Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Šest flashdisků: Kdo vyrábí nejlepší?

Šest flashdisků: Kdo vyrábí nejlepší?

Recenze
Apacer Handy Steno HA202 512MB_1006443022
Apacer Handy Steno HA202 512MB
Produkt není určen k prodeji.
Apacer Drive HC212 1024MB USB 2.0_158488488
Apacer Drive HC212 1024MB USB 2.0
Produkt není určen k prodeji.
Corsair Flash Disc 512MB_297514825
Corsair Flash Disc 512MB
Produkt není určen k prodeji.
Corsair Flash Voyager 1GB_1888858548
Corsair Flash Voyager 1GB
Produkt není určen k prodeji.
Pretec i-Disk Wave 512MB_999476771
Pretec i-Disk Wave 512MB
Produkt není určen k prodeji.

V testu se nám sešlo šest flash pamětí od čtyř předních výrobců. Tři z nich s kapacitou 1GB, zbylé tři s kapacitou 512MB. Podíváme se na to, který z nich je nejrychlejší, který nejvybavenější a jaké jsou mezi jednotlivými modely rozdíly.

Přestože si většina lidí kupuje flashdisk podle vzhledu a podpory daného operačního systému, rozdílů je tu mnohem víc. Ovladače, uchycení krytky konektoru, odolnost flashdisku, velikost a hlavně rychlost zápisu a čtení dat. Kdo často pospíchá nebo přenáší velké objemy dat, určitě bude na první místo při výběru klást rychlost. Kdo s sebou nosí data všude, uvítá vyšší odolnost.

Jak se testovalo

Základem testů byl můj pracovní počítač s čipovou sadou KT600 a USB 2.0. Kromě samotného flashdisku nebylo do portů zapojeno nic jiného, co by se s ním dělilo o rychlost.

Měřil jsem čtení i zápis pro A) malé soubory velikosti několika KB B) soubory o velikosti několika MB (MP3, foto) C) velký 300MB soubor. Měření jsem několikrát opakoval a akceptoval medián naměřených hodnot. Medián je aritmetický průměr dvou středních hodnot, čímž nedochází k započítání extrémů v měření.

I když jsem do testu přibral dvě různé kapacity, nejde o nerovný souboj. Jak si později ukážeme, kapacita se neodráží na výkonu flashdisků, jako tomu je u pevných disků.

Seznam účastníků testu a jejich představení:

  • Apacer Drive HA202
  • Corsair Voyager
  • SanDisk Cruzer Titanium
  • Apacer Handy Steno HC212
  • Pretec i-Disk Wave
  • Corsair USB Flash

Apacer Drive HA202

Kapacita: 1GB (983MB)

USB: 2.0

Materiál: kov

Cena: 928Kč s DPH

Záruka: 2 roky

Apacer HA202 je velmi elegantní flashdisk s vysouvacím konektorem s napevno přidělanou krytkou. Nemůže se tak stát, že víčko ztratíte, pouze jej můžete ulomit. Krytka je totiž na rozdíl od kovového těla z plastu.

HA202 je možné pomocí očka uchytit na řemínek na krk, který je součástí balení. Krom něj je v obalu k nalezení také CD s ovladači pro Windows 98SE a anglický manuál. Pokud nemáte na skříni čelně vyvedené USB porty, jistě se bude hodit prodlužovací USB kabel s délkou přibližně 50cm.

Klíčenka je útlá, avšak kvůli krytce se nemusí vejít vedle dalšího zařízení v sousedním USB portu. To se nebude líbit především majitelům notebooků.

Při zapisování nebo čtení bliká na Apaceru HA202 modrá dioda signalizující práci. Vyhnete se tak nepříjemnostem, když jej vytrhnete z konektoru dřív, než dokončí operaci.

Corsair Voyager

Kapacita: 1GB (977MB)

USB: 2.0

Materiál: pryž

Cena: 1 010Kč s DPH

Záruka: doživotní

Voyager nepatří v naší nabídce mezi nováčky, ba právě naopak, ale i přesto má stále co nabídnout. Jeho pryžové odolné tělo bylo terčem nejednoho testu výdrže, ve kterých byl zamražen do ledu, vyprán v pračce apod. Nutno dodat, že vždy bez úhony přežil.

Jeho slabinou je špatně upevněné víčko, které drží nasazené na konektoru USB snad jen silou vůle. Není nijak fixováno, a tak se občas stane, že se ztratí.

Na druhém konci než je umístěn konektor najdeme očko pro připevnění k pásce na krk či nasazení na klíče. Očko není vyztužené, ale překvapivě hodně vydrží. Zkoušel jsem za něj v mezích normálu tahat a bez problémů vydrželo.

Voyager je uzoučký, a tak není problém nacpat dva vedle sebe do USB portů. Pokud se s ním pracuje, bliká na něm dioda modré barvy.

Balení obsahuje poutko na krk, CD s ovladači pro Windows 98SE i Linux a krátký prodlužovací kabel USB. Manuál je v elektronické podobě na CD.

SanDisk Cruzer Titanium

Velikost: 1GB (976)

USB: 2.0

Materiál: titan

Cena: 1 461Kč s DPH

Záruka: doživotní

Sandisk Cruzer Titanium patří mezi dražší zástupce gigabytových flashdisků. Má k tomu hned dva důvody: 1) jeho plášť je vyroben z odolného titanu 2) dodává se se softwarem pro zabezpečení a synchornizaci dat.

Konektor Cruzeru je vysouvací jako v případě Apaceru HA202, avšak zde nemá žádnou záklopku. V podstatě to ničemu nevadí, akorát se konektor může zanášet nečistotami.

Tělo je široké tak nešťastně, že se dva vedle sebe o milimetr nevejdou. Jistá možnost je trochu zatlačit a flashdisk malinko vyhnout do strany.

Stejně jako většina soupeřů, tak i Cruzer Titanium modře bliká při načítání či zapisování dat. V jeho příslušenství najdeme jednu neobvyklou věc – klip na pásek (kapsu). Samozřejmě nemůže chybět populární keystrap – páska na krk.

Sandisk kompenzuje vyšší cenu šikovným softwarem nahraným přímo na Cruzeru, neboť žádné CD k němu nedostanete. Celkem jde o tři aplikace:

  • CruzerSync – pro synchronizaci pošty a kontaktů
  • CruzerLock – pro šifrování dat zapsaných na disku
  • PocketCache – zálohovací utilitku na dokumenty

Bonusový software skrývající se v SanDisk Titaniu.

Software je jednoduše použitelný, nekomplikovaný a možná i trošku zbytečný. Kontakty a mail většina lidí dnes synchronizuje s mobilním telefonem či PDA. Zlohování je v případě kapacity 1GB spíš plýtvání místem. Jediná opravdu použitelná aplikace tak zůstává CruzerLock, který zašifruje vyčleněnou část disku. Neznáte-li heslo, k datům se dostanete opravdu těžko.

Apacer Handy Steno HC212

Velikost: 512MB (489)

USB: 2.0

Materiál: plast

Cena: 497Kč s DPH

Záruka: 2 roky

Značkový flashdisk za hubičku, to je Apacer Handy Steno HC212. Velmi originální design, jakoby představoval rozvlněnou vodní hladinu, působí nově a neotřele. Zvlášť originální je velké víčko uzavírající přes dvě třetiny Stena. Dobře drží uzavřené a navíc jej díky své velikosti určitě jen tak nezapomenete.

Přestože je v horní kulaté části Stena očko, žádné poutko na krk není v balení přítomno. Najdeme zde pouze malou knížečku manuálu a CD s ovladači pro Windows 98SE.

Tělo Stena HC212 je opět příliš buclaté, než aby šlo zapojit do USB konektoru hned vedle něčeho jiného. Když jej do USB zasunete, rozsvítí se zelená dioda, která při přenášení dat začne blikat.

Plast nepůsobí sice tak odolně jako třeba titanové tělo Cruzeru, ale pro přenášení mezi prací a domovem bez problémů postačuje.

Pretec i-Disk Wave

Velikost: 512MB (476)

USB: 2.0

Materiál: pogumovaný plast

Cena: 783Kč s DPH

Záruka: 2 roky

Když jsem vybíral maličký Pretec i-Disk do testu, předpokládal jsem, že bude stejně dobrý jako jeho modrobílý předchůdce Pretec Luxury. Netušil jsem, jak moc jsem se spletl. Vzhledově je sice velmi podobný, výkonnostně však neskutečným způsobem zaostává. Pokud jde o kvalitu zpracování, ta je na velmi vysoké úrovni. Tvrdý pogumovaný plast je příjemný do ruky, je pevný a proto i velmi odolný.

Pretec i-Disk je jeden z nejmenších flashdisků a nejspíš nejmenší klíčenka s krytkou konektoru. Bez potíží jde přidělat na kroužek od klíčů, takže označení klíčenka je v tomto případě naprosto přiléhající.

Jediná další věc v balení kromě samotného i-Disku je kovový řetízek na krk. Ovladače pro starší Windows zde nenaleznete.

Velikost je jeho velkou předností, takže se vejde do dvojice i vedle obsazeného USB konektoru. Na jeho konci je modrá led dioda signalizující připojení disku. Při práci tradičně bliká.

Corsair USB Flash

Velikost: 512MB (495)

USB: 2.0

Materiál: plast

Cena: 526Kč s DPH

Záruka: doživotní

O tom, že Corsair (Samsung) umí dělat paměti nemůže být pochyb. Proto stejně jako model Voyager, tak i tento patří k absolutní špičce.

Trochu mě překvapilo, že v balení není kromě samotného Corsairu zhola nic. Ovladače, prodlužovačka – oproti Voyageru působí jako chudý příbuzný, ale...

USB Flash je velmi malý a opravdu elegantní. Lehce tak prominete lesklému plastu tradiční nešvar - chytání otisků. Krytka konektoru je přichycena dvěma háčky (pacičkami) a na svém místě drží opravdu poctivě. Rozhodně sama od sebe nespadne.

Očko pro přichycení Corsairu zde najdeme samozřejmě také. Co tu však nenajdete je dioda indikující připojení/práci polovodičového disku. Kdo má nastaveno kopírování se zpožděným zápisem, ten z toho zrovna šťastný nebude.

Rychlostní testy

Přestože jsem zkoušel dvě rozdílné velikosti flashdisků, rozhodl jsem se je zanést do jednoho grafu. Měřením jsem zjistil, že na kapacitě zhola nezáleží. U flashdisků se nehraje na hustotu zápisu stejně jako u pevných disků. Kritérii rychlosti zápisu jsou řadič a samozřejmě použitá paměť.

Zápis

Jako první si vezmeme na mušku zápis souborů. V této disciplíně jsou největší rozdíly ve výkonu. Extrémní členění disků nastává při zápisu malých souborů v řádech KB, kde paměti s vysokou latencí (pomalý řadič či paměť) naprosto odpadají. Přenášíte-li například webové stránky na svém flashdiku, je to pro vás jistě kritérium výběru. (žluté sloupce v grafu)

Pro většinu nás ostatních je důležité, jak se disk popere se soubory okolo 2MB. Ty reprezentují hudební soubory typu MP3 a fotografie. (červené sloupce)

Nosíte-li s sebou zálohu nebo instalace nějakých programů, nejdůležitější je zápis velkých souborů s objemem několika desítek či stovek MB. (modré sloupce)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Z grafu vyplývá, že bezkonkurenční přenosný disk je Corsair USB Flash. Hodnoty zápisu jsou ve všech případech nejvyšší, při zápisu miniaturních souborů je dokonce naprosto bezkonkurenční, neboť druhý v pořadí na něj ztrácí víc jak třetinu.

Zvláštní charakteristiku má výrobek SanDisk Cruzer Titanium. Zjevně mu nesedí rychlý zápis do FAT tabulky, takže mu jde akorát zápis velkých souborů,, kde se umístil na třetím místě.

Čtení

O něco méně důležitá je rychlost čtení. Zde již nebývají tak dramatické rozdíly, a možná právě proto test čtení definitivně oddělí zrno od plev.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Podle předpokladů nejsou mezi většinou flashdisků větší rozdíly. Výjimku tvoří Pretec i-Disk Wave a Apacer Handy Steno HC212. Zatímco Apacer je možné považovat za průměr, Pretec je naprostý propadák. Takový výkon bych čekal pouze od neznačkových levných flashdisků.

Reálná kapacita

Výrobci sice svorně píší na obaly svých výrobků upozornění, že předpona „kilo“ v tomto případě není 1024 ale pouze 1000, ale využitelná kapacita bývá ještě daleko menší.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zatímco Apacer HA202 nabízí velmi slušných 98,3% udávané kapacity na obalu, takový Pretec i-Disk má jen 93%. Místo 512MB si tak zakoupíte pouze 476MB.

Závěr

Když jsem procházel starý test flashdisků napsaný Radkem Hulánem v roce 2004, uvědomil jsem si, jak šly ceny těchto šikovných datových nosičů prudce dolů. Před dvěma lety jsme si za 1000Kč mohli pořídit 256MB kousek, dnes za stejné peníze již „gigovou flešku“.

Čekal bych také, že rozdíly v rychlostech zápisu se téměř smažou, ale opak je pravdou. Přestože v testu jsou jen flashdisky renomovaných výrobců pamětí, rozdíly jsou někdy vpravdě drastické. Naprosto nejhorší disk v testu je Pretec i-Disk Wave s cenou neznačkových 1GB klíčenek a stejně mizerným výkonem, který svému výrobci nedělá dobrou reklamu.

Na druhé straně nejlepším flashdiskem je výrobek společnosti Corsair zvaný USB flash. Nejrychlejší zápis, velmi solidní čtení, pevně uchycené víčko a rozumná cena z něj dělají atraktivní zboží. Bohužel se prodává ve velikostech do 512MB – větší neseženete.

A ostatní? Corsair Voyager skončil na druhém místě těsně za mladším bráškou. Jeho výhodou je vyšší odolnost a bohaté příslušenství, nevýhodou špatně uchycená krytka konektoru a pro někoho i vzhled. Velmi dobrý výkon podal i Apacer HA202, který oceníte nejspíš pro jeho reprezentativní charakter. Jeho výkony byly velmi vyrovnané a srovnatelné s Corsairy.

Zbylé dva, SanDisk a Apacer HC212, patří do průměru. Jediný důvod, proč se pro ně rozhodnout může spočívat v jejich designu, v případě Sandisku v nadstandardní softwarové výbavě.

Tabulkový přehled naměřených hodnot v testu:

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

rychlost zápisu a čtení v MB/s

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (42)

PQI

Už viac než rok vlastním PQI Cool Drive Pro-U339 Pro s uvádzaným čítaním a zápisom 25 MB/s a 17 MB/s. Nemám testovacie súbory, ktoré tu boli použité, takže presné hodnoty nepotvrdím, no jeho rýchlosť je skutočne impozantná a čítanie sa prevažne pohybuje na udávanej rýchlosti výrobcom.Inak hodnotný test, bežný užívateľ vidí jasný rozdieľ v daných modeloch. Chcelo by to však väčší počet kandidátov a pre väčšiu dôveryhodnosť výsledkov použiť aspoň tri identické flash disky a jednotlivé rýchlosti porovnať, tak ako pri opakovanom meraní, ktoré eliminovalo extrémy.

@eraser2k: Nejak mi hlava nebere tvrzeni: "presné hodnoty nepotvrdím, no jeho rýchlosť je skutočne impozantná a čítanie sa prevažne pohybuje na udávanej rýchlosti výrobcom." To jsi asi strilel hooodne od boku, ze?

Dalsi troska do mlyna: ATP ToughtDrive

Dobry den, pripojuji svuj flashdisk, ktery jsem si kupoval pred nedavnem.
Dulezite pro me bylo pogumovane telo kvuli odolnosti a hlavne prenosove rychlosti. Rozhodoval jsem se tedy mezi Corsair Voyager a ATP ToughtDrive (oboji v kapacite 1GB). Nakonec jsem se rozhodl pro ATP a zde jsou me merene rychlosti:
Cteni (soubory KB): 5 800 kbytes/s
Zapis (soubory KB): 3 600 kbytes/s
Cteni (soubory MB): 17 300 kbytes/s
Zapis (soubory MB): 13 600 kbytes/s
Cteni (soubor 350MB): 25 500 kbytes/s
Zapis (soubor 350MB): 17 900 kbytes/s
Vyuzitelna velikost 96,7% (991 MB)
(300MB soubor jsem bohuzel nenasel)
V krabici (plastovem obalu) je pouze samotna flashka a gumova snurka na krk, ktera nevypada dostatecne pevne. Drivery na Win98 je treba stahnout z webu vyrobce.
Z gumove konstrukce ale vzesla bouhuzel i jedna neprijemnost. Flash jsem rad ohybal a po mesici mi prestala fungovat pulka kapacity (stal se z ni jen 512). Disk jsem ale vyreklamoval a nyni uz je vse v poradku a to je s nim i kolikrat hazeno z okna na beton.
Po precteni vaseho porovnani a srovnani s vysledky vasich flash jsem i nadale moc rad, ze jsem si vybral prave tento.

@NicNebude: Pozorni z vas si jiste vsimli ze se flash jmenuje ATP ToughDrive (bez t)

Velké zklamaní Pretecem

Již skoro dva roky vlastním od firmy Pretec Tiny Luxury Flash Drive o velikosti 256MB. Pořídil jsem si jej právě na základě testu, z něhož vyplývalo, že tento flash disc byl z testovaných nejrychlejší. Proto nevím, jak je možné, že se najednou výrobek této firmy ocitl mezi nejpomalejšímu v testu. Zřejmě to bude dáno asi změnou výrobce nebo "nedokonalým" kusem vyrobeným "v pátek odpoledne". Nebo víte o tom něco podrobnějšího?

@schmako: Preto som chcel, aby sa vykonal test s viacerými kusmi.

@eraser2k: Kolega v praci ma tuto "novou serii" ve velikosti 1GB a rychlost je opravdu zalostna...

@schmako: Kazda druha serie na tom bude asi jinak.

@schmako: Uprimne jsem rad, ze jsem recenzi cetl az ted ... asi bych neudelal tu nerozvaznost, kterou jsem pred cca 14 dny udelal ... koupil jsem 2GB verzi a me zkusenosti jsou nastesti diametralne rozdilne (super malej, relativne levnej a rozhodne rychlejsi nez v recenzi) ;-)

@schmako: To bude jinym modelem. Ja mam cerstve verzi Tiny Luxury 1GB a rychlost je dobrá. Zápis velkého souboru rychlosti 6.4 MB/s.
Ovsem s malymi soubory je to otres. Ovsem mel jsem jiz asi 5 ruznych flash disku. Od a-data pres apacer, kingston a nevim co jeste a s malymi soubory to bylo u vsech stejne.

@schmako: Zdravim, mam sice verzi Tiny Luxury ve dvou kapacitach, ale i tak je to zajimave. 512 MB disk zapisuje rychlosti 10 MB/s, 1 GB disk pouze 6.5 MB/s, cteni je shodne u obou okolo 13 MB/s...

@schmako: No jo ale to bylo pred 2 roky!
Ja mam taky pretec, ale jiny typ (Pretec Tiny Luxury Flash Drive 1024MB)
A hrozne se mi libi, zadny problem jsem s nim zatim nemel.
takze taky bych neveril testu, kde vyzkousi jeden kus jeden model a ve vysledku udelaji zaver, ze firma pretec stoji za prd.
Ja si ho kupoval, protoze je to stale nejmensi disk o proti vsem ostatnim a na to mi zalezelo nejvic.
Cim mensi v kapse tim lip. Ty bachraty USB disky sice muzou zapisovat rychlejc ale k cemu to je? Tak si pockam o 1 minutu dele, to mi ubec nevadi.

@Hobittak: Souhlasim s tebou.. :)

@schmako: Bacha, mluví se tu o nový černý sérii. Ty starý modrobílý jsou supr. Rychlý, malinký a spolehlivý. Jinak přesedlal jsem z Pretecu na Corsair. A maximální spokojenost (i s Pretecem ale na 256 je těsno...).

@quido.speedyy: ty sexualnimanyaku chceš po mně jen sex máme už 10500000 dětí tak toho nechejpodpis...................tvoje manželka

@Kondom pro sexualní manyaky: me nezajimá kolik máte deti a je me to u řite. Ja jsem chtel vedet jaky Flash disk si mám koupit a do vasich deti je mi ...... . S pozdravem ...... tvoje tchýně

Práce s malými soubory

Mnoho malých souborů, např. webové stránky, ale i mp3, nebo fotky, klidně zabalte do zipu či raru třeba i s nulovou kompresí (ať nečekáte) a tím vytvoříte jeden velký soubor, který se mnohonásobně rychleji zapisuje i čte.
Je to dobrý fígl, doporučuji.

@godlion: Robím to úplne rovnako, navyše aj vymazanie je potom len otázka sekundy.

Cruzer Titanium U3

Proč jste provedli test s rok starou verzí SanDisku Cruzer Titanium, když i zde na CC je už v prodeji nová verze Cruzer Titanium U3?
Mě by spíš zajímalo jak je na tom tato nová verze.

Corsair Voyager

Mam 2GB variantu Corsairu Flash Voyager a vicko drzi velice pevne. Na stare 512MB ale fakt moc nedrzelo.

@dark.lord...: souhlasim..mam ten samej a to víčko mi občas ani nejde sundat třeba když má člověk trochu vlhký nebo mastný prsty tak mi ani nejde undat:-)

@dark.lord...: Tak ho zkus případně vyprat v pračce a třeba bude zase držet - u mě to tak fungovalo...

Corsair Flash Voyager

mám 1GB verzi, co se týče toho krytu konektoru tak ten vůbec nedrží. Výsledek z HD Tachu (long bench): http://limoto.xhosting.cz/screeny/voyager_hdtach.png

PQI

take ji mam a mohu potvrdit.

Vlastním Corsair Voayger

Vlastním už druhý Flashdisk Corsair Voyager 1024MB. Právě jsem měřil přenosovou rychlost u toho mýho. Zapisoval jsem a pak zpětně načítal 100MB soubor. Rychlost zápisu je: 13,7MB a rychlost čtení je 19,2MB. Téměř ty samé hodnoty jsem měl i s tím prvním Voagerem... Mimochodem tyto hodnoty udává i výrobce. Nějak se mi tady ty hodnoty nezdají... Velikost mi to hlásí 990MB (je tam FAT32 - pro štouraly :-) ) Malé soubory jsem netestoval (nemám na to chuť). Jinak mohu potvrdit, že víčko na něm opravdu moc dobře nedrží (už jsem ho ztratil :-( ). Jinak si na něj nemohu stěžovat, je opravdu super! Mohu s klidným srdcem doporučit :-)

@DJPepik: Taky vlastním dva kousky Voaygera 1 Gb a souhlasím s měřením,odpovídá skutečnosti.Krytky mě zatím drží, u toho prvního/z loňska/ drží gumový kryt mnohem lépe,pevnost těla i vzhled je dokonalý a líbivý.Dělám s nimi psí kusy,žádné odhlašování nedodržuji a přesto jsem neměl ještě chybu nebo chybové hlášení.Používám je denně a neumím si již v současnosti představit práci bez nich.Vašek

@DJPepik: Tak tak, Corsairy jsou jako flešky super, já mam už druhou (tu první poděldila sestra a taky si nemůže stěžovat) no a plně mi vyhovují - asi si koupim další!

Kingston

me tu strasne chybi disk od Kingstonu ... cca pul roku vlastnim Kingston DataTraveler 2 plus 512MB a v porovnani s jinymi disky, co vlastni mi pratele je neuveritelne rychly. Proto uvazuju o koupi nejakeho jeho nastupce s kapacitou 2GB a myslim, ze je to dost renomovana znacka nato, aby se ukazala v podobnych testech.

@zdendal: Souhlas se Zdendal, vyloženě bych byl zklamán s horším jak s druhým místem výše uvedeného, také mám a 1++++. Trošku negat. názor na "Migo" funkci.

Corsair USB Flash a LED

Ted jsem kupoval tuhle flashku a LEDka indikujici cteni/zapis tam je, u ocka na snurku, neni viditelna, ale prosvita pres obal (je tmave kourovej). S tema otiskama prstu je to pravda, leskne se jen do prvniho pouziti. Ale jinak jesm spokojenej hlavne s rychlosti a s rozmerama.

Dotaz

Dobrý den, měl bych malý dotaz jsem student a měl bych zájem si koupit, Flash Disk. Jaký bych si měl koupit??

Děkuji předem za odpověd
Ondra :)

@IQ: já bych ti doporučil flach disc Canyon Aluminium např. 1Gb stojí asi 230 s DPH sám ji mám 2 roky a sem s ní velice spokojenej

@IQ: Ahoj já bych ti doporučil flsh disc na pamětové karty. Já jsem si taky jednu koupil a jsem s ní spokojen.Taky jsem k ní dostal pamětovu kartu 1GB.Zaplatil jsem 200kč.

Kingmax U-Drive 2GB.

Po zkušenostech co jsem získal po krátkém zkoušení Kingmax U-Drive 2GB.Mohu ho jen doporučit pro technologii ReadyBoost ve Wistě.

Ano

mam uplne stejny nazor plne souhlasim....

Crs

jedíně corsair

@cody_czc: taky bych doporučil corsair, slušná značka, kvalitní produkty

Flasch

ok diky

Ok

jj

Soutěž o flashku

Jestli zrovna sháníte flashku, možná se vám bude hodit tenhle odkaz? http://soutez.xage.cz/ je tam soutěž o 32 GB flashku Voyager od Corsair a když vyhrajete, přivezou vám jí až domu

Corsair Voyager

Dobrý den, již rok a půl vlastním Flashdisk Corsair Voyager a mohu říct, že jsem s ním neměla nikdy žádné potíže. Jelikož ji mám vyzkoušenou, mohu ji všem doporučit, budu si kupovat novou, takže tahle flashka za koupi opravdu stojí.

Corsair

Tahle flashka je zatim moje nejoblíbenější. Za ty roky co jí mám si nemuzu stežovat ani na jednu věc. supr

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru