Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Přeskupování sil herního světa. Tomb Raider i Deus Ex mají nového majitele

Přeskupování sil herního světa. Tomb Raider i Deus Ex mají nového majitele

Události
Thief (Xbox ONE) - elektronicky_1335522625
Thief (Xbox ONE) - elektronicky
Produkt není určen k prodeji.
Mikina Borderlands 3 - Propaganda (L)_930130382
Mikina Borderlands 3 - Propaganda (L)
Produkt není určen k prodeji.
Borderlands 3 - Ultimate Edition (Xbox) - elektronicky_1987095871
Borderlands 3 - Ultimate Edition (Xbox) - elektronicky
Produkt není určen k prodeji.

Tomb Raider, Deus Ex, Legacy of Kain či Thief. To jsou zvučná jména herního světa, která nově patří pod vydavatelství Embracer Group. Oznámena totiž byla tento týden další velká akvizice herního světa.

Švédský gigant Embracer Group vznikl na základech hráčům dobře známého vydavatelství THQ Nordic. V poslední době má na kontě ale řadu zajímavých akvizic – pohltil české Warhorse i studio Gearbox stojící za sérií Borderlands.

Deus Ex: Mankind Divided

Nově pod křídla Embracer Group patří i podstatná část vydavatelství Square Enix – konkrétně montréalské pobočky Square Enix a Eidosu, ale i studio Crystal Dynamics. Švédský gigant zaplatil za 1100 zaměstnanců a práva na výše zmiňované hry přibližně 300 milionů dolarů, zhruba sedm miliard korun.

V konečném důsledku by z tohoto obchodu mohli těžit i samotní hráči, pod novým vedením bychom se totiž mohli dočkat oživení značek Deus Ex, Thief nebo Legacy of Kain, na které se v posledních letech poněkud zapomíná.

Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition

Obří herní akvizice pokračují

Situace na poli herních gigantů připomíná v poslední době tak trochu závody ve zbrojení světových mocností. Microsoft totiž v polovině ledna oznámil, že za 68,7 miliardy dolarů, tedy zhruba 1,5 bilionu korun, koupí herní studio Activision Blizzard. To analytici označují za největší herní akvizici v celé historii. Už předloni přitom Microsoft koupil Bethesdu, zaplatil za ni 7,5 miliardy dolarů, což je v přepočtu více než 160,9 miliardy korun.

Halo: Infinite je již dílem studia 343 Industries

Nelení ale ani společnost Sony, a při nákupech se také nebojí sáhnout hluboko do kapsy, i když se drží více při zemi než Microsoft. Za 3,6 miliardy dolarů, tedy zhruba 64 miliard korun, si tvůrci PlayStationu koupí studio Bungie. Pikantní na tom je, že to stojí například za legendární střílečkou Halo, která se stala jedním z hlavních lákadel Xboxu. Jedním dechem je ale nutné dodat, že v současnosti vyvíjí Halo studio 343 Industries. V letech 2000 až 2007 nicméně Bungie patřilo do portfolia Microsoftu.

Kdo by si myslel, že Sony „vyžírá“ pouze zbytky, byl by na omylu. Bungie má na kontě i multiplayerovou střílečkou Destiny. Je tedy zřejmé, že lidé v tomto herním studiu zkrátka umí. „Jsem naprosto nadšený, že mohu oznámit, že do rodiny PlayStation se připojí nový člen! Fanouškem Bungie jsem už mnoho let,“ neskrýval své nadšení z akvizice Hermen Hulst, šéf PlayStation Studios.

Bude tedy zajímavé sledovat, co všechno nás pod novým vedením od studia Bungie čeká. Generální ředitel tohoto studia Pete Parsons nicméně fandům přislíbil, že „Bungie bude i nadále nezávisle publikovat a kreativně rozvíjet všechny své značky“. Vysloveně zmínil, že hry od Bungie nebudou exkluzivity pro PlayStation.

Za Destiny 2 stojí studio Bungie

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru