporují rozhraní PCI Express 2.0), 6x SATA II, 10x USB 2.0, gigabitový ethernet, eS-ATA, IDE, a tak dále. Vyzdvihnout si dozajista zaslouží i osmifázové napájení desky či zcela pasivní chlazení desky za pomoci měděných bloků a heatpipe trubic. Bližší informace o samotné základní desce, dostupnosti produktu, ani o jeho zaváděcí ceně bohužel prozatím nebyly zveřejněny.

Na závěr se však můžete podívat na první oficiální fotografie desky. Více skutečných fotografií naleznete v tomto odkazu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zdroj: hardwarexl.com

Ohodnoť článek:

Diskuze k článku (2)

Máte otázky k tomuto článku?
Zeptejte se v diskuzi.

Nevim no

piro:cz 14. 12. 2007 22:48

všimětesi barevného označení PCI-E slotů pro SLI kdopak si asi udělá takhle dlouhej SLI můstek????:-D a ta deska prej nic extra novýho neukázala .

Spotřeba

kernel.emd; 13. 12. 2007 17:05

48W


To je gól! To je gól!