Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Mio A501 – tři v jednom?

Mio A501 – tři v jednom?

Recenze
Mio A501_2061085275
Mio A501
Produkt není určen k prodeji.

Přemýšlíte o koupi nového PDA? Nebo se snad ohlížíte po novém mobilu či navigaci? Výrobek s modelovým označením A501 firmy Mio nabízí nejen zmíněné funkce, ale i mnohem více – alespoň papírově. Pojďme se podívat, jak je na tom doopravdy.

Kapesní počítače pokročily v posledních letech zase o kousek dál - je tomu teprve nedávno, co byly ještě monochromatické palmy na vrcholu své slávy, PDA se však stále vyvíjela – objevovaly se první modely s barevnými obrazovkami, integrovanou GPS nebo dokonce s integrovaným GSM přijímačem. V dnešní době už člověk nemusí nosit po kapsách mobil, PDA, GPS navigaci, ale může si dopřát všechny tři přístroje v jednom a ještě k tomu s fotoaparátem, gigabytovou pamětí… ale nepředbíhejme – všechno hezky po pořádku. Nejdříve se pojďme podívat, co že to všechno v balení dostaneme.

Obsah balení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

krabice ještě před rozbalením

  • Mio A501 se stylusem a baterií
  • Obal
  • Sluchátka
  • Mini-USB kabel
  • Síťová nabíječka se 3 vyměnitelnými koncovkami
  • Autonabíječka
  • Držák do auta
  • Manuál, 2CD

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

bohaté příslušenství

V základním balení nalezneme samozřejmě samotné Mio A501 spolu se stylusem, baterii, mini-USB kabel sloužící ke spojení komunikátoru s PC, nabíječku do zásuvky včetně 3 vyměnitelných koncovek, které využijete třeba při cestách do zahraničí, sluchátka s mikrofonem, obal, který si můžete přivázat třeba za řemen u kalhot a v oranžové obálce naleznete 2CD společně s obrázkovým manuálem.

Kromě standardního příslušenství však výrobce přibalil i něco navíc - nabíječku a držák do auta. Pokud tedy budete chtít používat PDA jako GPS navigátor, tak si už jenom koupíte mapy a můžete se nechat do cíle navést.

Vzhled

Po vybalení komunikátoru z krabice, zasunutí baterie a zacvaknutí zadního krytu je přístroj připraven k používání, tak se na něj koukněme. Komunikátor je vyveden v elegantním kovovém designu – i když většinu krytů přístroje tvoří plasty, tak je příjemný na omak a plastové části k sobě pěkně doléhají. Rozměrově se podobá spíše telefonu, a tak zbytečně nezabírá místo.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Elegantní kovový vzhled

Stylus neboli pero sloužící k ovládání přístroje je vyrobeno z kovu a působí velice dobře – zajímavé je rovněž jeho řešení – aby se do přístroje celé vešlo a zároveň nebylo moc krátké, tak je roztahovací. V zataženém stavu má délku asi jako hodně ořezaná tužka – pouhých 78mm, ale po roztažení má už příjemných 113mm, takže se dá poměrně dobře uchopit.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kovový roztahovací stylus

Přední straně dominuje poměrně hodně zapuštěný display – je tak chráněn vůči škrábancům. Nad displejem se nachází výstup reproduktoru sloužícího k telefonování a dvě signalizační kontrolky. Levá problikává, když jste připojeni do GSM sítě a pravá signalizuje zapnutý bluetooth – pokud ale PDA připojíte do sítě, tak o tom budete také náležitě informováni.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Joystick jako u Nokie N90

Pod displejem nalezneme celkově 7 ovládacích tlačítek, ale ta směrová byste zde hledali marně – nahradil je joystick umístěný po levé straně přístroje. Na levé straně dále nalezneme tlačítko spouště fotoaparátu a vstup pro 2,5mm jack. Pokud si přístroj natočíme, tak skutečně fotoaparát připomíná.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

tlačítko reset jsem za celou dobu použil jenom jednou, a to pro nahrání lokalizace

Na straně pravé zabírá největší část čtečka SD/MMC karet, dále je zde mini-USB konektor a dvě tlačítka pro regulaci hlasitosti zvuku – ty jsou třeba docela užitečné, pokud zrovna telefonujete. Úplně dole se skrývá tlačítko reset, ale nebojte se nechtěného resetování – tlačítko jde zmáčknout pouze hrotem stylusu nebo jehlou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

konektor pro externí GPS anténu je schován hezky pod krytem

Na vrchní straně se nalézá tlačítko pro uspání/probuzení přístroje – a i když přístroj uspíte, tak pořád funguje jako telefon. Dále je z vrchu do přístroje zasunut onen roztahovací stylus a pod krytem je schován výstup pro externí anténu GPS.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

škoda, že objektiv není lépe chráněn

Zezadu nalezneme panel fotoaparátu - mimo jiné s bleskem a zrcátkem, abyste se mohli vyfotit taky vy sami. Jenom je škoda, že je objektiv umístěn tak neprakticky - pokaždé, když jsem PDA uchopil, tak jsem se objektivu nechtěně dotkl a tím ho umazal. Poslední věcí na zadní straně je druhý reproduktor, který můžete použít třeba pro hlasité hands-free nebo pro pouhou reprodukci hudby.

Hardware

Co se nachází uvnitř přístroje?

Mio A501

Procesor

200 MHz; Texas Instruments - OMAP 850

Paměti

64MB RAM, 128 ROM + 1GB interní flash paměť

Spojení s okolím

GPS (čip SiRF Star III), GSM (850/900/1800/1900 MHz), GPRS, EDGE, Bluetooth, mini-USB

Další

2Mpx fotoaparát, SD/MMC slot (i SDIO karty)

Rozměry a váha

59.6 x 95.7 x 20.7 mm, 147g

OS

Windows Mobile 5

V přístroji je přítomen procesor firmy Texas Instruments běžící na frekvenci 200MHz, což se někomu může zdát málo - zvláště pokud přihlédneme k faktu, že vyšší modely mají frekvenci procesoru i více jak trojnásobnou. Nicméně přístroj je kupodivu celkem svižný - sice náročnější věci jako je přehrávání videa zvládá až po tom, co ho trošku optimalizujete, ale to bych neviděl jako nějakou podstatnou nevýhodu. Co je ale pro velkou část budoucích uživatelů důležité - bez problémů zvládá běh navigace jakou je třeba TomTom.

Dále máme přítomno „jenom“ 64MB RAM, ale na druhé straně rozhodně zaujme gigabytová interní paměť, takže si data můžete ukládat přímo do přístroje a zůstane vám volný slot pro SDIO karty. Můžete si tak zařízení rozšířit ještě o funkci, která by vám scházela a nemusíte řešit dilema, jestli si dokoupit třeba Wi-Fi adaptér a nemít pak prakticky žádný prostor pro data, nebo jestli obětovat slot paměťové kartě.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

je libo další prostor?

Dotykový 2,7“ display nabízí rozlišení 320x240 pixelů. Pokud někdo vlastnil klasické PDA s 3.5“ displejem, tak ho může velikost až zaskočit, ale u komunikátoru to není úhlopříčka nikterak neobvyklá. Přístroj tak alespoň disponuje rozměry, kdy jej není problém strčit do kapsy jako obyčejný mobil. Rozlišení je na danou úhlopříčku tak akorát – display je krásně čitelný a po nastavení vyšší intenzity podsvícení z něj přečtete text i za slunečného počasí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Velikostí je Mio A501 něco mezi PDA a mobilním telefonem - ale zastane práci za oba přístroje :-)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Tentokráte srovnání tloušťky

Velice důležitou částí u komunikátoru je samozřejmě čip obstarávající onu komunikaci. S „A501-čkou“ se dovoláte všude – podporuje všechny čtyři sítě GSM na frekvencích 850/900/1800/1900 MHz. Datové přenosy můžete provádět pomocí GPRS či EDGE. UMTS však už komunikátor nepodporuje. Z komunikačních rozhraní je dále přítomno bluetooth. Marně jsem jenom hledal Wi-Fi, které se už bohužel do komunikátoru „nevešlo“. Přístroj dále obsahuje 2Mpx fotoaparát, který pro občasné momentky určitě postačí, nějaké zázraky se ale u takových zařízení ani nečekají - kvalita fotek je zhruba stejná jako u srovnatelných fotoaparátů v mobilních telefonech. Fotí v rozlišení 1600x1200 a natáčí videa i se zvukem v 176x144 při 30fps.

Software

Jako operační systém byl použit Windows Mobile 5, v základu tedy naleznete klasické programy jako mobilní verze Office, Internet Exploreru, Windows Media Playeru a další bonusový software od Mia jako je MioMenu, MioCalc a WorldTime – tyto utility však nezastíní skutečnost, že navigační SW v základní verzi - stejně jako u většiny přístrojů, nenajdete. Výchozí jazyk je angličtina, češtinu však můžete doinstalovat velice jednoduše.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hard reset – a máme přístroj počeštěn

Lokalizaci nenajdete na žádném přiloženém CD – je uložena v ROMce přístroje a instaluje se po provedení hard resetu - držíte tlačítka položit a zvednout hovor a stisknete boční tlačítko pro reset, po resetu telefon zavibruje, tlačítka můžete pustit a už se můžete pustit do nastavování. Když se po několika málo minutách dostanete do kýžené nabídky, kde si můžete zvolit jazyk, tak máte na výběr hned z češtiny, polštiny, maďarštiny, rumunštiny a angličtiny. Po vybrání češtiny chvíli počkáte, PDA se resetuje a vy si můžete vychutnat plnou lokalizaci od sunnysoftu. Mějte však na paměti, že po provedení hard resetu se vám vymažou veškerá data uložená v PDA a získáte tak tovární nastavení, takže pokud si chcete přístroj lokalizovat, tak to doporučuji udělat hned jako první věc.

Praktické zkušenosti z běžného používání

PDA nebo - jestli chcete - komunikátor jsem podrobil týdenní zkoušce a používal jsem ho místo svého mobilního telefonu a PDA. Telefonoval jsem, psal SMS, poslouchal mp3, fotil, natáčel videa nebo zkoušel GPS. Jak v testech obstál?

Mio jako PDA

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Mio společně se stylusem

Jako každý jiný přístroj s Windows Mobile, vám Mio poskytne funkci plnohodnotného PDA – můžete si zapisovat poznámky, číst elektronické knihy, hrát hry, nebo prostě jenom relaxovat u multimédií.

Display je kvůli miniaturizaci malý, ale pokud se při cestě domů nudíte, tak pro epizodu z vašeho oblíbeného seriálu určitě stačit bude. V softwarovém základu je Windows Media Player, kterým můžete přehrávat jak hudbu tak video, ale mně nepřijde jako zrovna nejvhodnější přehrávač. K testování jsem tedy použil freewarový The Core Pocket Media Player, kde šlo v PDA video/hudba bez problémů a hlavně bez trhání přehrát – ale jak sem se již zmiňoval, vzhledem k pomalejšímu procesoru musíte filmy konvertovat s menším bitratem a odpovídajícím kodekem. Pokud si pustíte neupravené video z počítače, tak se z něj stává slideshow.

Reprodukce hudby je možná jak skrze externí sluchátka, tak přes zadní reproduktor, který produkuje až nad očekávání dobrý zvuk. Pokud vám nevyhovují přibalená sluchátka, tak si můžete připojit samozřejmě vlastní – tedy za podmínky že mají 2,5mm jack nebo v případě že máte redukci – ta mi v balení snad jako jediná věc chyběla.

PDA můžeme díky integrovanému GSM přijímači využít k přístupu na internet – můžete tak zkontrolovat svoje emaily, ať jste kdekoliv – škoda jen že není přítomno Wi-Fi – alespoň zůstala možnost uživateli tuto vlastnost doplnit pomocí SDIO karty. K internetu se ještě můžete připojit pomocí bluetooth nebo pomocí dodávaného mini-USB kabelu.

Mio jako telefon

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Komu zavoláme?

Další věcí je používání Mia místo vašeho dosavadního telefonu – vložíte sim kartu, komunikátor zapnete, po zadání PINu se Mio přihlásí do sítě a můžete prakticky okamžitě telefonovat nebo psát SMS zprávy. Problém ale nastává na místech s horším signálem - jako jsou třeba odlehlé lesy: tam kde Nokia 6230i slabší signál chytala, se Mio bohužel do sítě připojit nedokázalo. Tuto neblahou vlastnost jsem zaznamenal naštěstí jen v oblastech, kde byl signál skutečně slabý. Jinde funkci mobilního telefonu zastával skvěle a kvalita hovorů byla velice slušná.

K psaní SMS zpráv slouží podobně jako u hovorů integrovaný klient – ale bez hardwarové klávesnice se nepíšou zrovna moc dobře – přístroj je bez klávesnice sice hezky malý, ale napsat SMS je někdy doslova umění.

Mio jako Navigátor

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

OziExplorer na Miu A501- za deset sekund načteno

Vestavěný 20-kanálový GPS čip SiRF Star III, autonabíječka, držák do auta a gigabyte vnitřní paměti předurčují Mio k použití jako autonavigace. Přístroji trvá načtení dat ze satelitů o vaší aktuální poloze okolo jedné minuty, a to i když jsou kolem vás budovy, které samozřejmě práci GPS přijímači komplikují. Pokud vás však nebaví čekat ani minutu, tak můžete vyzkoušet program Quick GPS Position, (pokud je váš přístroj lokalizovaný tak je program pojmenován jako Rychlá pozice) který stáhne přes internet data o satelitech a načtení pozice je pak mnohem rychlejší – konkrétně jsou to časy v řádu sekund. Když jsem stál na sídlišti obklopen „paneláky“, tak zjištění polohy proběhlo do deseti sekund. Signál ze satelitů je potom bez výpadků a ani nějaký terén nedělá Miu větší problémy. Čip má výbornou citlivost – pozná i sebemenší rozdíl ve vaší poloze a ani na přesnost jsem si v průběhu testování nemohl stěžovat.

S PDA tedy šly bez potíží zprovoznit programy jako OziExplorer nebo TomTom - procesor tuto funkci zvládá a musím uznat, že Mio může směle navigaci nahradit.

Mio jako fotoaparát a kamera

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detail zadního panelu

V Miu je zabudován 2Mpx fotoaparát a fotky z něj jsou, jak jsem již dříve psal „srovnatelné s fotkami z mobilních telefonů“ - ale kdo by taky čekal od takovéhoto přístroje fotky jako z digitální zrcadlovky. Na momentky z každodenního života by jistě měl stačit – kvalita je na to dostačující. Do Mia se vešel i blesk, takže proč si občas něco nevyfotit.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka z integrovaného fotoaparátu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Další ukázka

Pokud se náhodou rozhodnete točit video, tak vám ho přístroj dovolí jenom v rozlišení 176x144 a i když zrovna nechcete točit celovečerní film, který si pak budete promítat doma na plazmě, tak je kvalita videí dost hrozná. Pokud tedy chcete s Miem něco zachytit, tak raději foťte.

Mimochodem díky diodě, sloužící jako blesk je možné Mio používat i jako svítilnu – stačí podržet tlačítko Home.

Ovládání

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Překlepům se bohužel občas nevyhnete

Kapitola sama o sobě je ovládání. Přístroj totiž nemá hardwarovou klávesnici a klepat stylusem na malý display není při psaní asi úplně to nejlepší řešení. K tomu, abyste nemuseli pořád mačkat klávesu backspace, totiž potřebujete trochu šikovnosti. Obzvláště v autobuse nebo za jakéhokoliv pohybu je téměř nemožné napsat SMS. Velice snadno se totiž díky velikosti virtuální klávesnice překlepnete. Joystick, který by měl uživateli ponechat možnost ovládat přístroj bez tužky, ale také moc nepomůže – pokud s ním chcete přístroj ovládat, musíte se totiž docela snažit - často se mi stávalo, že jsem ho místo zmáčknutí omylem naklonil nebo s ním pohnul jinam, než jak jsem původně zamýšlel. Komunikátor můžete samozřejmě zkusit ovládat i prstem, ale to je kvůli přílišnému zapuštění displaye značně ztíženo. Ovládání tedy není moc silná stránka „A501-čky“.

Výdrž

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Akumulátor o kapacitě 1050mAh vydrží v přístroji až nečekaně dlouho

Co mě naopak mile potěšilo, byla výdrž akumulátoru – v pohotovostním režimu, kdy je vypnutý display a komunikátor funguje vlastně jenom jako telefon, se blíží výdrž Mia k pěti dnům, při přehrávání videa vydržel přes čtyři hodiny a pokud rádi posloucháte hudbu, tak vězte, že na jedno nabití vydrží reprodukovat vaše oblíbené mp3-ky hodně přes dvacet hodin – to jsou na komunikátor velmi slušné hodnoty a jestli se vám nechce přístroj každý den dobíjet, tak je Mio určeno možná právě pro vás.

Klady a Zápory

+

-

Výbava + příslušenství

Ovládání

Kvalitní GPS čip

Pomalejší procesor

Výdrž baterie

Absence Wi-Fi

Cena

Cena a konkurence

S cenou 7214 Kč včetně DPH se řadí ve své kategorii mezi nejlevnější stroje. Následuje tabulka porovnávající cenu Mia A501 s cenou konkurenčních výrobků.

Komunikátor

Cena vč. DPH

Mio A501

7 214

FSC Pocket LOOX T830

6 438

HTC P3300 PDA Phone

10 001

Hewlett-Packard iPAQ 614

10 096

uvedené ceny jsou pouze orientační a platí k datu uveřejnění článku

Závěrečné hodnocení

Mio A501 by se dal krátce charakterizovat jako malý a vybavený komunikátor za rozumnou cenu. Nevýhody vidím hlavně v ovládání a pomalejším procesoru. Pokud vám schází Wi-Fi, tak není problém dokoupit SDIO Wi-Fi kartu, zvláště když je v přístroji integrována gigabytová paměť. Velké plus je příslušenství – už nemusíte do auta kupovat držák ani autonabíječku. Další věc, kterou hodnotím kladně, je výdrž – zdaleka ne každé PDA mu může v tomto ohledu konkurovat. Mio A501 mohu i přes drobné výtky doporučit jako výhodnou koupi – získáte tak přístroj, který se vám určitě nezůstane válet doma ve skříni.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (43)

Koupě

vypadá to zajímavě

@Abbadon1: Taktez nad necim takovym uvazuji, je u nej dobra vybavenost, vzhled a dobra cena. Recenze je velice good !:))

@Himer: Podle mne je recenze na 1 jen v miu chyba Wifi a to bych neprezil:(

@Himer: Recenze je velmi dobrá a dávám bod (dal bych i víc, kdyby to šlo), ale bohužel ta malá klávesnice a chybějící Wi-Fi je minusem pro A501 ...

@Mastodont: No jo:) Wi-Fi je minusem, to je pravda, ale pak by stal zase oneco vice. Znamena to, ze by byl o tridu vejs a tam bych si vybral zase neco lepsiho!

@Himer: no mě se zdá Mio jednickou, chtel jsem si koupit A701 ale tu uz stahli z trhu tak si asi koupim tuto A501

@Abbadon1: kolik stojí???

@Abbadon1: recenze je pekna, ale u pristroje bych postradal wi-fi

@martinmaster: Ten loox je na tom co se týče výbavy lépe jen škoda že má malý display.

Dobrý

V celku dobrá recenze.SIce nejsem ten co nosí pc v kapsy nemám tolik skušeností dám na stolní pc.ale myslím že tady jsou dobrá infa.vše más klady a proti klady.v celku dobrá vec.

@michal tomastik: Opravdu skvělý přístroj, který má opravdu co nabídnout. Snad jedinou slabinou je 2Mpx fotoaparát, ale ostatní vybavení tohoto přístroje se jeví jako plnohodnotné a opravdu kompaktní. Moc pěknej článek...

Zajímavé

...

@609Mat: Recenze je to velice pekna a podrobne propracovana :-) toto Mio neni sice zadny zazrak ale za ty penize to neni spatny :-)

@StapL3r: -

@Killa23: hmm... cihla v kapse

@vtviktoria@email.cz: Viděl jste někdy v životě cihlu? Pohybuji...

@609Mat: jen u fotek by to chtěla před uveřejněním upravit histogram, aby nebyly tak tmavé ...

@Anonymní uživatel: Dobrý den,příště se vynasnažím, aby byly fotky kvalitnější.
Děkuji za připomínku.

@Anonymní uživatel: A co upravit samotné fotky přístroje, aby vypadal jako že má větší displej a menší tloušťku :-)??? Test je snad od toho aby ukázal realistické skutečnosti vč. podání fotografií z foťáku tak, jak z něj vylezou, ne?!

@wtrhz: Dobrý den,tady bylo spíše myšleno, aby přístroj byl nafocen lépe. Fotky které samozřejmě nafotí ono Mio nebo vlastně jakýkoliv jiný recenzovaný produkt bych samozřejmě nijak neupravoval. Příště se můžete těšit na fotky o třídu lepší. S přáním hezkého dne Ivan Ryšavý

Co je jeho nejlepší alternativou?

A kolik stojí to dokoupitelné wifi? Zaujalo mě, že tohle nebude PDA,které mi zůstane ležet ve skříni, dobrá recenze, ale jaké jiné PDA s podobnými vlastnostmi, s wifi, rychlejším procesorem a bez držáku do auta byste mi doporučili?

@Jarek19: Co třeba E-Ten X600 nebo HTC Artemis?

@bugsbunny: ... ale připravte si nějakých 9500,- Holt něco za něco ;-)

@Jarek19: já bych doporucil Mio A701 ale problem je v tom ze uz se neprodává(bohuzel)

@Jarek19: Mio A501 neni zorvna dobra volba, mnohem lepsi pomer nabizi HTC.

@Jarek19: Podle mne je lepší si trochu připlatit a vybrat něco jiného. Jak kvůli absenci WiFi, tak hlavně kvůli pomalému procesoru, což je hodně znát hlavně při používání GPS s dalšími aplikacemi najednou. Osobně doporučuji ASUS P535, s tím má ty nejlepší zkušenosti a je k sehnání kolem 10 tisíc bez DPH. viz. http://www.emag.cz/asus-p535-sila-do-kapsy/

Vlastni Zkusenosti

Mio A501 uz mam nejakou chvili - ten stribrny lak nema moc velkou vydrz lehce se poskrabe. Wifi SDIO karta nejmensi co sem nasel stejne byla moc velka takze kdyz sem ji strcil do zasuvky uz sem nezavrel ten kryt na SD karty a karta precuhovala ven z pristroje, vydrz baterie je pri beznem pouzivani jako telefon - par hovoru nejaka SMS skutecne az 5dni.Niavigace sice funguje ale nema cisty chod (seka se pristoj uplne nestiha) ale pri navigaci to neni az taky progblem hlavne ze se neseka zvuk a nerika to ze spozdenim (mam tam iGO 2006)
Pokud bude nekdo wifi i pres to vyzadovat tak by se kazdou chvili mel dostat na trh MIO A502 ketere bude mit oproti A501 Wifi a WM6 .
Jinak nelituju koupe za ty penize to stoji opravdu za to :-D (v dobe nakupu stal jeste skoro 9000,-) za tu dobu sem si pristoj doplnil o fulscreen klavesnici takze nejsou ani SMS problem :-)

@CyberDeath: dobry den,diky za info a mohl by jste mi prosim dat link na stazeni fullscreen klavesnice,moc dekuji=)

Cena

to je dobra otázka to by me taky zajimalo cena?

Koupě

jn cena je zakladni parametr na srovnání a když to nevime tak mužeme těžko hodnotit :D

CENA !!! PRO SLEPE A ZDECHLE

Tak zaprve cena A501 je napsana v clanku a zadruhe ma CZC A501 i v nabidce takze staci do vyhledavani zbozi napsat A501.
A priste nebudte zdechli se poradne podivat.

Re: koupě

wow vypada to fakt dobře.

?

jj kolik asi:)???

Mobil

Heh ja mam k770i a bohate mne to staci (komu by ne )nevidum duvod proc bych mel prijit na toto

Hoši prosba !

Mimo téma no prosím radu ako zreparovať soft ... neide výber klávesnice a tá čo nabieha má divné znaky... Spravil som chybu - vytiahol káblik v nevhodnej chvíli...
Píše pri nábehu 'internat.lnk.InterWrite_delete' cannoot be opended...
mailom prosím -
Ďakujem

@V. Varga: Mailem těžko, když chybí adresa :)

@V. Varga: Dobrý den,můžete zkusit hard reset - ale přijdete o veškerá data a nastavení uložená v Miu. "držíte tlačítka položit a zvednout hovor a stisknete boční tlačítko pro reset, po resetu telefon zavibruje, tlačítka můžete pustit"

Myslel som ze

ked ho zadam sa i zobrazi - sorry
vadimfirst@gmail.com -
ak sa da - dakujem

Internet

mam obycejnou nokii a chtel bych si koupit nadupanej foun a co tak jsem si cet o Mio tak ma vse co bych chtel a za super cenu, jsem laik mezi pda a chci se zeptat jak je v clanku ze internet se da chytat prez GPS jestli je to zdarma nebo jestli se to plati jako treba u normanich telefonu wap, jeste bych mel otazku je to asi hloupost ale neda mi to se nezeptat neda se na to usb prez neky redukce pripojit treba flashdisk a nebo adapter wifi jako je treba ten to http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=30998 dik

@Bighead007: prez GSM a ne GPS :)

@Bighead007: Dobrý den, internet je možno chytit přes GSM. GPS slouží k navigaci, je také obsaženo v PDA. Vámi poptávanou funkci na přímé spojení PDA například s Flash diskem - USB Host - tento PDA neumí.

@Bighead007: Dobrý den, hledáček kamery HV30 má možnost dioptrické korekce.

@Bighead007: Je to jednoduche do SD slotu se da poridit WIFI karta za cca 700 - 1500 korun. A pres nabijeci port microUSB je i komunikacni linka. Pri pripojeni na PC pomoci USB 1.1 nebo 2.0 je propojena plna podpora datovych sluzeb a protiom seč MDA Mio A501 i nabyji. Preji mnoho uspechu a kdyby neco tak se klidne optej. Je to skvely telefon a dric pri managerske pozici. Ja mam porizeny telefon a vlastnim svou firmu a MIO A501 je pro me nepostradatelny pomocnik komunikuje s Windows a Office je to skvele a pri nainstalovanem synchronizatoru mas plnou synchronizaci mezi PC a MDA /obousmerne/. To co das do MDA se ti pretahne do PC a to co das do PC se ti zase pretahne do MDA je to super a je to lepsi nez to datlovat Styl Penem /tuzkou do displaye/.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru