Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
CoolerMaster Stacker 810 – velmi variabilní bigtower

CoolerMaster Stacker 810 – velmi variabilní bigtower

Recenze
CoolerMaster Stacker 810 black_579634677
CoolerMaster Stacker 810 black
Produkt není určen k prodeji.
CoolerMaster Stacker 810 silver_891721251
CoolerMaster Stacker 810 silver
Produkt není určen k prodeji.

Značka CoolerMaster je známa více než dost. Stejně tak její skříně s označením Stacker. My se dnes podrobněji podíváme na jeden bigtower toho jména, Stacker 810. Na rozdíl od minule testované Thermaltake Eureka, není skříň tak elegantní a pohledem přitahující. Ale zdání klame. V čem je tedy lepší a v čem horší? To se dozvíme v následujících odstavcích.

Společnost CoolerMaster se zaměřuje, stejně jako firma Thermaltake, na výrobu počítačového příslušenství. Většina z jejich výrobků spadá do kategorie chlazení PC. Skříně, zdroje, ventilátory či chladiče – to vše a ještě více v nabídce e-shopu od CoolerMaster najdeme. Velmi známou záležitostí v oblasti skříní je na svou cenu výborná middletower CoolerMaster Elite 330 a 331. My se ale zaměřujeme na vyšší segment.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nejlevnějším modelem v oblasti největších skříní od CoolerMaster je Stacker 810 black. Cena okolo čtyř tisíc korun. Přesně tento model si dnes otestujeme.

Testovací sestava

Ač nebudu měřit teploty komponent či jiné hodnoty, uvedu sestavu, kterou jsem ve skříni po dobu více než 14 dnů měl.

Procesor

Intel Core 2 Quad Q9300 (2.5GHz)

Chlazení

Thermalright Ultra-120 eXtreme + 120mm Tt fan

Základní deska

ASUS P5E WS Pro – Intel X38

Operační paměť

Corsair 2x2GB DDR II 800MHz XMS2 DHX CL4

Grafická karta

EVGA GeForce 9800GTX+ 512MB

Pevný disk

Western Digital Caviar SE16 - 640GB SATA II

Zdroj

Corsair Power Supply HX520 520W

OS

Windows Vista Home Premium 64-bit SP1

Monitor

Samsung T240HD 24“ max. 1920x1200

Sestava je shodná s testovací sestavou grafických karet.

Balení a příslušenství

Po zakoupení opět zjistíme, že krabice je velmi velká a tentokrát i výrazně těžší než Tt Eureka. Způsobuje to použitý materiál - železo, který má proti hliníkové Eureka přeci jen vyšší hustotu a tím i váhu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Krabice CoolerMaster Stacker 810

Na přední straně krabice vidíme hned několik obrázků pohledů na skříň popisujících její speciality. Pro 99% uživatelů je především důležité, že se do vnitřního prostoru dá namontovat základní deska velikosti Extend-ATX se čtyřmi procesory. Na podrobnější informace přímo od výrobce se můžeme podívat zde.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Široká krabice

Krabice od Stacker 810 je viditelně širší, ale kratší než u skříně Eureka. To naznačuje i rozdíly ve velikosti samotných case. Podle balení se můžeme mimo jiné těšit na výborné a tiché chlazení, jednoduché a variabilní instalace komponent a velký prostor. Oficiálně je dle anglických zdrojů označována skříň jako Full-Tower, u nás bychom nazvali obyčejně Bigtower.

Technické parametry

Produkt

CoolerMaster Stacker 810 black

Typ skříně

bigtower / full-tower

Pro základní desky typu

Extend ATX, Standard ATX a Micro ATX

Materiál / barva

SECC ocel, hliník / černá

Hmotnost

14,3kg

Rozměry

536x227x584mm

Počet 5.25“ pozic (externí)

8

Počet 3.5“ pozic (externí/interní)

3/3

Systémový ventilátor

4

I/O porty

6xUSB, 1xFireWire, audio

Aktuální cena e-shopu k 08.09.2008

4117,- Kč

CoolerMaster Stacker 810 black – vnější pohled

Skříň je tradičně zabalena ve velkém pytli, před nárazy izolována polystyrenovými držáky. Po otevření nevypadá skříň tak úžasně jako Tt Eureka, není tak hezká designově. Věřme, že alespoň po stránce funkční bude lepší, jinak by vyšší cena neměla opodstatnění.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Celkový pohled na Stacker 810

Celkové zpracování je na první pohled levné. Až na to, že je skříň větší, bych vnější vzezření přirovnal právě ke zmiňované Elite 331, kterou vlastním. Je to trochu škoda, protože bych od skříně za čtyři tisíce korun chtěl mimo velmi dobré funkčnosti také trochu atraktivity a krásy. Z obou stran záslepek je část konstrukce z hliníku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přední část skříně

Inu u CoolerMaster si řekli: „Když Bigtower, tak co nejvíce funkční a variabilní!“ Právě touto větou by se vše dalo vystihnout. Hned na přední části skříně je vidět 11! 5.25“ externích pozic. Je to moc? Ano je, ale uvnitř skříně jsou hned tři zabrány místem pro pevné disky. Protože je ale vše možné měnit, můžeme si třeba mechaniku strčit do jakékoliv pozice a k tomu přizpůsobit zbytek.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

„Čelo“ v horní části s předním panelem

V čele case je nápis „CMSTACKER“. Nad ním už jen plný název firmy a stříbrné protažení bočních hliníkových lišt, které je už ale jen barvou podobné a je z plastu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Levá bočnice

Levá bočnice se vyznačuje velkým kolem s kovovou síťkou, která je z vnitřní strany vystlána protiprachovým filtrem. Bočnice se odsunuje jednoduše odšroubováním dvou zadních šroubů a vysunutím dozadu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Levá bočnice zevnitř

Do kruhové konstrukce se z vnitřní strany dá upevnit další systémový ventilátor velikosti 80mm. Ten ale není obsahem balení. Při nasávání už bude chráněn zmíněným protiprachovým filtrem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní část skříně

Zadní strana je velmi zajímavá. Nalézáme zcela jiný systém než u většiny ostatních. Zdroj se ukládá do dolní pozice místo destičky se dvěma naznačenými kolečky. Uvolněné místo v horní části je zaplněno 120mm ventilátorem. Celkově jsou v zadní části ventilátory dva. Základní krytka zadního panelu se lehce sundá. Pozice pro vývody přídavných karet se zajišťují velkými šroubky bez nutnosti použití šroubováku, takže máme karty hezky pevně uchyceny a zároveň nemusíme hledat žádné náčiní.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pravá bočnice

Pravá bočnice má na levé půlce perforovaný pás, jehož funkce je tak trochu záhadou. Zřejmě je určen pro lepší odvod tepla při nainstalování Extend-ATX desky, kde jsou v této části procesory.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Horní strana s ventilátorem

Třetí obsažený systémový ventilátor fouká z horní strany směrem dovnitř. Jeho velikost je 80mm a i když ho výrobce udává jako super-tichý, tak tím bohužel není. Na fotce vidíme i umělohmotnou stříbrně barvenou okrasu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přední panel

Přední panel je povedený, díky němu určitě uplatníme všechny USB headery ze základní desky. Vyvedeno je 6x USB, 1x FireWire a audio. Tlačítka pro zapnutí počítače a reset jsou obyčejná, reset je zapuštěný a mačká se hůře, což je ku prospěchu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní strana

Stejně jako zadní strana, je i ta spodní zajímavá a rozhodně jiná oproti standardům. V základu celá skříň stojí na čtyřech kulatých „nožičkách“ (na obrázku odmontované). Jsou pogumované a na hladkém povrchu drží dobře. Pokud byste chtěli mít možnost lehkého přesunu i s komponentami dohromady přibližně 20 kilové skříně, můžete nainstalovat kolečka. Na obrázku jsou nainstalovaná, každé připevněno čtyřmi šrouby. Důležité je, že se dají se aretovat proti volnému pohybu. O spodní mřížce se povíme více dále.

CoolerMaster Stacker 810 black – vnitřní prostor

Dovnitř skříně se dostaneme přes klasické vyklopení levé bočnice.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pohled na vnitřek skříně

Už předem jsme věděli, že vnitřní prostor bude jiný než u srovnatelných skříní, ale až teď se můžeme přesvědčit, že rozdíl oproti Thermaltake Eureka je velký. Zdroj má své místo v levé dolní části skříně, v horní jsou dva 120mm ventilátory na odvod tepla ven.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

5.25“ pozice

V přední části case máme možnost maximální variability. Pokud nepočítáme koš pro 3-4 pevné disky, máme možnost využít až 11! 5.25“ pozic. Box na pevné disky zabírá tři 5.25“, zbude nám tak reálně 8 pozic pro mechaniky či podobně velká zařízení. Koš s 3.5“ pozicemi pro pevné disky můžeme umístit, kam chceme. Může být úplně dole, uprostřed či nahoře. Dá se lehce vysunout.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Všechny záslepky vyndané

Pokud vyndáme všechny záslepky jako na obrázku, zbude nám velký otvor do skříně. Na koši pro disky je z přední strany umístěn 120mm ventilátor. Nevýhodou černé barvy a hodně ventilátorů je viditelné nanášení prachu (přední a boční část skříně). Už po týdnu používání vidíme vrstvu prachu, která je sice i u dříve testované Eureka case, ale pod předním panelem není vidět a u stříbrné barvy prach poznáme až při větším nánosu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní mřížka u pozice zdroje

Na dně skříně máme mřížku, lehce vystouplou nad plech. Její účel není zřejmý. Možná má působit jako lepší odvod tepla v oblasti zdroje, jenže pokud nepoužijeme kolečka a nasadíme pouze ploché nožičky, je skříň skoro na zemi a dostupnost čerstvého vzduchu bude malá až žádná. Nad oblastí zdroje vidíte šroubkem uchycené záslepky zadních pozic pro přídavné karty.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Horní část skříně

Ke dvěma 120mm na vyfoukávání teplého vzduchu máme na stropu skříně ještě jeden ventilátor. Jeho velikost je 80mm a fouká studený vzduch do skříně. Jeho umístění je velmi sporadické. Na horní část case dopadá nejvíce prachu, který je ventilátorem naháněn do skříně a ani protiprachový filtr vše nezachrání. Navíc je i přes označení „silent“ poměrně hlučný. Je škoda, že všechny čtyři použité ventilátory mají napájení přes molex kabel, který je prostě velký a neskladný. Po spuštění jsou všechny ventilátory slyšet a ne málo. Pokud si někdo stěžoval na hlučnost Thermaltake Eureka, pak z této skříně je hluk poznatelně větší.

Příslušenství

Než si zkusíme nainstalovat komponenty, podíváme se, jaké příslušenství k tomu nalezneme. U skříně byla po rozbalení bílá kartonová krabička, ve které jsme nalezli toto:

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Příslušenství

K výčtu obsažených prvků použiji výpis v bodech:

  • Manuál
  • Zadní plech pro uchycení zdroje
  • Levé a pravé boční lyžiny pro 5.25“ zařízení
  • Čtyři podstavná kolečka
  • Záslepka pro externí 3.5“ pozici
  • Sound speeker
  • Několik druhů šroubků oddělených v sáčcích

Příslušenství je rozsáhlejší, než soubor smíchaných šroubků u Thermaltake Eureka.

Instalace komponent a příslušenství

Jako první si zkusíme zapojit pevný disk. Ten se instaluje do vysouvacího boxu, který známe z představení vnitřku skříně.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vysunutí boxu pro pevné disky

Box vysuneme lehkým zatlačením zevnitř skříně poté, co odepneme tři úchyty na každé straně (viz další obrázek). Box vysouváme celý i s ventilátorem, který je na něj připevněn.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Umělohmotné packy s úchyty

Po boku 5.25“ pozic máme záchytné packy. Jejich odepnutím uvolníme zařízení z konstrukce. Box na pevné disky zabírá tři pozice, na každé straně je tak potřeba odepnout tři úchyty, reálně dva, neb v prostředku není uchycení boxu přes lyžinu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Box pro pevné disky po vyjmutí a rozebrání

Diskový prostor je zvětšen a před otřesy izolován dvěma destičkami, které doléhají na čtyři modrá gumová kolečka. Zapadají a drží v nich díky kovovým výstupkům. Ventilátor se připevňuje přes umělohmotné „jehly“.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Diskový box v detailu

Pevný disk do boxu nasuneme a připevníme třemi šroubky na každé straně. Můj je připevněn v první horní pozici. Můžete, ale také nemusíte odstranit přední kovovou záslepku pro lepší průtok vzduchu od ventilátoru.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Instalace mechaniky

Optické mechaniky a jiná zařízení se instalují jednoduše. Do příslušných otvorů se zasadí černá lyžina a vše se nasune do pozice ve skříni. Lyžiny se rozdělují na levé a pravé. Dávají se do horní poloviny boku mechaniky, aby se správně uchytili. Malým problémem je pouze udržet lyžinu ve své pozici na mechanice, než dojde k zasunutí do case. Zasunovací trny jsou jen malé a v mechanice nedrží, chce to trochu šikovnosti.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Instalace zdroje

Zdroj se instaluje nezvykle do spodní části skříně. Odšroubujeme krycí destičku a zdroj vložíme opačně, než je zvykem. Tím ho nominujeme na největší chytač prachu ve skříni, neb víme, že na dně skříně bývá prachu nejvíce. V příslušenství najdeme druhou destičku určenou k uchycení zdroje.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zdroj ve skříni

Přibližně čtvrtinu ventilátoru zdroje překrývá vyztužovací roh. Je to zbytečné, ale zároveň to nevadí ve správné funkci. Celkově je umístění zdroje v dolní části zajímavé, nové, reálně ubírá problémů při zapojení, ale zároveň nové vytváří. Zapojit napájecí 8pin do základní desky, který je na desce nahoře, není zrovna to nejlehčí – kabel svou délkou stačil o kousek. Zapojení přídavného napájení grafické karty je lehčí, neb je blíže než z horní pozice.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní záslepky

Zadní záslepky jsou drženy šroubky pro ruční odmontování. Způsob instalace je rychlý a přichycení šroubkem je pevné. Všechny pak nakonec schováme pod krycí plech, který uchytíme opět ručním šroubkem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Po zapojení základní desky a zdroje

Před finálním zapojením se podívejme, jak to vypadá po instalaci základní desky. Jak jsme si řekli, systém zapojení zdroje do dolní pozice je zajímavý, ale nepřináší nám žádné vylepšení. Osobně jsem zvyklý srovnávat kabely a mít místo právě v dolní části. Nejsem si jist, k čemu se dá užitečně využít prostor vzniklý nad základní deskou.

Finální podoba zapojení sestavy

Po zapojení všech komponent by mohla sestava uvnitř skříně vypadat nějak takto:

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Finální podoba testovací sestavy

Pokud byste chtěli porovnat rozdíl mezi tímto zapojením a zapojením v běžně řešené skříni Thermaltake Eureka, můžete se podívat na konec naší dřívější recenze zde. Kabely opět nejsou srovnány zrovna ukázkově, ve Vaší skříni se stálými komponentami byste si jistě dali více záležet. Jisté ale je, že nad horním okrajem základní desky vidíte napájení molex, které zapojíte čtyřikrát sériově za sebou, aby Vám běžely všechny systémové ventilátory. Bohužel tím je ve skříni opět větší změť a nepořádek (kabelový).

Klady a zápory

+

-

Velký vnitřní prostor

Celkově hlučné ventilátory

Kvalitní zpracování

Molex napájení ventilátorů

Čtyři ventilátory

Nevyužitelnost horního prostoru

Velká variabilita

Nelákavý vzhled

Řešení záslepek

Rychlé nanášení prachu

Přední panel s 6xUSB

Cena

Závěrečné hodnocení

V dnešní recenzi jsme si představili velmi variabilní skříň Stacker 810 black od známého výrobce CoolerMaster.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Viditelná variabilita

Zpracování je kvalitní, ale celkové vzezření neodpovídá běžným parametrům. Vše je koncipováno pro maximální použitelnost a využití. Největšími klady skříně je právě variabilita, velký vnitřní prostor, dobře vymyšlená uchycení a účinnost chlazení. Zápory jsou horní nevyužitelný prostor skříně, použití starého molex napájení u ventilátorů, neatraktivní vzhled a poměrně vysoká cena.

Skříň je určena spíše pro odbornější uživatele, kterým bude vyhovovat možnost zapojit si komponenty do předních pozic dle své vůle. Pro běžné uživatele to volba tak lákavá není, neb skříň nepůsobí moc vábně na pohled. Rozhodně jsem ale neshledal závažnější výrobní nedostatky a tak mohu těm, kterým se dle obrázků, textu a funkcí skříň líbí, jen doporučit. V našem e-shopu bývá stabilně k dostání zde.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (25)

Stacker 810

Co se týče funkce a zpracování je výborná, jen je mi opravdu líto toho vzhledu, jinak kdyby vypadala trochu lépe tak by ze ty peníze stála, jinak za ty peníz se dá sehnat hezčí Bigtower podobné kvality.

@mtmccox: Ja teda nevim ale me se napriklad docela libi. Podle me jde o pohled kazdeho zvlast. Nekomu se libi nekomu ne :)

@bluealf: Dobrý den,je to určitě věc vkusu každého uživatele. U mě ten lehce negativní postoj pramenil z toho, že vlastním middletower Elite 331. Ten jsem postavil vedle této skříně a jediné v čem byl na pohled rozdíl, byla celková velikost, a to je dle mě málo, když rozdíl je 3000,-Kč. Teď nemluvím o kvalitě materiálů, ty jsou samozřejmě u Stacker 810 na velmi dobré úrovni narozdíl od plastů u Elite. Jde mi jen o ten vzhled. Právě proto věřím, že se určitě někomu líbí.

@Tomáš Hort: vlastnim tento case: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50038 co se tyce vzhledu, tak tam mi vyhovuje. chapu, ze co clovek, to vkus:) provedeni je z 1mm plechu, usazovani prachu je minimalni a jako zaklad pro tiche pc paradni. na stacker 810 jsem koukal take, ale nezaujal me natolik, na kolik si ho vyrobce ceni;) pro lidi, kteri meni casto hw je bigtower z robustniho materialu nutnost

@mtmccox: I za levnější peníz, třeba nedávná novinka http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=58334

@Mastodont: Dobrý den,tato skříň se mi líbí. Určitě bych uvažoval o její recenzi. Je docela podobná Stackeru 810.

Umístění zdroje a ventilátory

Mě se fakt líbí u tohoto typu bigtowerů zdroj dole, a prostor nad základní deskou. Naprosto v pohodě se vejde klidně i pořádnej pasiv na CPU a je dobře zajištěno co s horkým vzduchem nahoře a vzadu.
O design mi až tolik nejde, ten FPS nezvyšuje, kvalitně chlazený OC CPU jo :)

@martin.fischer: Ted mě třeba napadá freezer xtreme na socketu am2...v normálním middletoweru je zdroj připláclej pomalu na desce a pokud bychom tam chtěli dát právě freezera tak by se tam MOŽNÁ nemusel vejít kvůli kolizi se zdrojem.V bigtowerech se zdrojem nahoře je to v cajku ty jsou aspon 4-5cm nad deskou

@Joerex: presne tak , kdyz je freezer extreme orientovan tak , ze vetrak fouka od ramek do zadnich "vyfuku" tak je potreba prostor nad deskou , ktery middletower nemapri orientaci , ze vetrak v extremu fouka smerem od graficke karty do zdroje staci midi/middletower

@martin.fischer: Osobne mam zdroj nahore (TT 8004) a jeste polozeny na bok a taktez mam prostotu, ze bych mohl sousedum nejaky pronajimat :-) ale souhlasim prostor je dulezity a osobne se mi na teto skrini libi dvojice 120mm vetraku out :-)

Ma mrád CoolerMAster ale .

tenhle case vypadá na slušnej základ siiiilného stroje, nebo serveru, ale při tom průtahu co skrz to bude fučet je ta přední mřížka přímo slušným sítkem na prach :D leda když bude v serverovně, kde prach nehrozí :) tak to pak asi jo, ale mě by to čistit nebavilo :)

@DashDash: Jednou za 2-3 týdny, když luxuju v pokoji, zakleknu a "olíznu" i ventilátorové vstypy-výstupy. Za 1. manželka pak nadává na prach, za 2. je to cca 30s zdržení a je po prachu. No a samozřejmě jednou za čas uvnitř, ale to spíš podle počasí (a nálady).

@DashDash: Průvan bude, no prachu bude taky dost v nitru case, nevím no, pokusil bych se to nějak vyřešit,jako nastvit menší otáčky větráčku nebo prachovými sítky. Ale čistit vnitřek bych také nechtěl. Stačí když opečovávám ten svůj každých 14dní.Jnak case vypadá vzhledově pěkně.

CoolerMaster

Je opravdu skvělá značka. Mám case Elite 330 a jsem plně spokojen. Jednoduchá manipulace a vzdušné prostředí. Nic jiného než Cooler Master neberte!

@D3VL3R: No, zmiňovat se v recenzi Stackera o nejlevnější papírové skříni stejného výrobce je trošičku drzé :)

@Mastodont: Dobrý den,drzé to není. Nepřirovnáván ho ničím jiným než základním vzhledem, který je opravdu podobný.

@D3VL3R: V dane cenove relaci ano ,ale kdyz se podivame do vyssich pater ,tak tam bych to tak jednoznacne nevidel.
Me se osobne velice libi skrine od Antecu nebo Thermaltaku.

Vzhled ok

Preferuji rozumny design narozdil od stylu "cirkus" , ale zda se mi, ze je v case zbytecne nevyuzite misto (horni cast na MB), ktere jako takove patrne nikdy nenajde vyuziti.
Jinak moznosti pozic 5,25/3,5" je pekne :)

Hezky

je hezkej,skoda jen ze je jen v cerny barve,myslite ze ho najdu nekde i v bili???

@tonda13: V bílé barvě ne, ale existuje stříbrná verze http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40934

@DUBIN: Dobrý den,dle mě je stříbrná verze lepší, neb na ní není vidět prach, takže pokud bych si skříň chtěl koupit, bral bych také světlejší verzi.

@Tomáš Hort: Zdravím, můžu objasnit to záhadné perforování v pravé bočnici.Tenhle Stacker totiž používá stejné bočnice jako jiný, na pohled témeř identický Stacker.
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=39393
U něho je v těch místech udělaná příprava pro speciální 30cm dlouhý radiální ventilátor "CrossFlow fan", který žene vlnu studeného vzduchu přes celou MB a tím perforováním právě vzduch nasává.Dobře je to vidět třeba zde
http://www.czechcomputer.cz/uploadimg/USR.118880/F89FEF2C5E4726C0C12571BC00488E76/K0804112135060463511228857732572.jpg
http://www.czechcomputer.cz/uploadimg/USR.118880/F89FEF2C5E4726C0C12571BC00488E76/K0804110647570361277324981160513.jpg
http://www.czechcomputer.cz/uploadimg/USR.118880/F89FEF2C5E4726C0C12571BC00488E76/K0804261533495867026136623522298.jpg

@DUBIN: Dobrý den,děkujeme za objasnění. Celkem zajímavé řešení, zajímala by mě reálná účinnost.

Ahoj lidi

Hej ten fakt good hned bych jsi ho koupil mit na to este penize taky jsem ho schanel v bili barve ale nikde jsem ho nesehnal skoda ale je fakt peknej!!!!!!

Ee

fuj

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru