Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Microsoft: otestovali jsme myší novinky roku 2008 1/2

Microsoft: otestovali jsme myší novinky roku 2008 1/2

Recenze
Logitech LX8 Cordless Laser Mouse_187220154
Logitech LX8 Cordless Laser Mouse
Produkt není určen k prodeji.
Microsoft Wireless Laser Mouse 7000_1403484095
Microsoft Wireless Laser Mouse 7000
Produkt není určen k prodeji.

V dnešním článku si představíme dvě laserové myšky od firem Microsoft a Logitech. Dozvíte se jak jsou na tom s přesností, jak s designem a jak s ergonomií a také si povíme, jestli existuje i nějaká zajímavá „ekonomičtější“ alternativa.

„Hlodavec“ je neoddělitelnou součástí každého počítače a vzhledem k tomu, že všichni známí i neznámí výrobci hardwaru neustále chrlí nové a nové kousky tohoto druhu hardwaru do oběhu, tak si předvedeme dvě relativní novinky ze stájí předních „myších“ vývojářů, firem Microsoft a Logitech. Tento článek prosím neberte jako srovnávací test, jelikož každá myš je z jiné hladiny cenového spektra a tudíž by bylo nevhodné je dávat plně do kontrastu. Nicméně i přesto si můžete udělat svůj vlastní obrázek na základě poznatků, zmíněných v této recenzi. Jdeme na to.

Bližší informace o testovaných myškách naleznete v našem obchodě:

Microsoft Wireless Laser Mouse 7000

Logitech LX8 Cordless Laser Mouse

Microsoft Wireless Laser Mouse 7000

Firma Microsoft, která je celosvětově známá především díky svému hojně využívanému operačnímu systému Windows fušuje také do světa her nebo hardwaru a nutno podotknout, že všude už dosáhla určitých nesporných úspěchů. V herní branži se může pyšnit například geniální strategií Age of Empires II, kterou dal Microsoft dohromady společně s Ensemble studios a na poli hardwaru má na kontě například skvělý gamepad Sidewinder. Dnes tady ale nebudeme hovořit ani o jedné z výše zmíněných variant, nýbrž si povíme něco málo o myšce Microsoft Wireless Laser Mouse 7000. Tato bezdrátová myš disponuje laserovým senzorem o rozlišení 1000 dpi a je dalším zástupcem, nové řady HD (high definition), která je specifická především vyšší přesností snímání, lepší odezvou a v neposlední řadě také lepším sledování pohybu. Oproti svým konkurentkám, které vesměs fungují skrze irda, či bluetooth technologie se může pochlubit bezdrátovou komunikací na bázi vysokofrekvenční technologie wi-fi o 2,4 GHz, což zaručuje bezproblémový chod i bez přímé viditelnosti mezi myší a recieverem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zabalená myš Microsoft Wireless Laser Mouse 7000.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pohled na myšku z jiného úhlu.

Už při prvním pohledu přes plastový obal krabičky je jasné, že tato nová myš bude něčím unikátním. Tedy alespoň z hlediska designu. Typické klišé o ladných křivkách a zaoblených tvarech, které se jindy přiléhavě hodí na popis nějaké vnadné krásky je ale zde zcela namístě. Kombinace černo – stříbrné barvy působí vskutku impozantním dojmem a v této souvislosti mě nenapadá adekvátnější a přiléhavější slovo, než „elegantní“. Je mi jasné, že v dnešní době už nejde o terminus technicus a nic konkrétního to nespecifikuje, ale k účelu přesnějšího vizuálního zařazení a hlavně posouzení určitě poslouží přiložené fotky.

V balení je kromě myši doslova namačkaná sada neužitečných manuálů (nejsou česky) a dále tu naleznete CD s ovladači Microsoft IntelliPoint 6.2, dokovací stanici, nabíječku, USB reciever a baterku do myši.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kompletní obsah krabice.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Manuály.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Já jsem to CDčko takhle nepomačkal, tohle je dílem pánu z Microsoftu :-).

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dokovací stanice, kde myška odpočívá a načerpává nové síly.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Další pohled na dokovací stanici.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nabíječka k dokovací stanici. Stačí propojit, dát do zásuvky a už můžeme nabíjet.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

USB Wi-fi reciever.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Při pohledu na baterii mě přemohla nostalgická vzpomínka, kterak jsme s kamarády bez vědomí rodičů nakupovali bouchací petardy, které se tuším jmenovaly „pirát“ :-). A takhle baterka má velmi podobný tvar…

Microsoft Wireless Laser Mouse 7000 je myš, určená pro praváky, která disponuje dvojicí bočních tlačítek, dvěma klasickými tlačítky a navíc multisměrovým kolečkem, kterým můžete kromě klasického scrollování také pohybovat doleva, či doprava a nebo též klikat. Kolečko se pohybuje plynule bez znatelného skokového „škubání“ a na můj vkus je až příliš senzitivní. Přiložený software Microsoft IntelliPoint 6.2 na pomalejším pohybu také zrovna nepřidá a tak „čilost“ kolečka budete zřejmě muset zkrotit manuálně. Za zmínku také stojí funkce, která se ukrývá po kliknutím na kolečko. Bohužel mi nešel vytípnout screenshot, ale jde v podstatě o jednu z funkcí Windows Vista nazvanou Windows Flip 3D (kterou ale disponuje též Vista Transformation pack na XP), kdy se vám na obrazovce ukáží 3D náhledy všech aktivních aplikací a vy si kolečkem nebo myší můžete vybrat tu, kterou zrovna potřebujete.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detail kolečka s logem výrobce – Microsoftu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Další logo Microsoftu, tentokrát na zadní části těla myšky.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Microsoft Wireless Laser Mouse 7000 v dokovací stanici. Takhle to vypadá skoro jako „drátová“ myš, co říkáte :-)

K designu myši mám ale jednu zcela zásadní výtku a to takovou, že zde absolutně postrádám jakýkoliv indikátor baterie (používá se jedna baterie typu AAA o kapacitě 1000 mAh, která je v sadě přibalená). Vůbec tak netušíte, nakolik máte myšku nabitou a zda-li byste ji neměli na chvíli zaparkovat do přibalené dokovací stanice. Ať se na mě panové z Microsoft nezlobí, ale nějaký malinký svítící indikátor tam implementovat mohli a klidně i na spodek přístroje.

Když už je řeč o spodní části, tak zde kromě konektoru na nabíjení naleznete přepínací tlačítko power a rovněž tlačítko pro komunikaci s wi-fi přijímačem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní část myši.

Velmi důležitou stránkou myší je pohyb. Microsoft Wireless Laser Mouse 7000 je díky jedné baterii poměrně dost lehká a nemáte tak pocit, že po podložce jezdíte s cihlou. Plastové plošky na spodu těla jsou ale hodně nešikovně řešené a co víc - jsou úplně rovné, takže myška se po podložce nepohybuje s takovou lehkostí, jako kdyby byly mírně vypouklé a zaoblené. Naprostou nezbytností je tedy v tomto případě svojí nové Wireless Laser Mouse 7000 obout na tlapky skatery, které jí její pohyb značně ulehčí a zpřesní.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myška viděná shora.

Co se povrchů týče. Tak myš skvěle funguje na většině povrchů a to i těch lesklých, kde paprsek optických myší „klouže“ a „skáče“. Kromě klasické podložky jsem vyzkoušel také lesklý bílý stůl, knihu Akciová společnost a evropská společnost z nakladatelství ASPI s lesklými deskami, stejně jako tmavě šedý koberec z hrubého vlákna, či černý case počítače. Nejhůř se Wireless Laser Mouse 7000 jezdilo po multifunkční tiskárně HP Deskjet F380, takže pro budoucí majitele této myšky malé upozornění – po tomto kousku hardwaru raději ne :-).

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Microsoft Wireless Laser Mouse 7000

Ergonomie je mým druhým jménem

Jestli si něco na této myšce zaslouží samostatný odstavec, pak je to určitě ergonomie, kterou mají v Microsoftu tradičně zvládnutou na jedničku a nejinak je tomu i zde. Microsoft Wireless Laser Mouse 7000 je skutečně mistrným počinem, který vám hned při prvním „osahaní“ padne do ruky a vy se jí nebudete chtít zbavit. Když jsem vzal myšku do ruky, napadlo mě jako kdybych zapadl do nějakého extrémně pohodlného křesla. Prsty se samy intuitivně uloží do žlábků a nikam nesjíždějí, jako je tomu u jiných myší. Královské místo má sám pro sebe i palec, pro který je přichystáno skutečně moře prostoru. Na boční tlačítka vám akorát vychází prst a práce s nimi se během pár desítek minut stane hračkou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Další z mnoha pohledů na myš. Z tohoto úhlu vypadá opravdu zvláštně. Skoro jakoby vypadla z filmu Vetřelec :-)

Klady a zápory

+

-

Ergonomie

Absence indikátoru baterie

Design

Občas mi zamrzla

Skutečně příjemná na používání

Závěrečné hodnocení

Osobně bych určitě Microsoft Wireless Laser Mouse 7000 neoznačil jako tu nejpřesnější a nejlépe snímající myš na světě, nicméně i tak podává velmi dobré výkony a její největší výhodou, jak už jsem koneckonců zmínil je opravdu skvělá ergonomii, s jakou jsem se dosud u žádné myši nesetkal. Wireless Laser Mouse 7000 totiž naprosto dokonale padne do ruky a všechno intuitivně nahmatáte přesně tam, kde to chcete hledat a hledáte. Jediné, co mě zklamalo, bylo občasné zamrzání myši. Nedokážu si představit dost dobrý důvod, proč mě tahle jinak perfektní myška bojkotovala, dost možná šlo o vadný kousek, ale člověku to na radosti moc nepřidá, zvláště když nevíte, jestli je to chybou hardwaru nebo slabou baterií, jejíž stav ale nemáte možnost ověřit. Proto bych rád, kdyby se majitelé tohoto kousku vyjádřili do diskuse pro poučení všech potenciálních zájemců a navždy tak rozehnali opar pochybnosti nad tímto zajímavým kouskem z dílny designového mistra.

Bližší informace o testovaných myškách naleznete v našem obchodě:

Microsoft Wireless Laser Mouse 7000

Logitech LX8 Cordless Laser Mouse

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (11)

MS hardware

No... vzhledem k tomu že s microsoftima myšma / klavesnicema nemam kladne zkušenosti ( set klavesnice + myš - 2000 kč a vynechává, blbne, špatny signal,... a to po prvnim tydnu vyuzivani....) bych si toto určitě nekoupil. ALe abych nehazel jen špínu, ergonomicky jsou propracovány dobře. Taktéž je uzasne jejich scrolovani do boků a sw který k tomu dodávají, ale prostě bezdrát od Microsoftu mi nepřijde příliš vhodná volba.

Periferie od MS

Jsem majitelem MS laser mouse 3000 a přijde mi jako skvělá myška, bohužel po letech už krapet vrže. V praci mam jednu optiku starou snad 6 let a pořad je jako nova. Myslím, ale že MS dela kvalitni periferie, až ta cena mi někdy přijde vysoká, chápu ji u herních zařízení, ale do konclu myšku za cca 1300 mi přijde dost.

@Vejmitsch: jo, microsoft dělá docela v klidu myši

MS Wireless Laser Desktop 3000

Nevíte prosím někdo, zda se jedná o novinku? Nemohu zjistit a neví to ani MS, zda myš v tomto setu má vlevo tlačítko Vpřed a Zpět, v popisu se uvádí, že má pět programovatelných tlačítek. Měl bych zájem o koupi do firmy. Děkuji

@deltasoft: Dobry den, mate pravdu, ze z obrazku to neni moc patrne. Tlacitka "zpet" a "vpred" jsou umistena na leve strane mysi a jsou velmi dobre dostupna. Krome kolecka a dvou standartnich tlacitek pak zadne dalsi tlacitko na mysi neni. S pozdravem Jan Švehla.

@deltasoft: Dobrý den, bohužel nevím, myš jsem neměl možnost vidět.

Maximální spokojenost

Myš mám šest měsíců, používáme ji denně celá rodina. Barva ani logo se "neošoupává" a alkalické baterie jsem ještě neměnil.(a to ji nevypínám, jak doporučuje výrobce)

@priesz: jedná se o Microsoft Wireless Laser Mouse 7000

@priesz: ta eronomie ty myši mě trošku děsí, jak je na tom v porovnání s průměrem? podle tvýho posudku?

@BabKiN: S touto myší jsem pracoval dva dny. Ze začátku jsem s ní vůbec nemohl dělat, pak jsem si zvykl. Oproti mé myši Logitech MX620 (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=45785) je dost jiná, nezvyk pro prsty byl velice znát i po dvou dnech. Rozhodně nehodlám měnit moji stávající myš, žádná jiná mi zatím tak dobře nesedla do ruky.

Pozrite si

http://www.youtube.com/watch?v=-znduCwCe5A

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru