Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
PC sestava CC Home: Ideální sestava do obývacího pokoje

PC sestava CC Home: Ideální sestava do obývacího pokoje

Recenze
PC Sestava CZC Home bílá_2087602868
PC Sestava CZC Home bílá
Produkt není určen k prodeji.
PC Sestava CZC Home bílá bez OS_978397208
PC Sestava CZC Home bílá bez OS
Produkt není určen k prodeji.
PC Sestava CZC Home černo/stříbrná_948508713
PC Sestava CZC Home černo/stříbrná
Produkt není určen k prodeji.
PC Sestava CZC Home stříbrná bez OS_1871955291
PC Sestava CZC Home stříbrná bez OS
Produkt není určen k prodeji.

Odešel vám váš počítač nebo vám prostě již nestačí výkon stávajícího? Pokud ano, jistě vás potěší následující rozbor sestavy Czechcomputer Intel Home. Jak si povede v testech?

Základní požadavky, aby se počítač dal považovat za domácí jsou v podstatě jasně dané. Měl by být pokud možno co nejtišší, měl by zvládat veškerá multimédia a jeho cena by se měla držet na únosné hranici. Uvidíme jestli tyto kriteria naše sestava splňuje či nikoliv.

Základní technické parametry

Skříň

CoolerMaster Elite 333 RC-333-KKN1-GP

Zdroj

CoolerMaster ATX Passive PFC 430W

Základní deska

Gigabyte GA-P35-DS3 - Intel P35

Procesor

Intel Core2 Duo E4500 2,20GHz BOX

Grafická karta

Sapphire ATI Ultimate HD 2600 XT 256MB, PCI-E

Operační paměť

Corsair DIMM 2048MB DDR II 800MHz CL 4

Pevný disk

Samsung SpinPoint F1 HD252HJ - 250 GB SATA II

Čtečka paměťových karet

Apacer Mega Steno AE300 Black

Televizní karta

AVerTV Hybrid+FM

Wi-fi karta

OvisLink WT-2000PCI

DVD mechanika

LG GH20LS10 černá bulk

Ostatní

Redukce SATA - napájení, Napájecí kabel 1,8m

Cena

12 950,- Kč včetně DPH*

*cena je pouze orientační a platí k datu vydání článku

Pro testování byl použit systém Microsoft Windows Vista Home Premium, který ovšem není součástí této sestavy.

¨

Obsah balení

K samotné sestavě dostanete poměrně rozsáhlé příslušenství. Kromě různých manuálu a ovladačů na CD dostanete i CD s 3DMarkem 2006 a programem Power DVD 7 pro přehrávání video souborů,dálkový ovladač k televizní kartě (a jeho přijímač), jednoduchou anténku k integrovanému FM rádiu (opět na televizní kartě), různé redukce potřebné k rozhraní VIVO, anténku pro silnější příjem wi-fi karty a crossfire most (který je bohužel s touto základní deskou nevyužitelný, ovšem i tak se nepředpokládá u domácí sestavy využití této technologie).

Nyní si rozebereme jednotlivé díly:

Skříň a zdroj

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

skříň zepředu

Jak skříň, tak i zdroj pochází od firmy coolermaster. Skříň je vyrobena z poměrně tenkého plechu, naštěstí dobře zpracovaného, takže prohýbání není nijak velké. Při montování komponentů do skříně potřebujete pouze minimum šroubků pro připevnění základní desky, zdroje, popřípadě větráku. Ostatní komponenty (disky, mechaniky, slotové karty) jsou připevňovány pouze pomocí speciálních „úchytek“.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ovládací tlačítka a rozhraní

Zdroje koupené společně se skříní nebývají příliš kvalitní, proto byl zdroj vybrán zvlášť, i když od stejné značky. Jeho výkon dosahuje 430 Wattů, což by nám mělo v tomto případě více než jen stačit. Tento zdroj vlastní pouze pasivní PFC, v této kategorii se ovšem aktivní PFC vyskytuje jen velice zřídka.

Základní deska

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

vnitřní prostory skříně

V dnešní době již nemusíte kupovat počítač za několik desítek tisíc korun, aby vám výkon pro základní práci vystačil na několik let. Mnohem častěji je nyní potřeba PC vyměnit kvůli problémům se stabilitou, či úplnému rozbití PC. Vybraná základní deska by vám měla vydržet déle než ostatní levné konkurenční výrobky. Gigabyte totiž své kvalitní produkty označuje písmenkem D (Gigabyte GA-P35-DS3) – ultra durable. To zaručuje použití kvalitních součástek, které určují životnost desky – kondenzátory, odpory a mosfety. Čipset je jako stvořený pro domací využití. Podpora až 12 USB konektorů (samozřejmě verze 2.0), HD audio kodeku, navíc má podporu eSATA, což využijete pokud rádi přenášíte data na disku – stačí vám na to klasický SATA disk (nepotřebuje USB či firewire disky).

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

detail chlazení čipsetu

Procesor

Jednojádrový procesor se dnes hodí snad jen už do základních (basic) počítačů. Tento model je samozřejmě vybavený dvoujádrovým od společnosti Intel – Core2Duo E4500, který pracuje na frekvenci 2,2 GHz.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

zvětšený výřez vnitřku skříně

Frekvence procesoru není moc vysoká, pro domácí počítač však stačí. V podstatě jde o odlehčený model úspěšného procesoru s jádrem Merom. Má sníženou frekvenci sběrnice (FSB) a menší paměť cache (ta bývá nejdražší částí celého procesoru) – „pouze“ 2MB. Pro zvýšení výkonu jsou také implementovány moderní technologie (např. SSE2 a SSE3). Výkon stačí pro většinu her i přehrávání HD videa. I tento model podporuje funkci speedstep, díky které klesne spotřeba a tím i zahřívání na minimum. Spolu s procesorem dostanete i malý chladič. Hlučnost není příliš vysoká, pro běžný provoz stačí. Pokud máte zájem o taktování (což se příliš u domácí sestavy nepředpokládá) budete muset pořídit chladič kvalitnější. Tento má příliš malý pasivní základ na to, aby vydržel narůstající teplo přetaktovaného procesoru. Při přetaktování na 266 MHz FSB (2,93 GHz CPU) se teplota vyšplhala téměř až k 85 ºC a stále rychle pokračovala, proto jsem raději tento test ukončil, aby nemohlo dojít k jakémukoliv poškození procesoru. Jeho udávaná spotřeba je 65 W TDP, především díky pokročilé 65 nm technologie.

Grafická karta

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Grafická karta zepředu

Domácí sestava nepotřebuje žádnou silnou grafickou kartu. I přesto je nejlepší použít nějakou moderní, s technologiemi, které pomohou procesoru například s přehráváním videa. V našem případě byla zvolena karta od společnosti AMD (ATI), zde jsou její základní parametry.

Frekvence GPU

800 MHz

Frekvence pamětí

1400 MHz

Počet unifikovaných shaderů

120

Šířka paměťové sběrnice

128 bitů

Podpora DirectX verze

10

Podpora Pixel/vertex shaderů

verze 4/4

Zvolená karta (ATI 2600XT) patří svým výkonem mezi nižší střední třídu a to především svojí cenou. I přesto není její výkon zas tak špatný. Na střední detaily si zahrajete plynule i většinu nejmodernějších her (viz kapitola testů). Její největší výhoda pro domácí počítač je pouze pasivní (heat-pipe) chladič – tudíž nevydává žádný nežádoucí hluk. Chladič se nepřehřívá, ani jednou za celou dobu testování (a to i přesto, že doma bylo cca 28 stupňů) mi hra v důsledku přehřátí nespadla. Podle zkušeností jiných uživatelů má dokonce do přehřátí velkou rezervu. Pro ostatní aplikace jako jsou Internet, prohlížení obrázků či „systémová“ aplikace AERO tento výkon stačí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

grafická karta zezadu

Operační paměť

Pro nový operační systém se stalo 2GB paměti skoro podmínkou. Takto velká operační paměť vám zajistí plynulý chod a přitom nejde o velkou investici. V našem případě jde o velmi kvalitní paměť s doživotní zárukou, nízkou latenci a minimálně průměrnou rychlostí. V podstatě vzhledem k použitému procesoru tuto rychlost ani nevyužijeme (především pokud využíváme funkci dual channelu). Nicméně by nás paměť neměla zdržovat ani po případném upgradu procesoru. Paměť je osazena malým pasivním chladičem pro lepší odvod tepla.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

detail použitých pamětí

Pevný disk, mechanika

Pevný disk Samsung SpinPoint F1 HD252HJ o kapacitě 250 GB se točí rychlostí 7200 rpm, průměrná přístupová doba činí 8,9 ms, navíc disponuje funkcí NCQ (inteligentní čtení sektorů). Vyrovnávací paměť o velikosti 16 MB se již stala standardem. Hlasitost 2,7-2,9 bellů jistě potěší. Disk je navíc opatřen fluidními ložisky pro dosažení co nejnižšího tření. Tím klesne jak zahřívání, tak i teplota a hlasitost.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Uchycení pevného disku

Mechanika má snad všechno co může mít. Samozřejmě jde o interní mechaniku s rozhraním serial ata (SATA). Podporuje „potisk“ cd a dvd lightscribe i vypalování medií DVD-RAM. V následující tabulce jsou uvedeny veškeré informace, které by vás mohli zajímat.

Velikost vyrovnávací paměti

2048 kB

Maximální rychlost čtení DVD

16

Maximální rychlost zápisu DVD

20

Maximální rychlost přepisu DVD

8

Průměrná přístupová doba DVD [ms]

140

Maximální rychlost čtení CD

48

Maximální rychlost zápisu CD

48

Maximální rychlost přepisu CD

32

Průměrná přístupová doba CD

120

Televizní karta

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ovladač TV karty

Televizní karta určená do slotu PCI. Podporuje analogové a digitální vysílaní (hybridní TV karta) v maximálním rozlišení 720P (1080i). Můžete s ní přijímat i FM rádio (opět jak digitální tak analogové). Při mém testu jsem využíval signál z kabelové televize. Analogový i digitální (DVB) signál poskytoval dostatečně kvalitní obraz, přesto byli rozdíly při pohledu znatelné. U DVB v podstatě zmizel šum obrazu, navíc pokud bych měl méně kvalitní signál, DVB by mělo do určité hranice obraz zachovat ve téměř stejné kvalitě, na druhé straně obraz získaný z analogového signálu mění svojí kvalitu „lineárně“.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

digitální signál

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

analogový obraz

Při automatickém vyhledávání stanic si můžeme vybrat jakou kvalitu musí mít přijímaný signál, aby jej software zapsal do paměti (v paměti samozřejmě zůstává i po vypnutí PC, nemusíme tedy pokaždé stanice vyhledávat). Vyhledávání trvá v řádech několika minut. Procesor v klidu stíhal nahrávání přijímaného videa na disk, vytížení procesoru bylo maximálně 20 procent.

Wi-Fi, čtečka paměťových karet

Rychlost přenosu Wi-fi (OvisLink WT-2000PCI) jsem zkoušel pomocí bezdrátového routeru, při plném signálu. Odezva je minimální (1 ms, někdy i méně než 1 ms). Průměrnou přenosovou rychlost jsem naměřil 2,3 MB/s. Problém u bezdrátového připojení je například i jeho kódování, díky němuž přicházíme o část přenosové rychlosti. Zřejmě proto není tato rychlost příliš vysoká.

Čtečka podporuje všechny standardní typy paměťových karet. Vložit můžete až čtyři paměťová média najednou. Z tohoto důvodu máte neustále ve systému Windows (v složce Tento počítač) čtyři ikony výměnného zařízení. Čtečka má také speciální tlačítko, u kterého pokud nastavíte místo ukládání, vám po stisku zkopíruje všechny soubory právě do této složky.

Testy

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Windows Vista - hodnocení systému

Jako první test jsem zvolil klasický benchmark, kterým systém Microsoft Windows Vista zjišťuje, co všechno si s vaším počítačem můžete dovolit. Výsledek 4,8 není vůbec špatný, hlavně pokud bereme v úvahu, že takto malé skóre jsme dosáhli kvůli paměti. Více důležité než rychlost paměti je totiž její velikost, která plně dostačuje.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

cinebench 10

Nejde o žádné zvlášť vysoké ale ani nízké skóre. Pro běžnou práci by nám měl takový výkon zcela vyhovovat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

výsledek PCMarku05

Opět nejnižší skóre nalezneme u operační paměti, ale jak jsem již říkal, s touto hodnotou si nemusíme příliš dělat hlavu.

Následují testy her a jejich benchmarků. Zde se projeví především výkon grafické karty:

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

3DMark06

Výsledek zhruba odpovídající skutečnému výkonu grafické karty. Mírně staré hry (myšleno tím hry právě z roku 2006) na ní pojedou vcelku plynule.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

3DMark Vantage - Performance

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

3DMark Vantage - Entry

Při spuštění testu v módu Performance se hra opravdu velmi silně sekala. Měla pouze několik snímků za vteřinu. Po skončení testu se nám sice výsledek ukázal, ale byl jsem upozorněn na to, že pro nezkreslený výsledek máme použít méně náročný mód. Mód Entry již probíhal více hladce. I přesto výsledek není příliš vysoký. Tato karta zřejmě nemá dostatečný výkon pro hraní nových DirectX 10 her.

Ostatní benchmarkové testy

Čtení RAM

5717 MB/s

Zápis RAM

3632 MB/s

Kopírování RAM

4134 MB/s

Latence RAM

84,2 ns

Opět se potvrzuje nižší rychlost komunikace s pamětí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

AoE 3 1280x1024, bez AA, Max detaily

Tyto herní testy byli měřeny pomocí programu Fraps. Age of Empires 3 je již poměrně stará hra, tato karta jí zvládá opravdu velmi dobře. Pouze ve velkých bitvách by počet snímků za vteřinu klesla pod 20.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Crysis 1024x768, bez AA, medium detaily

Crysis nyní prezentuje asi nejmodernější hru. Kvůli své skvělé grafice ale velmi zatěžuje grafickou kartu. Hru si dobře zahrajete na střední detaily s nižším rozlišením, ale zvednout cokoliv co by náročnost ještě zvýšilo nedoporučuji.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Colin DIRT, 1024x768, 4xAA, medium detaily

Colin DIRT je velmi náročná hra. Pro vyšší hratelnost je nutné alespoň vypnout Anti-aliasing, popřípadě mírně snížit detaily.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Call fo Duty 4 - 1280x1024, bez AA, High detaily

I na vysoké detaily hra celkem plynulá. Pro plynulý chod za všech okolností je opět potřeba snížit buď detaily nebo rozlišení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

NFS Prostreet - 1024x768, 2xAA, Max detaily

S touto hrou nemá naše sestava velký problém.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Tomb Raider Legend - 1024x768, bez AA, Max detaily

I nejnáročnější díl Tomb Raideru si zahrajete plynule. Nesmíte ale zvýšit rozlišení a Anti-aliasing, jinak hra začne být velmi neplynulá.

Možná si říkáte, že snad žádná hra nejde tak jak by měla. Musíte ale brát v úvahu, že toto není herní počítač. Navíc detaily a rozlišení jsem volil právě tak, abych vystihl hranici hratelnosti.

Spotřeba a teploty

spotřeba v klidu

81 W

spotřeba při zátěži CPU

107 W

spotřeba při zátěži CPU i GPU

137 W

Spotřeba dosahuje poměrně nízké spotřeby. V klidu nepřesahuje ani magickou hranici 100 wattů. Přesné hodnoty jsem uvedl v následující tabulce.

CPU v klidu

47 ºC

CPU v zátěži

68 ºC

GPU v klidu

55 ºC

GPU v zátěži

73 ºC

O teplotě se nedá říct, že by byli příliš nízké, na druhou stranu nejde o žádné rizikové teploty.

Před úplným závěrem si můžete prohlédnout závěrečnou tabulku kladů a záporů.

Klady a zápory

+

-

výběr kvalitních komponent

moderní hry pouze na nízké rozlišení

solidní výkon

nízká frekvence sběrnice

nízká hlučnost

hybridní TV karta

wi-fi karta

Závěrečné hodnocení

Testovaný počítač dopadl nad míru dobře. Nechybí mu nic, co by se od domácího počítače očekávalo. Výkonnostně bude nejspíš vyhovovat pro domácí využití i během několika dalších let. Sestava byla opravdu zvolená tak, aby obsahovala co nejkvalitnější komponenty. Vlastnosti oceníte při prohlížení webových stránek a fotek či sledování videa. Myslím si, že koupí této sestavu určitě neprohloupíte.

Bližší informace o ceně a dostupnosti testované sestavy CC Home naleznete v našem internetovém obchodě.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (45)

Ceny komponent

Škoda, že v tabulce není uvedena cena komponent

@michal.kolesa: Tak jestly myslíš kolik každý komponent tak si ho vyhledej na czc,každý zvlášt ale cena celélo comletu tam je.Jinak hodím jako dobrá sestava, k učelům jak píšou tak dobrá.

@michal tomastik: Mě jde o to, kolik stály v době psaní článku, abych si mohl spočítat o kolik si CZC "přirazily"Chápu, že mají náklady (mzda pracovníka, spotřebovaná energie při zahořování)

@michal.kolesa: no, myslím že to není moc, to by si to člověk mohl koupit odděleně a pokud je jen minimálně šikovný tak si to složí sám

@michal.kolesa: Dobrý den. Děkuji za příspěvek. Samotného mě zajímalo, kolik na tom CZC má. Zkoušel jsem tedy dát do košíku všechny komponenty, které jsou uvedené v sestavě. Byl jsem velice překvapen, jelikož hotová sestava stojí 11 920,- a celý můj košík vyšel na 12 059,-. Logicky jsem usoudil, že mám někde chybu ale žádnou jsem nenašel. Budu rád pokud to také někdo zkusí a vyvede mě z omylu, ale můj výsledek: Hotová sestava je momentálně o 139,- levnější, než když si sestavu koupíte zvlášť (7.7.2008 10:00). Přeji hezký den

@Jakub Levý: CZC má komponenty od dodavatele, který má ceny o několik % nižší, než za kolik je CZC prodává

@michal.kolesa: Tak to je snad naprosto jasne. Jaky obchod prodava za ceny, za ktere produkty nakoupi :D Vim ze ta zprava byla myslena v dobre vire, ale tak trochu pozbyva jakoukoliv vecnou informaci :)

@wolf37: asi jsi to nepochopil, myslel to tak, ze si celkove proste prirazi za celou sestavu min, nez se to secte na kazdem komponentu zvlast.

@CarteroGS1: Ja bych to neresil, proste je to plus minus par korun nastejno, zadnou velkou prirazku si za tu sestavu nedavaj a hotovo...

@michal.kolesa: Ono to spíš bude i tím, že CZC není úplně nejlevnější obchod, zato tady seženeš všechno... Dám příklad brutálního rozdílu. Zdroj Gigabyte Odin se SW regulací zde stojí před 3.500,- s daní, zatímco v T.S.ku vyšel o celou tisícovku levněji. Docela zarážející údaj.....

@m.snapka: Ať se prosím k tomuto příspěvku CZC vyjádří.Mě by a určitě i mnoho dalších zajímal proč takový "propastný" rozdíl v ceně

@michal.kolesa: Nikde nenajdes obchod kde mas vse nejlevnejsi. Krom toho urcite bude levnejsi Eshop, bez obchodnich poradcu, technickeho a reklamacniho centra a jinych sluzeb. Ja osobne kdyz si vybiram komponenty, tak si prohlizim tri obchody s kvalitnima sluzbama a pote vybiram predevsim podle ceny...

@michal.kolesa: Dobrý den. Rozdíl v ceně je způsobený rozdílným způsobem nákupu produktů Gigabyte.

@David Trčka - CZC: Jak je nákup rozdílný ?
Přes jiného dodavatele ?
Je zde ten zdroj "kvalitnější" ?

@Jakub Levý: Dobrý den. Snažíme se, aby cena hotové sestavy byla vždy o něco nižší, než kdybyste si ji poskládal ze stejných komponent. Vaše zjištění je tedy správné.

@David Trčka - CZC: a to se vyplatí! Já na cenu zas až tolik nekoukal, a tak jsem sestavil PC podle sebe z komponent, které mi vyhovovaly. Jenže já vím, co přesně chci. Existuje spousta lidí, kteří vědí na co to chtějí, ale jinak nemají o komponentech ani potuchy.

Operační Systém?

Co když si to někdo koupí a nebude to fungovat,nikde nevidím OS.Nebo je to tak že když mi odejde PC ,tak ci do tohoto nainstaluji svoje Wokna?

No nevim...

Ten titulek mi připadá trošku zavádějící, pod pojmem "PC do obyváku" si předtavuji trošku jiný počítač hlavně vzhledově.

@BOBIK: jste vsichni navedeni?tady jde o to, ze je to tiche pc, ne jak vypada!!

@CarteroGS1: Toto pc rozhodne nebude tiche, mas tam intelackej boxovanej chladic, nulove odhlucneni HDD, tipuju ze i nezregulovane vetraky... Ze je pasivne chlazena grafika je pak celkem k nicemu...

@SirIndy: Je tu šunka.

@CarteroGS1: Vzhladom na to, ze sa jedna o PC do obyvaku tak si myslim, ze u drtivej vacsiny uzivatelov bude jednym z hlavnych kriterii dizajn a samozrejme hluk.

Grafika a paměti

Cena je todobrá ale dalo se ušetřit na RAMkách (CL4 je u Intelu trochu k prdu) a trochu přidat na grafice, alespoň nějakou tu levňoučkou HD3850 s 256MB. Cenovej rozdíl těch grafikje asi 500 a výkon je úplně někde jinde. Jasný, u kompu do obejváku se nehoní výkon ale kdyby si na něj někdo připojil velkou televizi a pustil něvo v hodně vysoký kvylitě tak ta 2600 by to už moc nezvládala

"do obývacího pokoje"

no popravde nevim nevim, sice pasivni grafika, ale k CPU standardni Intelackej cooler co kdys nasadi svoje oblibene otacky tak hlukem predci kdejakej projektor, a k temto ucelum dost neprakticka kejsa a dost predimenzovanej zdroj, tohle bych si do opbejvaku nepostavil

@Shap: Ale jako obycejne domaci PC to neni spatne, samozrejme, ze by se to dalo navrhnout trochu lepe...

@Shap: grafiku bych dal rozhodně jinou. třeba ati 3850 nejlevnější stojí 2000,-

@Shap: Dobrý den, děkuji za váš příspěvek. Sám si stavím počítače, které mají minimální hluk. Tento počítač rozhodně nepatří mezi ty, které by vás hlukem nějak výrazně otravovali. Samozřejmě jak říkáte, pokud delší dobu zatěžujeme CPU, větrák se roztočí rychleji, ale ani při vysokých otáčkách není hlasitost příliš vysoká. Co se týče zdroje, samozřejmě, mohl být použit méně výkonný zdroj, ale v ceně není příliš rozdíl, navíc máte možnost případného upgrade bez jeho výměny. I přes jeho predimenzaci se spotřeba drží na velmi přijatelné úrovni. Já sám musím uznat, že nedávám přednost hotovým sestavám, jelikož většinou mají nějakou skrytou slabinu. Zrovna tuto sestavu bych ale s čistým svědomím klidně doporučil svému známemu. Samozřejmě má svoje drobné chyby, ale jak jsem již napsal do recenze. Pro lidi, kteří nevědí co mají od domácího počítače očekávat - pro ně je to dle mého názoru dobrá volba. Přeji hezký den

@Shap: Já zase nechápu, proč byla použita "obrovská" FullATX deska a k tomu "gigantický" middletower, když vevnitř jsou všehovšudy 2 přídavný karty, jedna mechanika a jeden disk.
Něco takovýho dokáže obsáhnou case s 1/3 až 1/2 objemu. A co je malé, to je hezké (a když to není hezké, tak to aspoň není vidět).

@czhunter: Větší skříň se lépe chladí (je tam místo pro přídavný větrák), teplo se má kde rozptýlit

@michal.kolesa: Jo, v téhle sestavě je _zrovna_ potřeba toho tolik chladit.

Do obyvaku

nejsem si jisty, že tento tip skrine se do obyvaku vubec hodi, ale proti gustu...

@Vejmitsch: dalsi kdo to nechape, jde o to,ze je hodne ticha,proto se tma hodi

@CarteroGS1: U skrine s takovou tloustkou plechu jako ma, bych nikdy spojeni hodne ticha nepouzil...

@SirIndy: Myslim, ze mate zkusenosti jen s "obaly" PC "znacky" EuroCase :-)

@Vejmitsch: Předpokládám, že to autor myslel mírně nadneseně až exaltovaně. DO obýváku je spíše tiché HTPC v HTPC skříni.

@Vejmitsch: Suhlasim.. Podla mna - Dizajn je OK - taky konvencny, nenarocny - ale vadili by mi bocne konektory na sluchadla, USB.. Takuto skrinu neni mozne ulozit zarovno s nabytkom.

@Vejmitsch: Dobrý den. Děkuji za příspěvek. Samozřejmě máte pravdu - HTPC je lepší volbou do obýváku, na druhou stranu i tato možnost má své mouchy. Navíc co se týče volby skříně, u té si myslím, že se nikdy zcela nedá určit, co je a co není vhodné, každý potřebuje něco jiného. Přeji hezký den

Výhodná sestava

Myslím, že je to výhodná sestava, která nemá žádnou chybu. Mohla by mít kvalitnější a tudíž dražší úplně vše, ale pak by stála 40kK a jmenovala se dreamPC. CZC navíc sestavy nabízí i jako kostru (AMD/INTEL), které lze značně předělat. Zákazník dostane fungující sestavu, na které může hrát jednodušší hry nebo pouštět filmy a navíc nechodí do CZC s tím, že mu DDRII nesedí v DDR III slotu apod.

@vychodilp: naprosto souhlasim,jen s topu vyhradou ze me prijde zbytecne do levne sestavy davat wi-fi, za ty prachy bych mozna dal vykonejsi procak, pac wifina jde dokoupit vzdy

Ceny komponent

dal bych tam lepší cpu a zakladní desku

Výhodná sestava

já myslím že za ty lowe je to vcajku

Trochu bych upravil

tak třeba Intel E2220 bude o trochu výkonnější a levnější
zdroj 400W od Seasonica stačí a je to i lepší značka i levnější
grafiku 3850 - o trochu dražší, ale mnohem jinej výkon (vždyť do obejváku by stčila i integrovka)
paměti bych dal levnější A-data Vitesta

@jirka766: jn máš pravdu raděj tišší zdroj, a grafika je celkem zbytečná i dnešní interované umí předvádět divy :-) ale jinak zlaté a-daty

Něco málo...

Kompík za 12 kkč je to vskutku dobrý, ale vytkl bych mu dvě věci. Zaprvé chladič procesoru. Boxované chladiče od Intelu jsou šílený řvouni, někdo se mnou souhlasit memusí, ale tento komp by měl být tichý, což jde zařídit chladičem za 500kč. Dále bych se bál přehřívání, páč
a) pasivní zdroj nevyfujuje teplý vzduch z casu
b) chipsety Gigabyte jsou často za provozu rozpálené do ruda
c) pasivní chlazení grafiky taky přidá svou trochu do mlýnatakže si myslím, že počítač bude mít s chlazením problémy.Jinak věta "Jednojádrový procesor se dnes hodí snad jen už do základních (basic) počítačů" mě jako majitele P4(3GHz) dost uráží, protože mi tento počítač bohatě stačí, navíc ne na kdejakou opičárnu se používají dual-core a vyšší procesory. Do routeru nebo nebo file serveru, kam si dáváte sdílené filmečky aj. bohatě stačí nějaký singe-core ;-)

@Birkof: Dobrý den, Děkuji za příspěvek. Věřte či ne, chladič nebyl nijak výrazně hlučný. S pasivním chlazením máte pravdu, i přesto to beru v této sestavě jako výhodu. Poslední a nejdůležitější připomínka. To že má zdroj pasivní PFC neznamená, že má pasivní chlazení :). Zdroj má ventilátor. Přeji hezký den

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru