Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
O myších a lidech aneb kterou myš si koupit?

O myších a lidech aneb kterou myš si koupit?

Recenze
Logitech MX310 Optical Mouse_1114724629
Logitech MX310 Optical Mouse
Produkt není určen k prodeji.
Logitech MX500 Optical Mouse_2127010037
Logitech MX500 Optical Mouse
Produkt není určen k prodeji.
Logitech MX510 Optical Mouse_1679002760
Logitech MX510 Optical Mouse
Produkt není určen k prodeji.
Logitech MX700 Cordless Optical Mouse_6544982
Logitech MX700 Cordless Optical Mouse
Produkt není určen k prodeji.
Logitech MX900 Bluetooth Optical Mouse_1545165738
Logitech MX900 Bluetooth Optical Mouse
Produkt není určen k prodeji.

Co znamená MX a srovnání myších technologií s popisem principů fungování a testem Logitech MX900 ale i celé řady MX

Trocha historie

Současnost

Logitech již léta dodává své mid-range a low end modely prakticky všem velkým výrobcům PC jako OEM a pokud máte myš Compaq nebo HP, pak se nejspíš jedná právě o nějakou myšk u Logitech. Většina patentů v oboru je vlastněna Logitechem, i když poslední krok vpřed má na svém kontě MS s vyklápěcím kolečkem. (kolečko je od počátku MS) a optomechanický snímač, optická technologie zase Logitech.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

První myši (dřevěná z 1963 a Apple)

Které myši jsem zkoušel?

Pokud Vás nezajímají vlastnosti MX900, pak vynechávejte kurzivu .

Největšími hráči na poli myším jsou Logitech, Microsoft, Kye-Genius a A4 tech.

Úplnou jedničkou jsou pak první dvě firmy. Logitech již léta dodává své mid-range a low end modely prakticky všem

Řada MX a především pak MX900

Logitech uvedl tuto myš na sklonku roku 2003, kdy byla i k mání v ČR. I když by se mohlo zdát, že je nástupkyní modelu MX700, tak to není úplně pravda. Hlavním rozdílem v dobrém i špatném je právě Bluetooth.

Design a provedení MX

Narozdíl od MX 700, která je z černého plastu na omak trochu připomínajícího kůži, MX 900 má skořepinu z dnes barvou módního stříbrnnomodrého plastu, který je bohužel na omak plastovější a méně příjemný než černý plast MX700 a MX500.

Celá řada MX je kromě 300 (tzv. ambidextrous tj. i pro leváky) standardně vybavena 7 tlačítky. Běžné pravé, levé a kolečko. Navíc je vpřed a vzad v IE (naboku) a stránka dolů a nahoru a lupa okolo kolečka. To je výchozí nastavení, které v ovládacím panelu změní te jak libo.

MX 500, 510, 700 a 900 se liší jen použitými plasty a barevností. MX 510 má identický DSP se zrychleným zpracováním dat.

Zevní skořepina myší Logitech je navržena výtečně a lidem s průměrně velkou a velkou rukou se výborně drží. Palec zapadne do vybrání vlevo, ale vybrání vpravo je určené na malíček a v mém případě pak prsteník překáží na pravém tlačítku. Držím ji proto sice špatně, ale jsem s ní i tak spokojen.

Leváci pracující levou rukou nemají s řadou 500-900 šanci a lefthanded varianta zatím neexistuje.

Sama skořepina je z několika dílů, které jsou navzájem přišroubovány.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

To myši dodává nejen vyšší pevnost a menší fórovost, ale i větší hmotnost a pocit bytelnosti.

Myš neobsahuje závaží a hmotnost je dána bytelností zpracování a těžkou elektronikou s bateriemi.

V případě poškození by šel kterýkoliv díl vyměnit, ale zda je to možné nevím a divil bych se.

Nejlepším designerským kouskem jsou hlavní dvě tlačítka, která jsou protažena do jakýchsi kalhotek končících na druhé straně myši. Nejsou zde ani klouby ani štěrbiny kde by zůstávaly nečistoty a myš má i dynamičtější vzhled. Při práci se mi nestalo, že by myš vrzala, nebo se jinak hlasitě projevovala.

Kolečko při otáčení zřetelně "přeskakuje", a klade odpor na rozdíl od myší MS a Genius. My tak víme, o kolik jsme pootočili. Přesto není moc tuhé a rolování v dokumentech je velmi komfortní, stejně jako plynulá výměna zbraní ve hrách.

Vespod myši jsou dva konektory pro nabíjení, tlačítko connect (na Wireless myších) a plošky z nylon u pro lepší pohyb po podložce.

U MX 900 je naspodu bluetooth adresa a krytka baterií. Vše má svou váhu a tak je tahle myš opravdu velmi těžká a pro mnoho subtilnějších lidí nepříliš vhodná. Její pohotovostní hmotnost je 3násobná než u obyčejných myšek.

hmotnost/g

Logitech MX 900

164*

Logitech MX 700

170*

Logitech MX 500

122

Logitech Wheel Optical

70

Microsoft Intellimouse Explorer 3.0

98

Microsoft Mouse II kulička

106

Genius NetScroll kulička

108

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

* včetně baterií jak jsem vážil

Ekologie

V mnoha recenzích na Netu si přečtete tvrzení, že jsou bezdrátové myši Logitechu ekologické, protože používají nabíjecí baterie. Bohužel, ale opak je pravdou . U myší Logitech dostatnete navíc nabíjecí dock se zdrojem a NiMH baterie, které zbytečně zvyšují cenu.

Myš Microsoft vydrží se dvěma Alkalickými články 3-10 měsíců používání,

MX900 vydrží se dvěma NiMH články asi 10-15dnů! a MX700 často jen polovinu!!! (důvodem je jak jiná Wireless technologie tak různé snímací čipy a intenzita osvitu podložky v režimech spánku a standby)

Nabíjení je ale velmi rychlé a za 10-20min nabíjení můžete pracovat 1 den. Při nabíjení myš zeleně bliká a po nabití trvale svítí zelená. Při vybitých bateriích signalizuje software ikonou v liště a myš bliká červeně.

(Alkalické články mají kapacitu kolem 3000mAh a NiMH v Logitechu 1800mAH).

Na téma spotřeby si Microsoft nechal udělat srovnání u předchozích druhů myší MS a Logitech a ve všech módech činnosti i nečinnosti drtivě zvítězil. Spotřeba myší MS byla cca 1/3 proti Logitechu.

Bezdrátové MX sice mění při nečinnosti počet vyhodnocených snímků z 5250 na 2000/sec a při dostatečně odrazivé podložce i stupeň záření LED, ale Microsoft má prostě menší spotřebu. Tady je o třídu lepší.

Ve spotřebě je paradoxně nejvíce prostoru ke zlepšení u řady MX.

Zatím funguje vzorkování při menším provozu 2000/sec a podle odrazivosti podložky a její zdálenosti od čidla se upravuje výkon LED.

(snímač má pevné ohnisko a při malém odchýlení nebo zašpinění myš nepracuje)

Ovladače

U vícetlačítkových myší je instalace softwaru nutností pokud chceme užívat více, než jen 2 standardní tlačítka a kolečko.

U bezdrátových myší jsou ovladače nutné i kvůli optimalizaci rychlosti přenosu dat. MX 900 s nenaninstalovanými drivery méla samplerate 40-65 a po instalaci driverů vyskočila samplerate na 2násobek.

Každá myš je v OS (WinXP) rozpoznána automaticky a je nainstalován obecný driver myši. Je jedno, zda použijeme USB rozhraní, nebo redukci na PS2, které zatím všechny myši od MS a Logitechu na USB obsahují.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

MX900 je nainstalována jako HID (Human interface device).

Po instalaci driverů získáme Bluetooth wireless hub s ikonou My Bluetooth places a rozpozná se nám Logitech MX 900.

Pro MX900 jsou drivery ve verzi 1.05. Celá instalace je velmi jednoduchá a driver Vám samozřejmě ukáže i stav baterií.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Další přidaný software k ins talaci rozhodně nedoporučuji. Velmi špatným kouskem softu u MX900 je Mobile Phone Suite ve verzi 1.02, ve kterém můžete provést zálohu tel. Seznamu do počítače, ale již ne zpět. Software má asi 9Mb a téměř každý freeware umí více. Možná časem, ale nyní je to rozhodné mínus.

Při přihlašování do OS vás překvapí asi 2sekundová latenci po pohybu myši a reakcí (kurzor se nehýbe) a další několikasekundovou latenci při nabíhání systému a inicializaci ovladačů. Je to dáno slep modem, ve kterém je myš každou delší chvíli nečinnosti.

Pokud myš nemůžeme najít (v OS se nehýbe), je nutné použít manuální spojení základny a myši. Pro to slouží tlačítko connect na břiše myšky a na základně modře podsvícený connect. Myš se spáruje se základnou a měla by již fungovat. Při neúspěchu doporučuji opakovat až do spárování.

Při práci bez driverů některé problémy odpadají (včetně latencí), ale přesnost myši je nižší a na hry a grafiku to nestačí.

Na práci s Office ovladače nepotřebujete, ale pak nebudete mít ani BT

všechny ovladače jsou zde.

Práce a dosah

Někdo může tvrdit, že je to zbytečné, ale najdou se stovky lidí, kteří si koupili nebo vyrobili dálkové ovládání k PC a přitom myš je to nejdokonalejší dálkové ovládání.

Není pak nic snazšího, než zapojit výstup z videokarty do televize, zvukovou kartu na domácí kino a můžete sledovat DVD nebo DivX na televizi a počítač mít za zdí ve vedlejší místnosti. Při koupi BT klávesnice pak můžete pracovat nebo pařit hry "přímo z postele" třeba na TV. (strašné vyhlídky)

Bluetooth

Jaké výhody nám přinese? Původním záměrem firmy Ericsson bylo vyrobit velmi levnou bezdrátovou technologii s omezeným dosahem, dobrou interoperabilitou (primárně samozřejmě pro mobilní telefony a jejich příslušenství), velmi malou spotřebou a vysokým stupněm zabezpečení. Vše vyšlo, kromě ceny, která se s postupným rozšiřováním BT pomalu snižuje, stejně jako se rozšiřuje nabídka BT zařízení.

Tým vývojářů BT byl záhy mezinárodní a časem se zapojily i další firmy z oboru, které spolupracovaly na budování standardu a vytvořily BT SIG.

Název Bluetooth pochází z 10.století, kdy žil legendární dánský viking a král jménem modrozub.

BT užívá pro vysílání i příjem veřejné pásmo 2,45GHz a tak se nemusíte bát telekomunikačního úřadu a interferencí s jinými zařízeními.

Ty jsou vyřešeny excelentně a tak není problém provozovat v jedně kanceláři stovky stejným myší a telefonů bez omezení rychlosti a bezpečnosti spojení. Více informací je BT Whitepaper na konci dokumentu.

Všechna zařízení, která splňují BT specifikace pro přenos dat jsou bez problémů k užívání v ČR. V dnešní době je důležité i zabezpečení přenosu dat. Pro šifrování se používá 128bitový klíč generovaný na základě párovacích hesel a jedinečných adres zařízení (podobné jako IP). Tím je BT o řád bezpečn ější, než běžné systémy bezdrátových myší.

MS u nich užívá 27MHz a Logitech FastRF taktéž 27MHz. Toto pásmo je též veřejné.

U MX 900 je přibalen software od firmy Widcomm. Vnitřnosti příjmače jsou od firmy Cambridge Silicone radio

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Po instalaci software se nám objeví nová ikona s popiskem My Bluettoth Places

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

při poklepání na nise nám objeví naše myš. Na obrázku jsou už nalezená další zařízení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pokud chcete připojit jiné zařízení, než myš, musíte je spárovat. To znamená zadat ve svém zařízení i v počítači stejné heslo, které umožní užívat toto zařízení a měnit soubory či nastavení a užívat jeho služeb. Každá služba se dá jednotlivě nastavit a vyžadovat opakovaně heslo v případě použití.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

na obr. párování s Palmem

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

po spárování musíte ještě vybrat služby a event. opakovanou autorizaci při připojení

Zařízení je tedy připravené a vy můžete směle užívat BT přenosy. Na obrázku dole jsou možnosti s MT SE 610T

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pro přenos dat se nejčastěji používá OBEX protokol, který vychází z IR protokolu stejného jména a umožňuje procházení adresářů a běžnou práci se soubory. V BT je implementována řada nativních a přejatých protokolů (TCP IP, FTP

Principy snímání optických myšek:

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

všechny optické myši mají optický senzor v DSP čipu, který signál nejen snímá, ale rovnou i zpracovává. Jedná se jednoúčelové zákaznické čipy a nelze předpokládat, že by MS užíval stejné, jako třeba Genius. Rozlišení opt. senzoru je od 15*15 do 30*30 bodů a velikost bodu závisí i na čočce pod snímačem myši. Technologie MX.má největš í rozlišení 30*30bodů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zde je princip vyhodnocování pohybu myši. Myš porovná obrazy a určí směr a rychlost pohybu. Algoritmus je alfou a omegou a velikost snímače a sampling rate rozhodují o přesnosti a rychlosti maximálního možného pohybu. Počet vyhodnocených obrazů za sekundu vyjadřuje sampling rate. U MX 5250, řada 510 6500/sec a MS 6000/sec.

Z obrázku nahoře je i patrné, proč není každá podložka vhodná pod optickou myš. Především lesklé podložky odrážejí LED paprsek mimo snímač a myš je pak slepá. Ideální není ani podložka s barevným potiskem, který na přechodech myš mate a kurzor pak uskakuje ať máme MX nebo myš za 300Kč.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

na tomto obrázku je vysvětlena důležitost rychlého zpracování dat v DSP a poslání do počítače. Při pomalé rychlosti opíšeme kruh, ale v počítači máme čtverec a v optimu máme kruh J . Souvisí i s výše uvedeným.

U řady MX je garantována přesnost do zrychlení 10G (tolik zažívají piloti letadel při startu a manévrování) a u řady 510 je to až 15G!!!

U 510 vychází sampling rate prostým přepočtem na 6500/sec. To už je více, než umí MS..

Zrychlení 15G, ale i 10G je s myší o hmotnosti 100g v běžných podmínkách nereálné, ale hráči ví, že na myš musí být spoleh v jakékoli situaci a jsou ochotni zaplatit.

Při pohybu je garantována přesnost do rychlosti 1m/sec, kdy byste neměli myš “urvat“ a u řady 510 1,2m/sec. Max. rychlost je dána součinem velikostí DSP a rychlostí vzorkování.

Microsoft garantuje 75 a 60 cm/sec u 3. a 4. generace. To znamená, že i jeho myš dokonale sleduje pohyby vaší ruky.

Vyšší přesnost u MX je dána z velké části i díky algoritmům počítajícím pravděpodobný pohyb myši, které jsou výrobcem pochopitelně tajeny.

U kuličkových myší bylo vše snazší, ale pokrok nelze zastavit….

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

vlevo 2*střeva jednodušší optické myši Logitech. a vpravo IntelliMouse 3.0 –žádné pohyblivé části, tj žádné poruchy.

Optoelektrická alias kuličková myš

Přesnost otáčení hřídelky a počet otvorů na kotoučku nám dávají maximální teoretickou přesnost myšky. Kulička a číselky jsou mechanické (analogové)

Zbytek je digitální.

Zbytek je pak na čipu uvnitř, který pohyby čítá, musí rozpoznat směr a rychlost otáčení a data poslat do počítače.

Nevýhody optomechanické myšky

1. kulička a hřídelky v myši se špiní a dochází k přeskakování, nebo zástavě pohybu

2. nízká přesnost, především při rychlejším pohybu

3. nízká trvanlivost mechanických dílů

4. nedokonalý přenos otáčení na hřídelky

Tablety - to nejsou jen prášky, ale i HighEnd polohovací zařízení

Kdy je myš přesná

Ideální podložkou, která nestojí ani korunu je matná deska stolu. Lamino nebo dřevo myš nerozlišuje a pracuje spolehlivěji než na podložce pro kuličkovou myš.

Předpokládám, že teď už mi leckdo vynadá, ale kvalitní myš potřebuje pro kvalitní práci dobrou podložku . Pokud pracujete jen ve Wordu a surfujete na Netu, pak nemyslím Vás.

Při práci v CADu, retušování ve Photoshopu a především při hraní her ji ale oceníte stejně jako svoji myš. Není nic horšího, než se v kritickém okamžiku zastřelit, minout soupeře nebo retušovat o 2 mm vedle. Trh se probral i u nás a lidé, kupující si podložky za 1000Kč a více už nejsou považováni za podivíny.

Ergonimie - aneb zdraví až do smrti

Nekvalitní myš se špatnou podložkou může při delším používání přispět k rozvoji tzv. syndromu "karpálního tunelu" nebo RSI.

To může být jak mechanické poškození nervu útlakem a horším prokrvením, vibracemi, chladem, zánětem, nebo třeba zánětlivé onemocnění šlach ovládající prsty v jejích dlaňových pochvách. Léč ba je někdy nutná i lékařská a prevencí je kvalitní eronomická myš a klávesnice s podložkou,

Vy, kdo pracujete s počítačem jen pár hodin denně určitě příliš ohroženi nejste, ale s prodloužením doby strávené před obrazovkou se zvyšuje i naděje na vznik nějakého poškození.

Prevencí tohoto syndromu - onemocnění je nemít hranatou myš, která dosluhuje, ale třeba

jakoukoli lepší myš z třeba produkce Microsoftu i Logitecha. Existují i speciální polohovací zařízení (myši a trackbally), které jsou učené pro ortopedicky hendikepované nemocné.

Dosah bezdrátových myší

Microsoft Wireless 27MHz 2,4 m

MX 700 Fast RF 27MHz 2,65 m

MX 900 8,6 m

(BT garantuje 10m a běžně uváděný dosah je okolo 15m) – dále jsem neměl kam jít a skončil jsem v rohu u zdi J

Test???

Také pomocí geniální utilitky mouserate.exe , která vám změří jednu ze dvou rozhodujících veličin pro kvalitu myši a to přenosovou frekvenci. To znamená množství "paketů" dat jdoucích z myši do počítače. Dnes využívají všechny myši maxima umožněného sběrnicí a rozhodující je zpracování dat v myšce.

nepředpokládám, že by někdo chtěl užívat třeba CD jako podložku, ale to, že myš snímá pohyb svědčí o dobré kvalitě snímače a rozlišovací schopnosti

Z testu vidíte, že nejlépe četla na všech površích MS IntelliMouse. To ale nevypovídá o její přesnosti a rychlosti. Přesto jsou myši MS jediným soupeřem pro řadu MX a to i designově.

MOUSERATE

sample rate PS2

sample rate USB

sample rate seriál

Hmotnost

Logitech MX 900

N/A

90

N/A

164*

Logitech MX 700

135

125

N/A

170*

Logitech MX 500

200

125

N/A

122

Logitech Wheel Optical

190

125

N/A

70

Microsoft Intellimouse Explorer 3.0

200

125

N/A

98

Microsoft Mouse kulička

N/A

N/A

33

106

Genius NetScroll kulička

nebylo

nebylo

34

108

Pro USB je maximum přenosu 125 samples/1sec – je dáno technickým omezením sběrnice

PS2 má limit 200 samples/sec, ale v OS je obvykle přednastaveno 100

MX 900 –jaká je

Zatím nejdražší myška na trhu, ale možnostmi, komfortem a vybavením také bez konkurence. Logitech ji uvedl na přelomu podzim-zima 2003. Proti své předchůdkyni MX 700 má navíc velmi podstatnou výhodu a tou je právě Bluetooth.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Cenově se již blíží řadě MX700. Pokud budete počítat a vemete v potaz cenu

BT hubu 1000Kč

MX 500-510 1500 Kč

Pak nám vyjde 2500Kč za tyto dvě zařízení. Současná cena je cca 2700 a to je malý rozdíl za možnost mít bezdrátovou myš, která vás nezklame v žádné situaci.

V základně k myši je kromě dobíjení (je napájeno samostatným adaptérem – tzn. Další rozdvojka ) také BT Wireles Hub pro 5 zařízení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Design myši i základny zůstal stejný jako u Řady 700. Nové jsou barvy a základna má dnes moderně modře prosvícené tlačítko connect. Zákazníci, kteří nemají USB jsou u tohoto typu mimo hru. Na PS2 funguje jen MX700. MX900 je i oněco pomalejší proti MX700, která má funkci Fast RF a jednoúčelový vysílač.

Myš Vám vydrží celý pracovní týden a přes noc se Vám nabije na další týden práce. Vše signalizuje diodou.

Z výše uvedeného je zřejmé, že MX900 není primárně určena pro hráče, ale do náročného segmentu Office zákazníků. Tím nemyslím zákazníky MS, ale náročné kancelářské uživatele. (sám s ní občas hraju a limitem je moje umění a ne myš)

Myš je velmi přesná a nemá ocásek, který při práci často překáží. V kanceláři je nevýhodou možnost ztráty. Loupeživému majiteli stačí si koupit BT klíčenku a má myš, o jaké se mu nesnilo.

Na své si přijdou i lidé, kteří by rádi ovládali počítač na dálku. Zde je myš určitě zajímavou volbou a možnost přednastavení tlačítek třeba na změny programů z ní udělá dálkové ovládání třeba k PC TV.

Kterou myš tedy koupit?

Pro hráče

2. Do kanceláře bych volil buď starší MS IntelliMouse Explorer OEM za cca 1000Kč, nebo pro movité MX900 s Bluetooth. Ani nová IntelliMouse není špatná a cena je vynikající. Proč mít drát. I hry si dobře zahrajete s bezdrátovými myškami, ale na Mistrovství světa si ji neberte.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

IntelliMouse – má uvnitř závažíčko na rozdíl od myší MX, které jsou těžké díky bytelnosti plastu. Nastavení ovladače myšek od MS – elegantní a jednoduché. Vše funguje jak má.

U IntelliMouse 4 by vám mohlo vadit, že kolečko při otáčení neklade odpor a horizontální scrollování je zatím spíše sen. Cena je ale bezkonkurenční a proti konkurenci mají MS náskok třídy (pokud nepočítám MX řadu) a také nejlepší ovladače.

3. Pokud rozhoduje jen cena, pak Vám vaše přání splní levnější myši od Genius, které mají menší komfort, ale firma úspěšně kopíruje co se dá a tak nedostanete vyložený šunt.

Rady a postřehy na závěr aneb mýty bludy a doporučení

2.Pokud hrajete na špičkové úrovni kupte své optické myši odpovídající podložku. Některé podložky jsou jen pro Logitech MX (ostatní myši je asi nečtou) a nestane se vám, že by kurzor jel jinam, než vaše ruka.

3. Při hrách využijete vice programovatelných tlačítek a proto je nutné nainstalovat originální ovladače. Ty od Microsoftu jsou lepší, ale nevím, jestli je to důvod ke koupi jejich myši. Drivery Logitechu se ale hodně vylepšily.

4. Na ovládání počítače na dálku si nekupujte ATI Remote Wonder a podobné. V posteli a křesle můžete mít MX900 a jezdit s ní po čem libo.

5. Fast RF ani BlueTooth nemohou být rychlejší než drát. Nikdy a nijak. Bluetooth je ještě pomalejší než Fast RF, protože je koncipován univerzálně. Zse má vyšší stupeň zabezpečení.

6. Optickou myš "neurvete" - bohužel ji urvete kdykoli na nevhodném povrchu, když právě nechcete

7. Myš má záruku 3 nebo 5 let tak mi vydrží - záruka se obecně nevztahuje na vady vzniklé opotřebením - tj. tlačítka, kolečka, baterky

8. Pokud myš uskakuje, podívejte se na čočku čtecího zařízení. Čistěte ji jen lihovými rozpouštědly a něčím jemným. Škrábance Vám hlodavce vyřadí.

9. PS2 přepnutá na 200Hz je lepší než USB - pokud má myš koncovku USB, pak by mělo stačit 125 vzorků za sekundu.

Při přepojení na PS2 máme ale 200 a to je víc než 125

PS2 navržená před desetiletím IBM je schopna čítat data až 200x za sekundu a má náskok dodnes. Ještě že máme IBM

Samplerate sice hovoří jasně ve prospěch PS2, ale v praxi rozdíl asi moc nepoznáme a myš Genius třeba na 200Hz zůstane horší, než MS nebo Logitech na 125.

Úplně mimo mísu je dnes sériový port.

Ve WinXP je samostatná záložka, v ostatních OS vám zpřístupní možnost 200Hz buď ovladač myši (Logitech MouseWare), nebo si stáhněte utilitku, která to umí.

PS2 mouserate change

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

záložka PS2 nastavení.

PS: Díky lepší cenové politice MS se jeho myši v přepočtu na Kč sice vyplatí více než ty od Logitech, ale hráčům bych stejně doporučil MX510

Ostatní mají na výběr značnou škálu myšek a já sám bych volil raději třeba levnější od MS. Koupě je ale věc vkusu a hlavně bych doporučil vyzkoušet.

Řada MX má agresivní ergonomický design, který vám nemusí vyhovovat. Myši od MS jsou konzervativnější.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (55)

Re:

Velmi pekne, konecne v tom nekteri lidi maji jasno. Pouze si dovolim drze nesouhlasit s bodem 4. (Na ovládání počítače na dálku si nekupujte ATI Remote Wonder a podobné. V posteli a křesle můžete mít MX900 a jezdit s ní po čem libo.) Je to velmi obecne receno a je fakt ze recenzentovi slo hlavne o mysoidni ovladani, ale Remotku od Atiny mam pres dva roky a co ovladani medii, tzn. bsPlayer, Winamp, PowerDVD, atd. se mi s ni pracuje daleko lip, jednak s ni NEMUSIM po nicem jezdit, je intuitivni (dalkove ovladani) a pohodlna, navic bakterie vydrzi setsakramentsky dlouho, ale jak bylo naznaceno na jezdeni s mysi po plose je ponekud tezkopadna. To jenom tak pro poradek.

Pro Aki.Lee

Nemyslím si, že někdo, kdo má fungující dálkový ovladač by si měl kupovat kvůli ovládání BT myš. To máte pravdu. Pokud ale nemám nic, pak je myš skvělou volbou.

@vychodilp: jen bych chtel upozornit ze jedina bezdratova mys neni MX900 s BT (jak by mohlo z toho clanku vyznit). Na bezdrátové ovládání bohatě stačí obyč. bezdrátová myška - ja mam bezdratovou Intellimouse4.0 (cena~1000kc) a ma dosah přes dvě stěny cca 5metrů a framerate je uplne stejny jako kdyz je mys pul metru daleko(za urcitou vzdalenosti uz nefunguje vubec).

Špatná podložka

Vypadla mi z recenze důležitá informace.
Nevhodná barva pro podložku nebo desku stolu je zelená.
Myš svítí červeně a zelená pohlcuje červené světlo a myš je pak slepá. (jedná se o tmavězelené barvy). Stejné je to s lesklými povrchy, kdy se světlo emitované z diody pod ostrým úhlem se odráží a myš je zase slepá. Podložka musí být matná !!!!
Pokud máte na podložce obrázek s tmavými barvami a především zelenou, pak Vám myška bude uskakovat bez ohledu na model.

@vychodilp: Mám obdobné zkušenosti, zejména s obrázkovými podložkami. Na některých rastrech dokázala moje bývalá myš vyhodnotit i pohyb zcela opačným směrem než ve skutečnosti byl.

@Jiří Urban: Hm, asi jsem šťastnej člověk - doma mám mx500 a u přítelkyně mx700 - podložky od kuličkovejch myší jsem neměnil, hraju FPS o sto šest, kreslím v A-Cadu o stošest (abych měl za co nakupovat hry :-)) - ty podložky jsou jedna matná látková - ta je teda asi v pořádku a druhá lesklá s obrázkem a zatím mi ani jedna myš neskočila jinam než má (vážně si na nic takového nevzpomínám) - v případě zájmu ke mně může logitech poslat tým expertů aby ten přírodní úkaz prozkoumali. Jen taková poznámka - ježdění myší po stole vydává opravdu ošklivý zvuk. Vřele tedy doporučuji všem, než koupíte podložku za 1000, vyzkoušejte tu starou a investujte až když zaznamenáte problémy.

@Jiří Urban: určitě souhlasím,obrázková je špatná pro optickou myš. používám jednobarevnou

Dobré, dobré...

... ale občas jsou v článku docela úlety. Tak například že Tablety jsou absolutně přesné - stejně musíte rastr tabletu převzorkovat... - a extrémní ceny jsou jen u LCD tabletů, běžně se dá koupit A6 za 2000 - dále že od Geniusu nedostanu absolutní šunt - to si radši koupim A4Tech, který po stránce ergonomie aspoň za něco stojí a ne Genius, který se nedá ani pořádně držet v ruce - pak souhlasím s komentářem, že RemoteWonder je nesrovnatelně lepší, jenže kdo nevyzkoušel ten neuvěří a ze tří metrů není na 17LCD k přečtení vůbec nic, takže "oklikávat" ikonky poslepu není nic skvělého - do kanclu jedině drát, protože když vám dojdou baterky (u L. často), moc si nezamyšujete - a při paření se na MX nedají použít všechna tlačítka, protože některá jsou těžko dostupná. (Bezdrát optiku používám už dva roky... vím o čem mluvím) >> Marek

@Marek Schäferling - CZC: Když dojdou baterky tak se samozřejmě nedá nic dělat, ale není problém mít sadu rezervních. Kromě toho např. SW dodávaný k bezdrátovým desktopům MS spolehlivě upozorní několik dní předem, že baterie dochází.
Co se týče myší MX od Logitechu je od pohledu jasné, že pokud máte normální zdravé prsty je použití tlačítek okolo roleru poněkud problematické.

@Marek Schäferling - CZC: to, že musím rastr tabletu převzorkovat neznamená, že tablet není absolutně přesný (jinak též kalibrovat :-) )
Calcompy a Summagraphicsy měly přesnost i pod 0,1mm a dnes je pod 0,05mm - 12700DPI i víc. To myš mít nemůže ani v době laseru (myslím i v praxi). Samozřejmě vhodné to bylo tak k digitalizaci a dnes jsou tablety k jinému užití spíše pro grafiky než CADy...
Jinak MX900 není vůbec vhodná k hraní her. Latence je veliká a tak stačí maximálně pro hráče jako jsem já - tj. úplnou lamu.

Dostupnost tlačítek

Souhlasím s Vámi, kromě přesnosti tabletů.
Mám doma stařičký Calcomp a má přesnost 0,1mm. Absolutně a vždy. Při práci v CADu je nutné jej kalibrovat třeba při digitalizaci dat, nebo pro soulad s obrzovkou. Výhoda je, že nelze ujet z plochy. Ten Calcomp stál kdysi 25000. Teď stojí podobné železo pořád stejně. Hračky za 2000 jsem neměl na mysli.
Práce a ergonomie MX.
Tu si netroufám objektivně zhodnotit, chtělo by to anketu ohledně tvaru.
Tlačítka používám jen tři hlavní, protože mám velkou ruku a tak mi nevyhovuje ani rozložení na MS Intellimouse explorer. Jak píšu v recenzi, myš držím blbě a jinak než výrobce zamýšlel, ale levá kontura mi vyhovuje. Bylo by zajímavé udělat anketu, jak lidi drží myš. Kdo ji drží jak si výrobce představoval a kdo ne.
Televizi ovlávám myškou na tři metry, ale jsem hůř vidící a klikám jen poslepu. Není ale problém si naprogramovat na nějaké tlačítko play a stop.

Jeste ...

Tak nevim, jak tak vsude ctu o tech dalkovych mysich, tak premyslim na co by mi byla, samozrejme proti gustu, akorat ted jak vysla ta MX510, tak tu bych zkusil, vsude na ni peji chvalu, ale profi multihraci rikaji, ze jedine s kvalitni podlozkou a dokonce vymenenyma teflonkama na spodu, ja mam "jenom" mrkvosofti IE 3.0 a zatim na ni nedam dopustit, kolecko skvele, tlacitka rovnez, akorat se mi po letech pouzivani na palcove strane trochu vysoupala ta protiskluzova guma, ale to mi az tak nevadi, mam ji na tmavem vzorkovanem omyvatelnem ubruse a nikdy se mi nestalo, ze by mi ustrelila nebo nereagovala (UT2004, Raven Shield), na filmy a hudbu z PC mi RemoteWonder bohate staci, baterky jsem za ty skoro tri roky jeste nevymenil a navic chodi pres radio signal, s cimz se IR neda srovnat, no a grafiku a sazbu jsem delal driv v tiskarne, s tablety zkusenosti nemam, ale mel jsem staricky a v te dobe skvely (i ergonomicky) trackball od Geniusu jeste na COM1 a jaky byl, jeste ho mam nekde schovany.

@Aki.Lee: ja tedy nevim, ale kdykoliv vidim nejake statistiky, s cim profi hraci (alespon u CS), tak vitezi MS IE3 (vetsinou v kombinaci s fUnc sUrface) - nemohu nedoporucit

MS IE 3.0

Mám jí doma u druhého compu a jsem spokojenej. Vadil mi ocásek a proto mám teď MX900
Mechanický provedení u MS je výrazně horší, myš má závaží a vpravo odstává plast - zjištěno u 3 kusů. Já jsem ji neurval, ale hry nehraju a v PS a CAD myš neurvete.
Na diskusních skupinách sem viděl řadu CS crews, který mají Logitech 500MX. Naše týmy je mají taky (co jsem je viděl hrát v TV). Určitě je to i věc ergonomie a MS má jednodušší tvar, takže méně urazí...
Bohužel udělal MS IE4 a tím pohřbil svoje úspěchy na myším poli hluboko...

@vychodilp: mno, IE3 jsem nemel moznost vyzkouset, ale mam bezdratovou IE4 a koupil jsem si ji prave proto ze se mi nelibil design MXů, zatimco tahle MS IE4.0 se mi uz od pohledu zamlouvala;)

@luqas: IE3 je uplne super. Je lehka a presna a o moc levnejsi nez vsechny MXka. Skoda ze se ted uz skoro neda sehnat

Co tu všichni vyzdvihujete MS a Logitech?

Jak tak tady na to koukám, všichni, co tu něco píšou jsou buď tak moc naivní, nebo nevim co, že si myslí, že když zaplatí několik tisíc za značkovou myš, že bude na 100% nejlepší. Já mám myš Genius Netscroll+ Superior která se kvalitou optiky, agronomiky a desingu může hrdě postavit jakýmukoliv Logitechu nebo Mrkvosoftu a to za cenu jen kolem pěti stovek. Holt je to o tom si dobře vybrat a ne dát na reklamu a slavný jméno. Jestli máte na stole Logitecha za 3000- 5000 Kč, vězte, že ta myš samotná stojí cca 500- 1000 Kč a zbytek ceny stojí ten "nádhernej" nápis Logitech. :-)))))))))))))))))))))))))

@majsner.home: zjevně nevíte, o čem mluvíte
za MS IE3 jsem dal před víc jak rokem něco málo přes 800Kč, mohu srovnávat s Genius NetScroll Optical, která v té době stála skoro 500, a rozdíl je to obrovský (nejen ve hrách) - známé "utrhávání" při rychlejších pohybech, menší přesnost...
že nejlevnější MS myši seženete za cenu kolem 300 je další věc, opět ve srovnání se zmiňovaným NetScrollem excelují
jak říkám vždy, MS software dělat neumí, ale HW jim jde :)

@TYPE-K: Mno tak to bych se asi hádal, když říkám, že svoji myš Genius mohu s klidem srovnávat s MS a Logitech, tak myslím "samozřejmě" myš Genius Netscroll + Superior, která, když se podíváte na její popis tady na CC, nemá s ostatními "nepluskovými" Geniuskami nic, ale opravdu nic společného. Je to opravdu velice povedený kousek, který může s klidem konkurovat jakékoliv myši Logitech nebo MS, tedy nepočítám-li to, že je kabelová, ale myslím, že se dělá i v bezdrát verzi. To je fakt a slepá vize většiny lidí, která říká, že co je drahé, to je dobré, asi nebude moc objektivní. Děkuji za Váš názor... ještě něco... to, jak říkáte "utrhávání" při rychlejších pohybech jsem jěště nezažil, a to hraji docela často online CS a UT2003 a mám obyčejnou textilní podložku za 13,- Kč.

@majsner.home: Nemůžu soudit, jaký je "pluskový genius", v ruce jsem ho nedržel
polemizuji pouze s Vaším tvrzením, že MS myši jsou předražené - myslím, že to platí jen u Logitechu.
pokud uvádíte, že u Logitechové myši je reálná cena 500-1000 a zbytek dělá značka, tak za předpokladu (který je IMHO správný), že MS a Logitech je cela srovnatelný, je cena 800 za MS myš zcela oprávněná.
Opravdu nemohu posoudit, jak je na tom Genius dnes, ale pokud jsem loni, kdy opravdu konkurencí nebyl, koupil MS za podle mě přijatelnou cenu 800 a jsem s ní spokojený, tak není nic divného, když této značce budu věrný. Jak už jsem zmínil, cena 800 se mi zdá u zařízení, jako je myš, zcela oprávněná.
Toliko odpověď na Váš dotaz, co tu všichni vyzdvihujeme MS a Logitech (btw. Genius je tak dobrý, jak se mu podaří vykrást MS nebo Logitech, že se jim povedlo vyrobit opravdu kvalitní optiku (dle Vás) asi s 2-3 letým zpožděním moc dobrá vizitka není)

@TYPE-K: Prakticky souhlasím s Vaším tvrzením, až na pár detailů. Myslím si, že Genius Netscroll+ Superior je na stejné úrovni s myšmi MS a Logitech a na Vaše tvrzení, že spožděné vydání kvalitnější myši Geniusem, která by konkurovala MS a Logitechu, jim nedělá dobré jméno, mohu říci jen tolik, že je oprávněné. Nesoudíme tu ale Genius jako firmu, nýbrž jen teno kousek. Na kvalitě zbytku myšího sortimentu firmy Genius až na pár vyjímek se asi shodneme. :-))) Nashle

@TYPE-K: Nechápu, jak chce někdo srovnávat Genius a Logitech. To jsou dvě naprosto rozdílně orientované firmy. G dělá to nejlevnější myši a logitech zase stylové a propracované myšáky. I ta záruka je trošku jiná. Když upřednostňuje někdo cenu - prosím, ale také by mohl vědět, že na trhu jsou i jiné značky než Gen. MS. a Log. Tak například DEXXA jsou OEM produkty Logitechu a cenově jsou někde u Geniusu. Nebo třeba A4Tech nebo Samsung ... prostě tahle celá záležitost je tak trošku pitomost! A to že jsou vyzdvihovány dvě firmy - MS a Log - to je naprosto v pořádku, protože po technologicé stránce, po stránce SW a nabídky prostě jsou jediné dvě firmy, které ženou vývoj dopředu. :D

@Marek Schäferling - CZC: pod to bych se podepsal

@Marek Schäferling - CZC: Máte pravdu, MS a Logitech ženou vývoj PC techniky vpřed. To ale nic nemění na tom, že myš Genius Netscroll+ Superior je stejně dobrá, jako jakákoliv myš MS či Logitech, ne-li v některých vlastnostech i lepší. Podívejte se na http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=26815 než budete něco posuzovat. Proč kupovat Logitech nebo Microsoft, když můžu mít stejně dobrý, ne-li lepší Genius za minimálně poloviční cenu? :-)))

@majsner.home: Třeba proto, že se mi nelíbí Logitech like design (že je to totálně vykradený Logitech snad není sporu)? Nebo třeba proto, abych podpořil firmy, které se opravdu věnují vývoji (distro Linuxu jsem si taky koupil, i když si ho můžu stáhnout)?

@majsner.home: Protože Genius je *** Sorry, ale už jim nevěřím. Byl jsem hloupý a koupil si od nich 2 optické myši a to mne opravdu probralo. Navíc už jen to do čeho všeho Genius fušeje je s podivem. NApř reproduktory má taky dělaný jen na design i když i tam se najdou vyjímky. Jen bych jim prostě už nevěřil. Mne jako zákazníka ztratili, i kdyby začali vyrábět Ferrari :-)

@JXP: Zapoměl jsem i na klávesnici na které to píšu, taky Génius, prostě jsou to chachaři. Vivat Logitech, množství překlepů, nedoklepů apod. neduhů se 100% sníží :-)Ve skříni těmto artefaktům bude dobře, třeba si ještě někdy zafungují :-)

@Marek Schäferling - CZC: OEM Logitechu by som sa vyhol - nie je to to iste, co retail MX - v ziadnom pripade! Mal som Dexxu a je strasidelne nepresna, skace skoro nonstop, namiesto kliku robi dvojklik... na nervy. Preto som kupil niekde vo velkom hypermarkete MX300 za 800.- a som v suchu :) Konecne mam dobru mys po tych Geniusoch a inych odpadoch... Tiez som nenavidel Logitech za ich predrazenost, ale nakoniec som si uvedomil ze "nie som taky bohaty, aby som si mohol kupovat lacne veci" :)

@dog: OEM Logitechu pro velké výrobce PC jsou stejné, jako neOEM, jen na nich nejsou popicky a často ani na štítku výrobce a tak si HP může na myš dát svoje logo, dolu na štítek taky logo a uživatel si myslí, že má origo myš HP :-) (nebo jiné fy)

@vychodilp: to je tvoja domienka alebo to vies? pochybujem ze OEM je trebars MX s tym istym snimanim, velmi pochybujem, ze su to spickove mysi..

@Anonymní uživatel: OEM Logitech o kterých píšu nekoupíte v obchodech, ale dodává je Logitech výrobcům přímo. Možná je lze koupit jako accessories u HP, Dell, Ibm a dalších, ale nejprve je nutné poznat co je to zamyš, neb berou i jinde a value add PCs nebudou mít myši MX :-)

@Anonymní uživatel: OEM Logitech o kterých píšu nekoupíte v obchodech, ale dodává je Logitech výrobcům přímo. Možná je lze koupit jako accessories u HP, Dell, Ibm a dalších, ale nejprve je nutné poznat co je to zamyš, neb berou i jinde a value add PCs nebudou mít myši MX :-)

@vychodilp: No, to neni tak uplne pravda... V praci mam mys 'Compaq' od logitechu, nahore je napsano compaq, ale dole normalne banan a slunicko a u toho LOGITECH

@majsner.home: Genius Netscroll+ Superior??? Taxem se na ni koukal a je to naprosto trapne a levne obslehnutej design MX rady od Logitechu s "kvalitou" mysi firmy Genius. Tohle fakt kupuje jen ten, kdo by mel doma sam rad Logitech, ale je s prominutim socka a nema na nej ;) A pak tady hazi ramana. Znate to o tech kyselejch hroznech? :oD

Myši Genius

Největší problém pro výrobce myší je DSP čip. Snímá obraz a vyhodnocuje pravděpodobný směr pohybu. Nevím, jestli by Logitech nebo MS dovolili výrobci DSP prodávat i Geniusu, ale vyloučit to nelze.
Kdo ale chtěl dobrou myš před rokem, těžko si mohl koupit novou od KYE systems, protože ji ještě neměli. Její trvanlivost asi bude jako vždy horší než u Logi a MS a ovladače také slabší.
Těžko pak předpokládat, že HP nebo Dell dá ke svému kompu myš Genius. A i to svědčí o kvalitě.
Dnešních 2700 Kč za BT myš Logitech není tak moc, když si vemete ceny komponentů myši.
Bohužel na našem trhu jsou MS výrazně levnější než třeba v US, kde jsou blíže s Logi a tak je Logi trochu prosti ostatním předražen, ale to asi CC neovlivní :-(

@vychodilp: Jen bych dodal... k počítači dávají firmy myši MS nebo Logi protože to na ceníku vipadá lépe, kvalita v tom nehraje roli...

@vychodilp: Proč bohužel? Jako spotřebitel můžete být rád, když je něco levnější než jinde. Stejně tak 2700 Kč za myš je hodně peněz at už umí cokoliv, jistě jsou na thru produkty které toho za méně pěněz nabízejí stejně. V BT nevidím prakicky žádný přínos oproti klasické RF, spíše naopak.

Fakta

autor je trochu dogmatik, ale i tak byl pro me clanek prinosem dozvedel sem tak 5% novych veci napr. te dreveny prototyp. Osobne pouzivam logitech i microsoft a kvalitni podlozku pres 1000Kc a nicemu jinemu zpet se mi nechce. Ale na druhou stranu ja sam si prijdu podivim jak muzu dat za trochu plastu a gumy tolik penez (podlozka). Je to proste tim, ze je zde asi zrejme jeden monopolni dovozce...snazil jsem se nalezt substituent, ale vzdal jsem to vzdal.Ono treba ten genius ma dobre parametry na papire, ale jak to bude s tim utrhnutim tezko rict...Dale bych chtel dat poznamku k microsoft ovladacum msie3.0 ze si zde lze vytvaret profily tlacitek pro jednotlive aplikace coz je skvele.Logitech software to neumi jen predefinuje tlacitka, a druha palciva vec pro hrace je, ze ovladace zpusobi accelaraci(softwarove zapoji 800dpi) a pak uz mys jde ve 3dhrach na low senzi utrhnout. Takze si musite vybrat bud tlacitka nebo senzi.
Bohuzel msie4.0 snima hur nez 3.0 zahodila a navic redefinice klaves nemuze byt libovolna...
Takze fanfary, jako nej mys vsech dob vychazi msie3.0, ktera se bohuzel nevyrabi...bravo at zije technicky pokrok, skoda microsofte.

@petr chudak: I tak jsem rád, že tam bylo aspoň 5% novnek :-)
Chystám myši poměřit na tabletu, ale lenost stále vítězí.
Hry bohužel nehraju, takže nějaká makra a skripty mě nepálí, ale v recenzi je řeč o tom, že MS ovladače jsou lepší.
Mám doma jak IE3 tak MX900 a MX je lepší a taky bytelnější. Myš má jen "vaječnou skořápku" s nedoléhajícími plasty a to je trochu dehonestující pro myš těchto kvalit.
Taky svítící dioda na krytu dost ruší a svítí trochu moc. Moje fanfáry jsou pro MX

Trackball na vás :-)

Nevím jak je to s vámi, ale já používám už asi 5 let trackball Logitech Trackman Marble a nedám na něj dopustit - je optický (před 5-ti lety se vám o oprické myši ani nezdálo :-)), nemusíte jezdit rukou po stole protože kurzorem hýbete pouze palcem, takže taky odpadají všechny problémy se špatnými povrchy a to že trackball už mám 5 let asinapoví i o tom, že je neporuchový :-). Hlášky některých lidí, kteří tvrdí, že s trackballem nemáte v ruce takový cit jako s myší odmítám (ti lidé beztak nikdy trackball ani nedrželi v ruce), protože jsem s ním hrál nebo hraju hry jako UT2004, Q3A, Counter-Strike a kreslím v CADu atd. Jedinou drobnou nevýhodou je, ho musím jednou za pár měsíců vyčistit, protože se dovnitř dostává bordel z prstů a koule pak jde trochu ztuha, nicméně na funkci to nemá vliv. Takže jako dlouholetý uživatal vám můžu vřele doporučit TRACKBALL, ale jen ten který má pohyb kurzorem pomocí palce!!!, ne ten který se ovládá jinými prsty!

@ESO RIMMER: Vec zvyku, ja pouzivam verzi s kouli uprostred a varianta ukazovak+prostrednik mi naprosto vyhovuje. Je to rychlejsi nez mys a po kratkym zvyknuti mam v tech prstech asi nejlepsi cit a to ho pouzivam uz nekolik let a nechci menit.

@HellPort: to Hellport: Nazdarek, plne s tebou souhlasim, nevim proc nevyvijej dal trackbally nebo i podobne polohovatka, jak sem psal, ze mam ten stary Genius jeste na Com, nepouzivam ho, ale prosel sem s nim dve tiskarny a tri graficka studia, proste lahudka, akorat byx se xtel zeptat, jestlis nejak vyresil zanaseni osek praxem, aby se to furt nemuselo cistit, to me totiz nakonec odradilo, jinak sem kdysi videl i nejaky prostorovy ball, jako kouli, vubec nevim co to bylo a taky takovy prstynek na prst s dvema tlacitkama na dalku, ze se s tim hejbalo ve vzduxu

Tlačítka!

Zdravím, nevim jestli jsem jedinej, ale už mám MX700 skoro 2 roky a zacina mi zlobit tlačítko. Prostě když chci kliknout, tak to buď neklikne vubec nebo si to vymysli dvojklik. Mno, asi budu muset koupit novou. Jo! Jinak bacha na ty dobíjecí 'placky' často se stává, že zoxidujou a pak to nenabíjí! :))

@douglas: prave to by som si neprial :( no vidim ze aj Logitechy to robia. mozes si kupit novy mys, alebo si oprav mikrospinac (ale budes to musiet robit pravidelne odteraz)..

Frekvence u MS IntelliMouseExplorer 4.0

tak jsem si stahnul ten program na mereni prenosove frekvence signalu od mysi...MS IntelliMouseExplorer 4.0 jsem nameril .... pri zapnuti PS/2 na 100 i 200 Hz stejnou hodnotu cca 96Hz ... pres USB to bylo 107Hz.... neda se nekde vnutit do PS/2 tech 200 Hz...? nejakym externim programem...?

@GooS: ano, je to tak, bohuzel tahle myska ma proste slabsi odesilani signalu, pretaktovat se to neda, aspon pokud vim. A mas drat nebo bezdrat? Ja mam MS Intellimouse4.0 bezdratovou, a frekvenci mam pres PS/2~80Hz a pres USB~116Hz, sice to neni tech 125Hz co muze bejt pres USB, ale jsem spokojenej i tak. Hraju UT2k4 v klanu.

@GooS: Odkaz na program by měl být v textu. Samotný ovladač od Logi umožňuje nastavit freq. v nějaké záložce a v XP je to ve vlastnostex PS2.
Programy jsou asi tři, stačí na Google dát USB rate change ...

@GooS: omezení je spíš v myši než ve frekvenci snímání na usb portu HW myši to prostě rychlejc nedokáže

MX 510 zavazi v sobe ma!

No Logitech MX 510 tedy urcite zavazi uvnitr ma!
Sam sem ho ze svy mysky vysroubovaval ;o)

Byt, ci nebyt, mit ci nemit, koupit ci nekoupit?to je to oc tu bezi

Premyslim o koupi misicky Microsoft Wireless Intellimouse Explorer Cobalt Basin....ma nekdo neco co by se ji dalo vytknout?...

RE: Problémy při výběru myší mají dosud nepřeškolení leváci

V ČR se nepřeškoluje alespň 20 let a doufám, že se s tím zase nezačne :o) Přeji si,aby na nás HW svět nezapoměl a sem tam zplodil alespoň nějakou univerzální, osově souměrnou myš :o)
Nejlépe se 3 tlačítky, kdo má pořád mít otlačený prostředník od kolečka :o/

Kterou myš koupit????

Pekny den, chtel jsem se zeptat jestli mi nekdo poradi kterou mys si koupit. Potrebuju mys ( at uz bezdrat nebo drat) hlavne pro praci. Hry nehraju. Jenom pro prijemnou praci. Dekuji vam za odpoved. Nechci creative. Jsou to sracky. Dik

Proč nekupit optickou MS

Ostatně třeba i bezdrát verzi... Vydrží dýl na baterky a cena je nižší než u konkurence.

Jaký je rozdíl mezi myší laserová a optická??

Čau
Chci si koupit myš , ale nevím jestli si mám vybrat nějakou optickou nebo laserovou .
Chtěl bych sní hrát převážně hry nevíte která je na to lepší ?
Předem dík za rady :-) .

@Radek46: No ty jo tk to mame stejnej problem...

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru