Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Notebook HP 510 - za málo peněz hodně muziky

Notebook HP 510 - za málo peněz hodně muziky

Recenze
Hewlett-Packard 500 - RQ260AA_126037455
Hewlett-Packard 500 - RQ260AA
Produkt není určen k prodeji.
Hewlett-Packard 510 - RU960AA_340286224
Hewlett-Packard 510 - RU960AA
Produkt není určen k prodeji.
Hewlett-Packard 510 - RU962AA_1419847874
Hewlett-Packard 510 - RU962AA
Produkt není určen k prodeji.
Hewlett-Packard 510 - RU963AA_183547079
Hewlett-Packard 510 - RU963AA
Produkt není určen k prodeji.
Hewlett-Packard 510 - RU964AA_2072884414
Hewlett-Packard 510 - RU964AA
Produkt není určen k prodeji.

Snová hranice 10 000,- Kč bez DPH za nový plnohodnotný notebook byla v Čechách konečně prolomena. Hewlett Packard je první společnost, které se tento čin povedl. Co můžete od notebooku za tuto cenu očekávat? Vyplatí se ho pořídit, nebo se jedná o pouhý reklamní trik? To vše se můžete dočíst v článku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Společnost Hewlett Packard se zaměřuje svoji produktivitu převážně na trh s firemní klientelou. Přesto ale nezapomíná konkurovat značkám jako Acer, Prestigio, ASUS, nebo Fujitsu Siemens, a to právě na poli levnějších notebooků, které bezpochyby zajímají většinu běžných uživatelů. Nejlevnější notebook na našem trhu směřuje právě ke klientům, kteří počítač využívají k přístupu na internet, přehrávání multimédií, nebo kancelářským pracím.

Obsah balení

Notebook je včetně komponent dodáván v hnědé kartónové krabici. Na přední straně naleznete logo HP, v rohu se pak tísní malý štítek se symbolem společnosti Intel. Po stranách pak naleznete několik samolepících štítků, s kterých však vyčtete pouze expediční cestu notebooku, počínaje Čínou a končící právě obchodem, kde jste notebook zakoupili. Po technických parametrech bohužel není ani vidu, ani slechu. Celá krabice je pak oblepena izolepou se symboly společnosti, aby jste měli jistotu, že Vám během expediční cesty někdo notebook nezaměnil. Veškeré příslušenství, jenž je s notebookem dodáváno, naleznete v kartónové krabici uvnitř balení. Tato krabice je uvnitř přehledně rozčleněna pořadačem, díky tomu je vše pečlivě uloženo.

V balení naleznete:

  • notebook HP 510
  • akumulátor notebooku
  • dobíjecí adaptér včetně síťového kabelu
  • modemový kabel RJ-11
  • přechodku z konektoru RJ-11 na koncovku použitelnou v mezinárodních končinách
  • CD s příručkami uživatele a rady, jak zacházet s notebookem
  • manuály v českém jazyce pro požívání přístroje

Vzhled a zpracování

Přístroje firmy Hewlett Packard se vždy vyznačovali kvalitním zpracováním a odolnější šasí, díky čemuž si je oblíbila nemalá část uživatelů. Již když jsem si notebook z prodejny odnášel, obával jsem se, že kvůli nízké ceně, musela firma Hewlett Packard z těchto standardů značně slevit. Moje domněnky se naštěstí příliš nepotvrdily. Samozřejmě nelze u této modelové řady čekat extra odolné slitiny plastových dílů, přesto jsou plasty notebooku vyrobeny alespoň ze silnějšího materiálu. Mírné prohýbání plastů jsem zaznamenal pouze ve středové oblasti víka s displejem a ve spodní části v oblasti optické mechaniky. Jinak je celé tělo notebooku poměrně pevné a troufnu si tvrdit, že i přes nedostatky, které jsem výše uvedl, je notebook zpracován kvalitněji, než ostatní produkty v jeho cenové kategorii.

Notebook je zpracován v odstínech metalově šedé a v černé barvy, tedy v typickém konzervativním ztvárnění barev této společnosti. Ostatní prvky vzhledu se však poměrně vymykají tradičnímu ztvárnění této firmy, a působí občas až futuristicky. Prvním z inovujících řešení, je samotné víko notebooku. Na první pohled nalezneme uprostřed vnější strany víka typicky plastické logo společnosti Hewlett Packard. Překvapeni však budete ve chvíli, kdy se budete notebook snažit otevřít. Na víku nenaleznete žádné posuvné jezdce, jenž by zajišťovali zavřený stav zařízení. Zavírání a otevírání zařízení, je realizováno pouhým přivřením displeje k tělu přístroje, tento dopad je však poměrně pevný a posledních pár centimetrů před zaklapnutím připomíná téměř magnetické přitahování těchto dvou částí. V žádném případě tedy nehrozí samovolné otevření notebooku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Za druhou novinku, lze považovat způsob uchycení pantů displeje k tělu zařízení. Zde se firma inspirovala nejspíše společností Apple, která u svých notebooků MacBook používá podobnou koncepci. Pevný spoj pantů není v tomto případě umístěn na těle notebooku, ale na víku displeje. Díky tomu se panty otáčejí v těle zařízení a při otevření, se tak téměř celý spodní rám displeje ztrácí za zadní stranou notebooku. Přestože je u této modelové řady použit displej 15,4“, působí opticky daleko menším dojmem, než většina 15“ displejů, a to právě díky způsobu uchycení pantů. Použit je lesklý displej.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pravou stranu lemuje optická mechanika, kromě zásuvky pro zámek Kensington zde nenalezneme již nic. Na straně levé je umístěna jedna patice PC Card typu I/II, hned pod ní nalezneme 2 USB porty. Dále je na této straně umístěn konektor VGA výstupu a konektory typu RJ-11 a RJ-45, tedy klasické rozhraní modemu a síťové karty. Kvůli způsobu otevírání displeje, je na této straně začleněn i vstup pro napájecí konektor, protože na zadní část zařízení nemohl být umístěn žádný použitelný konektor.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Posledním nejmenovaným prvkem je otvor pro odvod teplého vzduchu od ventilátoru, který je mřížovitě členěn. Přední část je stylově prohnuta v oblasti touchpadu, který je jakoby propadnut do těla zažízení. Na levé straně předního panelu pak nalezneme zvukový výstup, pro připojení sluchátek a mikrofonní vstup. Je zde přítomna i pouze jedna zeleně, případně červeně svítící dioda, která signalizuje stav napájení. Obával jsem se, že další signalizační diody již nejsou přítomny, nejspíše proto jsem byl mile překvapen, když jsem zjistil, že společnost Hewlett Packard pouze vyřešila celou koncepci trochu odlišněji. Diodu pro indikaci pohotovostního stavu notebooku naleznete přímo začleněnou v stříbrném tlačítku napájení, které naleznete přímo ve středu horní části klávesové oblasti. Poslední dioda je pak při vypnutém stavu téměř neviditelná, je to indikátor stavu klávesy Caps Lock, ta je umístěna v těsné blízkosti tohoto tlačítka. Opomenuty jsou tak pouze indikátory kláves Sroll Lock a Num Lock.

Vnitřní strana otevřeného notebooku je barevně rozčleněna na část klávesovou a část s touchpadem. Klávesnice, společně s klávesy, jsou černé barvy, kdežto oblast touchpadu je metalově stříbrná. Touchpad není nikterak ohraničen, akorát je i se svými funkčními tlačítky plynule obloukovitě zapuštěn do těla notebooku. Pojetí touchpadu je pojato také poměrně futuristicky, místo klasické plošky pro ovládání kurzoru prstem, jsou v těle pouze jakési kulaté dírky, které svým uspořádáním tvoří dohromady čtvercový tvar touchpadu. Dírkovaná je i část, jenž zastupuje funkci srollovacího tlačítka. Rozměry touchpadu jsou 58 mm šířka x 36 mm výška. Mimo jiné nalezneme po pravé straně touchpadu samolepky s logem Intel Celeron a upozornění o používání přístroje společnosti Hewlett Packard. Obecně vzato, jsou klávesy klávesnice uspořádány v duchu standardu QWERTY, nebo chcete-li českého standardu QWERTZ. Klávesy F1 až F12 jsou členěny po čtyřech klávesách a mají menší rozměr, než všechny hlavní klávesy. Rozměr všech hlavních kláves je 15 mm x 15 mm. Aby bylo docíleno větších funkčních kláves Sroll Lock, Pause, Insert, Delete, Home, Page up, Page down a End, lemují trochu netradičně pravý roh kláves, a to po celé straně, až šipkám. Tlačítko Enter zabírá na klávesnici dvě řady. Trochu kratší je pravé i levé tlačítko Shift. Pravé z důvodu větších kláves s funkcemi šipek, které jsou plně začleněni do prostoru kláves a nejsou nijak odděleny. Zkrácení levého Shift je způsobeno včleněním další klávesy se symbolem obráceného lomítka. Klávesu Windows nalezneme pouze na levé straně, hned vedle ní je umístěno funkční tlačítko Fn, které dokáže přepnout funkce kláves. Plně nahradit tak s ním můžete numerický blok kláves, který na noteboocích tradičně chybí, nebo multimediální klávesy s funkcemi zesílení / zeslabení / ztlumení zvuku, spuštění webového prohlížeče, přepnutí do režimu spánku, odhlášení od sytému, tisk, nápovědu, nebo úpravu intenzity jasu displeje.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nad klávesnicí můžete vidět jakýsi síťovaný plastový pruh černé barvy, tedy stejné barvy, jaké je okolí klávesnice. Pod tímto pruhem se povětšinou schovávají ozvučnice reproduktorů, jinak tomu není ani u modelu HP 510. U zařízení je však použita pouze jedna ozvučnice, a zvuk je tedy reprodukován jen v mono signálu. Z tohoto pruhu také vyčnívá malý gumový zobáček, který se zasune do těla notebooku společně se zaklapnutím víka notebooku a zařízení tak vykoná Vámi definovanou funkci, například přechod do úsporného režimu, nebo vypnutí displeje. Povětšinou bývá zobáček vyroben z plastu, u toho modelu je však vyroben z gumy, dozajista kvůli tomu, že se při zavírání víka dotýká přímo plochy displeje a nikoli rámu displeje, jak tomu bývá u jiných modelů. Spodní strana je osazena protiskluzovými gumami, najdeme zde i plastové krytky interního pevného disku a operační paměti. Kromě několika šroubků pro rozdělání těla notebooku zde jsou také přítomni posuvní jezdci pro uchycení bateriového článku a otvor pro ventilátor. Ten je však poměrně maličký a dozajista nezabírá celý prostor lopatek interního ventilátoru.

Technické parametry

Jak je již u firmy Hewlett Packard zvykem, pod jedním modelovým označením nabízí nesčetné množství kombinací jednotlivých komponent, jenž jsou ukryty pod plasty notebooku. Jinak tomu není ani v případě HP 510, který můžete koupit například s procesorem Pentium M,nebo Celeron M, a to s operačním systémem Windows XP, nebo se systémem FreeDos. Mnou testovaný model, přesněji HP 510 - RU960AA, byl osazen procesorem Intel Celeron M 360, jehož přesnější parametry jsou: frekvence 1,4 GHz, 1 MB L2 cache, sběrnice 400 MHz. Notebook obsahuje 256 MB ram DDR2 533 MHz, jenž je osazena v základní desce se starší čipovou sadou Mobile Intel Alviso-G Intel 910GML. V notebooku máte k dispozici pouze jeden paměťový slot a osadit jej můžete operační pamětí o kapacitě až 1024 MB. O grafický výkon se stará integrovaný grafický dílčí systém Intel Graphics Media Accelerator 900, přesněji Intel 915GM/GMS. Grafický čip může sdílet až 128 MB sdílené grafické paměti, tato hodnota je dynamická a standardně ji v systému nemůžete nastavit na pevnou hodnotu. Širokoúhlý TFT monitor s úhlopříčkou 15,4“ dokáže pracovat v rozlišení WXGA, tedy s maximálním rozlišením 1280 × 800 bodů. Použit je pevný disk o kapacitě 40 GB od společnosti Seagate s označením Seagate Momentus 4200.2, 2,5“ disk disponuje rozhraním PATA mobile. jak již název napovídá, otáčky tohoto disku jsou pouze 4200rpm, což je dnes opravdu již málo. Na štítku pevného disku samozřejmě nechybí logo společnosti Hewlett Packard, jenž značí, že pevný disk je určen pro používání s tímto notebookem. V ostatních noteboocích této řady je pak již použit standardní disk s otáčky 5400 rpm. Notebook dále disponuje optickou combo mechanikou, která zvládá přečíst média DVD-+R / DVD-+ RW. Vypalovat je schopna média CD-R / CD-RW. Rozměry notebooku jsou 357 mm délka x 257 mm hloubka x 31 mm výška a jeho váha činí 2,7 kg. Zařízení obsahuje 4článkovou Li-Ion baterii, o jejíž dobíjení se stará externí adaptér 65 W. Maximální výdrž notebooku na dodávaný akumulátor činí až 2,5 hodiny, dle vyjádření výrobce. V modelu HP 510 - RU960AA je nainstalován operační systém FreeDos.

Displej, grafický výkon a zvuk

Od displejů notebooků nelze očekávat oslnivé vlastnosti, co od klasických stolních LCD monitorů, přesto mne tento notebook kvalitou LCD poměrně mile překvapil. U notebooku je použit lesklý displej s rozlišením 1280 × 800 bodů a technologií TFT. Lesklé displeje mají povětšinou ostřejší a sytější barvy, než displeje matné. Celkové propracování barev je u tohoto modelu poměrně nadstandardní, stejně tak dobře je zpracováno poosvětlení displeje, které je po celé jeho ploše vyrovnané. Pozorovací úhly jsou slabinou všech displejů, jenž jsou osazeny v noteboocích. Při pozorování pod spodním úhlem 45° jsou barvy značně deformovány a písmo poměrně zdeformované. Opakem je pozorování pod horním úhlem 45°, kdy displej zobrazuje všechny prvky ještě korektně. Širokoúhlí displej přímo vybízí k sledování filmů, a tak potěší i dobré pozorovací úhly ze stran. Lesklý displej je dlouho diskutovaným tématem, jedněm vyhovuje a jsou spokojeni s lepší kvalitou propracování barev, jiným přijde naprosto nepoužitelný a stěžují si na odlesky světla, a to hlavně v tmavých konturách. Osobně zarytě odmítám lesklé displeje, protože mi až příliš vadí odlesky světla, a lepší barvy nepovažuji za takový přínos, který by byl schopen tento defekt předčít. Přesto nemohu nepřiznal, že lesklý displej tohoto notebooku, trpí defektem odlesku světla minimálně. Na světlých podkladech nejsou odlesky prakticky viditelné, v tmavých konturách zpozorujete pouze opravdu odrazy intenzivního světla. Celkově mohu displej hodnotit jako velice povedený, a na svou cenovou kategorii dozajista nadstandardní.

Hodnotit výkon integrované, chcete-li sdílené grafiky nemá prakticky význam. Tato grafická karta Vám ujme část operační paměti a sdílí ji pro svou potřebu. Přestože udávaná maximální hodnota sdílení je 128 MB, u modelu HP 510 - RU960AA s tím v žádném případě nepočítejte, a to hlavně kvůli nízké kapacitě operační paměti, která činí 256 MB. Grafický čip je však plně dostačující pro kancelářské práce, sledování filmů, nebo brouzdání po internetu. Hraní nejnovějších her nepřichází v úvahu, a to ani v nejnižším možném rozlišení. Zahrajete si maximálně některé starší hry, a to v nižším rozlišení. Konec konců, kvalitu integrovaného grafického čipu můžete posoudit sami na výsledcích testů.

3D Mark 2001: 2733 bodů

3D Mark 2003: 412 bodů

3D Mark 2005: test nebylo kvůli hardwarovým nárokům možno dokončit

Produkty společnosti Hewlett Packard povětšinou vynikali v oblasti reprodukce zvuku. Bohužel je model HP 510 výjimkou. Neunikl nutnému šetření výrobního rozpočtu a je osazen pouze mono reproduktorem, ten navíc nenabízí ani příliš vysoký výkon. O míře zkreslení a prokreslenosti zvuku, se tak nemá ani smysl zmiňovat. Zvukový výstup pro sluchátka a mikrofonní vstup jevili průměrné vlastnosti. Za zmínku snad stojí jen fakt, že síla vybuzení sluchátkového výstupu je nepatrně menší, než u ostatních notebooků v podobné cenové hladině.

Výkon a výdrž baterie

Názor na celkový výkon notebooku se bude dozajista lišit podle způsobu použití. Pro uživatele, kteří hodlají notebook využívat ke sledování filmů, kancelářským pracím, nebo brouzdání po internetu, bude většinou výkon stačit. Jiný názor však budou mít uživatelé, kteří jsou zvyklí mýt souběžně spuštěno 3 a více programů a aplikací. Výkon nejvíce sráží dodávaný pevný disk a operační paměť – 4200 rpm a 256 MB je dnes již opravdu trochu málo. V případě, že systému nestačí operační paměť, začne swapovat na pevný disk. A v případě takto pomalých otáček se jedná o téměř smrtelnou kombinaci. Pro představu pevný disk většiny stolních počítačů dnešní doby má rychlost otáček 7200 rpm, a swapování paměti u nich je i tak poměrně nepříjemné.

Vyřešit tyto problémy by mohl nákup rychlejšího pevného disku a operační paměti s vyšší kapacitou. Na druhou stranu to jsou ale další finanční náklady. V případě dodávané konfigurace jsem bez problému nainstaloval na notebook Windows XP Professional SP2, je však nezbytné stáhnout ze stránek prakticky veškeré ovladače a do systému je doinstalovat. Tento operační systém si v čistém stavu, tedy bez nainstalovaných programů, vyčlenil pro svou potřebu 170 MB operační paměti. Práce byla ale pořád ještě dosti snesitelná, s přibývajícím nainstalovaným softwarem se však stávala spíše nesnesitelnou a dosti vleklou. Pro zajímavost jsem nainstaloval i operační systém Linux Mandriva 2006, který bez problémů rozeznal a správně nainstaloval veškeré potřebné ovladače zcela automaticky. Pro ověření své teorie nárůstu výkonu při dokoupení nových komponent, jsem v notebooku vyměnil stávající operační paměť za modul s vyšší kapacitou, přesněji 512 MB a současně vyměnil pevný disk za model Hitachi, který disponoval rychlostí 7200 rpm. Moje teorie se potvrdila, systém Windows XP Professional se stal svižnějším a práce v něm byla prakticky nerušena. V této kombinaci se mi dokonce povedlo nainstalovat operační systém Windows Vista, který si v čistém provedení zabral 310 MB ram. Práce v něm byla poměrně plynulá, je však nutné počítat s absencí některých efektů, obzvláště těch grafických. Společnost Hewlett Packard však nenabízí k této modelové řadě zatím potřebnou podporu ovladačů a Visty nerozpoznají značnou část hardwaru, proto je jejich instalace zatím zcela nesmyslná, chtěl jsem pouze poukázat na možný nárůst výkonu tohoto notebooku.

Výrobce slibuje pro tuto modelovou řadu výdrž baterie 2,5 hodiny, tato hodnota však zůstává spíše snem. To je do jisté míry způsobeno faktem, že procesor Celeron M nepodporuje technologii SpeedStep, jenž mění frekvenci a napětí procesoru v závislosti na aktuálním zatížení systému. Procesor tak i v době nečinnosti jede neustále na svou nejvyšší pracovní frekvenci. HP 510 rozeznává nastavení intenzity jasu v době napájení a době provozu na akumulátor, tuto hodnotu navíc můžete plynule zvyšovat, nebo snižovat. Pokud jsem snížil jas displeje na minimum a notebook prakticky nepoužíval, vydržela baterie zhruba 1 hodinu a 56 minut, jedná se tedy přibližně o nejvyšší možnou výdrž. Přehrávání filmu DivX z interní mechaniky snížilo výdrž baterie na 1 hodinu a 22 minut. Katastrofální byla hodnota při maximálním podsvícení displeje a maximálním výkonu, o který se postaral program 3DMark03. Tato hodnota činila pouhých 42 minut, vezmete-li v potaz, že mnou testovaný notebook byl zcela nový a s ubývajícím časem se bude výdrž akumulátoru ještě snižovat, jsou tyto hodnoty doslova plačtivé. S mobilitou tedy příliš nepočítejte.

Ergonomie používání

Nízký úhoz kláves je příjemný a dostatečně jistý. Klávesy jsou poměrně velké a budou plně tak dostačují pohodlné práci. Jedinou drobnou výhradu bych měl k celkovému pojetí klávesnice. Výrobce se ji snažil opticky ucelit, čehož dosáhl pomocí zaoblení rohů krajních kláves, tedy Esc, levý Ctrl, pravá šipka a tlačítko Delete. Osobně mi při rychlém psaní vadilo právě tlačítko Esc, které je užší než ostatní klávesy a zaoblení způsobovalo sklouznutí prstu mimo tlačítko. Kamenem úrazu je však Touchpad. První co mě udivilo, bylo jeho dírkované zpracování, po chvíli používaní jsem si však na to zvykl a jakékoliv defekty jsem nevnímal. Tento ovládací prvek byl navíc poměrně citlivý na dotek a nebyl s ním tedy žádný problém. Jeho rozměry jsou 58 mm x 36 mm. Na pravé straně je potom zvlášť oddělen ovládací prvek pro sctollování, který je však o poznání méně citlivý a občas je na něj nutno trochu přitlačil. S čím jsem se však za celou dobu testování nesmířil, byla ovládací tlačítka touchpadu. Ta byla na stisk velice tvrdá, což bylo při práci velice nepohodlné, navíc při svém stisku vydávala nepříjemný zvuk klapnutí, který bych připodobnil k promáčknutí plechového plátku.

Možnostmi připojení periférií notebook také příliš neoplývá. Konektory RJ-11, RJ-45 a VGA výstup lze považovat prakticky za samozřejmost, stejně tak je tomu se slotem PCMCI. Zamrzí integrace pouze 2 USB portů, což je v dnešní době, kdy se prakticky veškeré počítačové příslušenství připojuje přes toto rozhraní, více než nedostačující. Tím chudý výčet možností připojení končí, se sériovým portem jsme se na noteboocích rozloučili již dávno. Osobně mi vadilo zavírání víka displeje, pokud totiž opravdu nehlídáte displej při zavírání, často magnetickým efektem pevně přilne k tělu notebooku. Ve výsledku tak víko pevně narazí na zbytek zařízení. Na druhou stranu je ve víku integrován dostatečně vysoký počet gumovýh tlumičů, ale opatrnosti není nikdy dost.

Klady a zápory

+ nízká cena

+ kvalitní displej

- nízký výkon

- vlastnosti touchpadu

- nízká výdrž baterie

- možnosti připojení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Závěr

Pokud sledujete dění trhu s notebooky, jistě Vám neuniklo, že notebook HP 510 - RU960AA, je hardwarově prakticky totožný s notebookem HP Compaq nx6110, který tato společnost prodávala přibližně před dvěma lety. Ochuzen je nynější model o některé komunikační technologie, ale hlavně je také dvakrát tak levnější než zmiňovaný starší model. Notebook HP 510 - RU960AA je zajímavým počinem společnosti Hewlett Packard, který dokáže zaujmout méně náročné uživatele, u kterých nehrají vzniklé kompromisy, z důvodu nízké ceny, příliš patrný rozdíl.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (11)

HP 510 ...

Zajimava recenze. Pokud mohu, dovolil bych si par pripominek. 1. "popelnicove" viko, tedy spojeni zakladny notebooku a displeje je opravdu nezvykle. Stale mi unika, proc designeri HP zvolili toto netradicni reseni. Viko zakryva (zcela) zadni cast pristroje. Veskere konektory jsou proto nacpane na leve strane - nastesti jich neni tolik :) viz only 2 uSB :(2. Recenzoval jsem HP 510 pro nejmenovany server (-censored-) a dosahl jsem trochu jine hodnoty vydrze - pri DivX mi book slapal 2 hodiny.3. Touchpad mi naopak prisel velmi povedeny, originalne vyresen, prijemny na ovldani, presny ... cimz nechci nejak znevazovat nazor kolegy, co recenzent to subjektivni nazor, zkusenost.4. Kolega mohl vice vyzdvihnout displej, opravdu by se za jeho kvality nemusel stydet book o polovinu drazsi ..5. Po humbuku s notebooky do rozvojovych oblati, lze predpokladat, ze podobne low cost produkty zaplavi trh.

@Josef Broz: Dobrý den. Velice si vážím Vašeho názoru. Abych reagoval na Vaše poznámky, dovolím si odpovědět v bodech přesně tak, jak jste je sám uvedl.1. S konstrukčním řešením víka nelze než souhlasit. Na druhou stranu tento způsob uchycení zakrývá spodní rám displeje. Díky tomu dostává celé zařízení kompaktnější vzhled, což je u notebooku poměrně žádaná vlastnost. Vezmete-li v potaz chudost konektorové výbavy, nevidím žádný důvod, proč takový způsob uchycení nevyužít.2. K tomuto bodu bohužel nemám komentáře. Notebook jsem testoval přesně tak, jak jsem popsal v testu. A tomu také přesně odpovídají výsledky, které jsem naměřil.3. Osobně mi neustále vadil pocit prohlubní pod prsty, což ovšem mohlo být způsobeno také tím, že mám nepatrně citlivější konečky prstů (je to dáno mým povoláním). V přímém srovnání s notebooky HP nx6110 a HP nx7400, mi touchpad opravdu přišel o poznání tužší a méně citlivý. Originální design sice vypadá poměrně zajímavě, ale pro práci jej hodnotím jako méně vhodný.4. Kvalitám displeje není co vytknout, jak sám uvádíte. Sám myslím, že jeho kvality jsem dostatečně popsal, ovšem na toto téma budeme mít asi oba rozdílný názor. Faktem však zůstává, že displej byl v článku jedním ze dvou kladů zařízení (viz. Odstavec Klady a zápory)5. Toto téma už je nad rámec recenze, a proto jej nebudu dále komentovat. Nezbývá mi, než Vám popřát hodně úspěchů ve Vašich recenzích a krásný zbytek dne.

@miloslavF: Zdalipak podporuje NB také technologii NHC?(notebook hardware control)?
:D byla použita při jak říkáte "nic nedělání booku?" a při přehrávání?

@rotter958647: Dobrý den, pokud je mi známo NHC je dodatečný software, který má za úkol zlepšovat výdrž baterie notebooku. Testy tedy pochopitelně probíhaly bez použití tohoto programu, a to hlavně kvůli objektivnosti. NHC jsem nikdy nepoužíval, ale podle informací je provoz možný pouze s notebooky s Centrinem (viz. http://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/monitoring/notebook-hardware-control/). V tomto případě by test tedy možný ani nebyl.

Pravopis

Přístroje firmy Hewlett Packard se vždy vyznačovali ... přístroje podle vzoru jsou nezivotne -> vyznačovaly s tvrdým. Je to jen drobnost, ale nekteri zakaznici si na pravidla pravopisu potrpi. Nebo mate k pocitacum tak vrely vztah jako milovnici automobilu ke svym mazlum, ze je polidstujete? :)

@matfisar: Dobrý den. Přestože to u nás doma někdy vypadá tak, že PC je členem domácnosti, v tomto případě se jedná pouze o pravopisnou chybu. Děkuji za upozornění, příště se tohoto omylu vyvaruji.

HP 510-zkušenosti

Dobrý den. Ke koupi mě přiměla spíš cena než jakékoli přečtené poznatky jiných. HP 510 chci používat jako pracovní Nb do terénu. Ovšem : po výměně RAm za 1GB a nainstalování Win Vista jsem došel k závěru- HDD=60GB a také NB disponuje Wifi-fakt!!! Pro jakékoli běžné použití(snad kromě nějakých složitých her-je to NB) se všemi možnými aplikacemi MS Office...... je to NB jako fík - za takovou nádhernou cenu. Provedení designu a všech možností připojení pro periferie je naprosto skvělé (za tu cenu-předčí i mnoho jiných). Koupi si nemohu vynachválit. Je to super kus za 9.900,-Kč.

HP 510

Jo a ještě jsem v něm našel CPU 1,6GHz .

Zkušenosti

Chtěl bych se zeptat jak je to s hlučností tohoto NB. Můj starý notebook (má ještě stolní typ procesoru) při velkém zatížení spouští velmi hlučný větrák - nechci aby se to opakovalo. Navíc HP nabízí tento NB s už s procesorem 2.1 GHz za velice slušnou cenu :-). Předem díky za info.

Pravopis

Myslím si že to není až tak důležité pokud nejde o odborný článek.Jinak asive spoustě domácností je PC člen rodiny.

HP

Velice pěkný Notebook.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru