Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Recenze bluetooth adaptérů: dva krát dva jsou čtyři

Recenze bluetooth adaptérů: dva krát dva jsou čtyři

Recenze
Microstar Bluetooth USB Adapter BToes 2.0_462365623
Microstar Bluetooth USB Adapter BToes 2.0
Produkt není určen k prodeji.
Microstar Star Key 2.0_884516743
Microstar Star Key 2.0
Produkt není určen k prodeji.
Soledo Bluetooth dongle basic (USB2.0,max.10m,černá)_356446295
Soledo Bluetooth dongle basic (USB2.0,max.10m,černá)
Produkt není určen k prodeji.
Soledo Bluetooth dongle basic (USB2.0,max.10m,červená)_20308115
Soledo Bluetooth dongle basic (USB2.0,max.10m,červená)
Produkt není určen k prodeji.
Soledo Bluetooth dongle basic (USB2.0,max.10m,fialová)_1777788749
Soledo Bluetooth dongle basic (USB2.0,max.10m,fialová)
Produkt není určen k prodeji.

V dnešní recenzi si představíme 4 bluetooth adaptéry od společností Soledo a MSI (Microstar), přičemž z každé ze jmenovaných firem budou v testu přítomny dva různé blouetooth adatéry. O tom, že není modrý zub jako modrý zub, se Vás pokusím přesvědčit v tomto článku.

Technologie bluetooth patří v dnešní době k hojně využívanému a oblíbenému standardu. Není se ani čemu divit. Představte si, že jedete ve vlaku a na klíně máte Váš notebook. Náhle si ale vzpomenete, že jste doma zapomněli do Vašeho mobilního telefonu uložit „empétrojky“, bez kterých prostě nemůžete existovat. Propojovací kabel k mobilnímu telefonu je však beznadějně ukryt v útrobách Vašeho zavazadla. Co teď? Pokud disponuje Váš notebook integrovaným bluetooth adaptérem, můžete zajásat. Co se však stane, pokud notebook modrým zubem nedisponuje? Nemusíte truchlit, stačí dokoupit USB bluetooth adaptér. Na to, jaké zařízení vybrat, se podíváme v tomto článku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přestože technologie bluetooth patří k velice oblíbeným, najdeme na trhu v podstatě pouze dva velké výrobce. Těmi jsou právě již zmíněné firmy Soledo a MSI, jejíž produkty naleznete také pod označením Microstar. Samozřejmě na trhu můžete sehnat USB adaptéry i jiných výrobců, protože však tyto patří k nejrozšířenějším, budeme se nyní věnovat výrobkům právě těchto dvou firem.

Soledo Bluetooth dongle basic

Jak již samotný název výrobku napovídá, jedná se o základní model. V podstatě lze říci o nejzákladnější. Pořídíte jej již za necelé dvě stokoruny. Levnější výrobek byste tak na trhu hledali asi jen velice obtížně.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Obsah balení

Tento modrý zub obdržíte zabalený v průhledném plastikovém obalu, podobně jako je tomu v případě většiny USB klíčenek. Mimo samotného USB bluetooth adaptéru Soledo Bluetooth dongle basic naleznete v balení i papírový obal, který v podstatě tvoří jakýsi jednoduchý informační leták o zakoupeném produktu. V tomto kartónovém obalu pak naleznete vložené 8 cm CD s instalačními adresáři driverů, pro bezproblémový běh adaptéru. Osobně bych čekal, že dodávané CD bude opatřeno alespoň papírovým, nebo igelitovým obalem, jež by chránilo médium proti nechtěnému poškození. U tohoto CD nosiče tomu tak bohužel není. Tímto krátkým výčtem je již obsah balení vyčerpán.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vzhled

Pro všechny bluetooth adaptéry jsou příznačné jejich kompaktní rozměry. No řekněte sami, komu by se chtělo, nosit sebou těžké neforemné zařízení. Kompaktnost však potěší i při využití adaptéru u Vašeho stolního počítače, a to tím, že nezabírá prostor i ostatních USB portů. A navíc co je malé, to je hezké. Přesněji dosahuje tento modrý zub rozměrů 50 mm šířka x 15 mm hloubka x 8 mm výška.

Pro nejednoho uživatele bude mimo rozměrů modrého zubu jedním z kritérií koupě i celkový vzhled zařízení. Velmi svěžím dojmem působí průhledný plast zařízení, který Vám dovolí nahlédnout do útrob samotného modrého zubu. Tento model můžete zakoupit hned v několika různých barvách (černá, modrám červená, žlutá, fialová). Mnou testovaný bluetooth adaptér byl zabarven do černa, i tak však byl při bližším prozkoumání vnitřek dostatečně viditelný. Plast zařízení bych však hodnotil jako méně kvalitní. Vyvinout vyšší tlak na něj jsem si raději nedovolil, neboť bych jej posléze musel dozajista finančně uhradit. Chatrnost plastu je evidentní na první pohled, a tak tento adaptér nemohu doporučit, jako vhodný k častému přenášení.

Pokud se však rozhodnete zařízení využívat i při cestách, potěší Vás možná fakt, že plastová krytka USB portu jde sundat poměrně ztuha. Proto nemusíte mít během cest obavy ze ztráty tohoto konce, jež není se zařízením napevno spjat. Celkově lze tedy koncept designu hodnotit za vydařený. Zařízení však poněkud ztrácí v kvalitách použitého materiálu. Tento modrý zub obsahuje i zelenou indikační diodu, jež prosvětluje po zasunutí celé tělo zařízení. Dioda ale není příliš výrazná, takže Vás nejspíše nebude oslňovat v práci přílišnou září.

Technické parametry

Přestože technické parametry výrobců nemusejí být vždy přesné, což jsem se mohl za svou redaktorskou činnost přesvědčit již několikrát, shledávám za vhodné, je v představení každého zařízení neopomenout. Udělat si názor na samotný přístroj, nebo v tomto případě bluetooth adaptér, budete moci sami po přečtení jejich testů, které se samozřejmě v tomto článku objeví.

Adaptér Soledo Bluetooth dongle basic disponuje standardem USB 2.0, je však samozřejmě zpětně kompatibilní s rozhraním USB 1.1. Údajný dosah signálu je u tohoto modelu dvacet metrů, samozřejmě se jedná o hodnotu ve volném prostranství, bez výrazného rušení signálu. Zařízení pracuje standardně na frekvenci 2.4 ~ 2.48GHz, přičemž je podporován 79-kanálový světový standard a komunikace s až sedmi klienty současně. Napájení 5V je samozřejmě zprostředkováno za pomoci USB sběrnice. Soledo Bluetooth dongle basic je provozu schopný pod operačními systémy Windows 98SE / ME / XP, Linux, Mac V10.1.2. a vyšší. Společně se zařízením dostanete obslužný software BlueSoleil ve verzi 1.6.

Soledo Bluetooth dongle premium

Druhým představeným výrobkem bude opět produkt společnosti Soledo, tentokráte se však jedná o prémium verzi, tedy verzi vyšší. V podstatě však tato společnost vyrábí pouze dva USB modré zuby, a to přesně ty zde recenzované. Cena přitom není příliš rozdílná oproti předchozímu modelu Soledo Bluetooth dongle basic.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Obsah balení

Protože se jedná o výrobek stejné firmy, nese se balení v naprosto identickém duchu. Jeho popis by tak byl pouhým opsáním předchozích odstavců. Neodpustím si však výtku, že i v tomto balení není CD médium s drivery v žádném obalu, a tak hrozí jeho poničení. Výčet výbavy je naprosto totožný jako u předchozího modelu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vzhled

Co se vzhledu týče, těšil jsem se na první pohled daleko větší bytelnosti, oproti základnímu modelu tohoto výrobce, ale abych nepředbíhal, začnu od počátku. Celkově působí tento model robustnějším dojmem. Je to způsobeno tím, že konstrukce je opravdu větší. Na těle modrého zubu však nenajdete ani jednu ostrou hranu, vše je elegantně zaobleno a zahlazeno. Jako materiál byl opět použit plast, tentokráte ovšem bytelnější. Ne nadarmo se říká, není plast jako plast. Nejedná se však o obyčejný plast, tento působí na dotyk sametovým dojmem. Rozměry zařízení jsou 60 mm šířka x 23 mm hloubka x 10 mm výška. K dispozici máte tentokráte zařízení ve dvou barvách, černé a modré. Jak již fotografie napovídají, mnou testovaný model byl zbarven do černa.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Krytka USB portu tvoří přesně polovinu celkové velikosti. K mému překvapení jde však druhý konec sundat stejně jednoduše, jako kryt USB portu. Pod ním už naleznete zelenou destičku s plošnými spoji. Pokud navíc tato druhá strana nepatrně popojede, začne se USB port zařízení nepříjemně viklat. Osobně jsem měl také poměrně strach, když jsem chtěl adaptér odpojit od počítače, že mi jeho krytka spočine v rukách a v počítači zůstane zapojena jen zelená destička s plošnými spoji. Proto jsem adaptér k počítači připojoval vždy raději pouze pomocí USB prodlužovacího kabelu.

Ve výsledku tedy musím hodnotit konstrukci o poznání horší, než v případě Soledo Bluetooth dongle basic. Výrobce na svém webu udává informaci, že modrý zub disponuje indikační diodou. Tu zařízení sice obsahuje, přesněji je opět zelená jako u prvního recenzovaného produktu, avšak přes obal nejde prakticky vůbec světlo diody zpozorovat. Za perličku na závěr stojí i fakt, že po bližším prozkoumání jsou útroby obou adaptérů naprosto identické, a to včetně všech identifikačních popisků. No, ale nepředbíhejme, počkejme si až na testy.

Technické parametry

Jak jsem již zmínil, všechny identifikační popisky na zařízení jsou naprosto identické. Navíc také technické specifikace na obalu zařízení dostávají stejných hodnot v obou případech. Přesto všechno uvádí výrobce na svých stránkách rozdílné parametry, a tak je nemohu pominout, ba dokonce neuvést.

Celkový dosah Soledo Bluetooth dongle premium dosahuje podle webu výrobce signálu až v okruhu 100 metrů. To je v podstatě nejzásadnější rozdíl, oproti předchozímu modelu, který jistě osloví nejednoho potencionálního zákazníka. V zásadě jsou pak všechny ostatní parametry shodné, a tak je zde nemá příliš smysl opisovat. Verze premium se prý ještě navíc pochlubí zabezpečující technologií, 128-bit šifrováním.

Microstar BToes 2.0

Společnost MSI je na trhu s hardwarem již doslova zaběhlý veterán, a to snad ve všech možných odvětvích. Základním modelem této firmy je výše uvedený Microstar BToes 2.0. I tento základní model je však nepatrně dražší, než nejvyšší model společnosti Soledo. Vyplatí se tedy připlatit si? To rozhodněte sami.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Obsah balení

O poznání lákavější je balení společnosti Microstar (MSI). Vše dostanete pečlivě zabaleno v kartónové krabici, jež je zbarvena do odstínů modré a černé barvy. Za zmínku stojí i informace, že povrch obalu je lesklý, odolný proti potřísnění tekutinami. Uvnitř balení naleznete plastikový pořadač, do kterého je vložen bluetooth adaptér, návod k použití, propagační materiály a v neposlední řadě také CD nosič s drivery a dodávaným softwarem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vzhled

Co se otázky vzhledu týče, přišel mi tento modrý zub jako esteticky nejzajímavější. Netradiční pojetí vzhledu z něj opravdu dělá unikátní zařízení. V podstatě je konstrukce uzpůsobena tak, aby se adaptér jednodušeji připojoval, nebo naopak odpojoval od USB portu. Tvarem tedy připomíná jakýsi obrys číslice osm. Pro opravdu pevné a jisté držení adaptéru ve Vaší ruce, nalezneme na jeho těle ještě tři plastové výstupky, a to na každé z bočnic adaptéru. Modrý zub dosahuje rozměrů 55 mm šířka x hloubka 23 mm v nejširším místě a 16 mm v nejužším místě x 7 mm výška.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Plasty adaptéru mají černou barvu, přičemž na vrchní straně můžete nalézt nápis MSI a označení, že tento adaptér je schopen pracovat až třikrát rychleji oproti ostatním podobným zařízením. Na spodní straně je posléze umístěna samolepka se sériovým číslem výrobku. Plastová krytka poměrně pevně sedí na USB portu, což potěší obzvláště potencionální uživatele, kteří se rozhodnou s modrým zubem cestovat. Pro tyto účely je adaptér opatřen i otvorem pro uchycení poutka na krk, ten naleznete na jeho širší straně. Na těle zařízení můžete nalézt i modrou indikační diodu, jež Vás informuje o aktuálním stavu zařízení.

Technické parametry

Bluetooth adaptér Microstar BToes 2.0 je kompatibilní s rozhraním USB 1.1 i 2.0. Podporuje však bluetooth přenosy verze 2.0, tím nabídne uživateli až třikrát vyšší přenosovou rychlost oproti starším modelům. Údajný dosah adaptéru činí až deset metrů, přičemž pracuje na frekvenci 2,4GHz. Podporována je technologie PC2PC™ a i tento adaptér se pochlubí podporou 79-kanálového světového standardu. Přenosová rychlost modrého zubu by měla dosahovat hodnoty až 3Mbps. Adaptér je standardně napájen ze sběrnice USB. Připojit můžete až sedm zařízení najednou. Zařízení je certifikováno pro operační systémy Microsoft Windows 98 / 2000 / ME / XP. Adaptér je dodáván s asistenčním softwarem MSI Bluetooth Solution.

Microstar Star Key 2.0

Posledním zařízením dnešního testu je Microstar Star Key 2.0. Tento adaptér by se měl pochlubit nejdelším dosahem signálu, což se pochopitelně promítne nepatrně do jeho pořizovací ceny. Obsah balení je naprosto identický jako u předchozího modelu Microstar BToes 2.0, a tak tento odstavec v představení produktu vynechám.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vzhled

Jak si můžete všimnout i na fotkách, zařízení je jeden černý kvádr, na jehož těle nenaleznete ani známku záhybu či zaoblení. Tento modrý zub dosahuje rozměrů 55 mm šířka x 20 mm hloubka x 10 mm výška. Adaptér je vyroben z tvrdšího plastu černé barvy. Přičemž jeho vnější povrch je ještě potažen jakousi mechovou gumou, která je velice příjemná na dotek. Ta navíc minimalizuje možnost potencionálního vyklouznutí z ruky ve chvíli, kdy se budete modrý zub snažit vytáhnout z portu USB.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na vrchní straně USB bluetooth adaptéru naleznete mimo loga MSI i označení, že Microstar Star Key 2.0 Vám nabídne až třikrát rychlejší datový přenos. Na této straně je umístěna i modrá indikační dioda, jež Vás informuje o stavu zařízení. Spodní strana je pak opatřena bílou samolepkou se sériovým číslem výrobku a základními výrobními údaji. Potěší i integrace otvoru pro připevnění šňůrky na krk, kterou naleznete na zadním boku modrého zubu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Technické parametry

Tento bluetooth adaptér je kompatibilní s USB porty verze 1.1 i 2.0. Nabídne také Bluetooth verze 2.0, což dostává až třikrát vyšší přenosové rychlosti, než jeho starší verze. Hlavní předností tohoto modelu je však jeho dosah signálu, který je opravdu enormní. Přesněji činí až 100 metrů na volném prostranství. Výčet ostatních parametrů je naprosto totožný s předchozím adaptérem Microstar BToes 2.0, a tak si opisování těchto řádků odpustím, snad mi prominete.

Kompatibilita bluetooth adaptérů

Prvním testem, jež jsem se rozhodl udělat, je kompatibilita adaptérů. Ta je sice u většiny adaptérů certifikována pro operační systémy Microsoft Windows 98 / 2000 / ME / XP, ale s novým operačním systémem Windows Vista, je i kompatibilita s ním poměrně zajímavou otázkou. Po pouhém připojení adaptéru k počítači, rozeznal operační systém Microsoft Windows Vista pouze jediný modrý zub. Tím byl Microstar BToes 2.0. systém Windows Vista si pro něj i automaticky doinstaloval ovladač, takže po pouhém připojení, stačilo chvíli počkat a již jste si mohli užívat této bezdrátové technologie.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ostatní adaptéry však systém bohužel nerozpoznal. U adaptéru Microstar Star Key 2.0 sice můžete úspěšně nainstalovat ovladače dodávané na CD společně s modrým zubem, avšak adaptér pod Windows Vista s těmito drivery není provozuschopný. Podpora MSI přeci jen je úctyhodná, takže se stačí podívat na jejich stránky, stáhnout aktuální ovladač a pod Windows Vista máte zajištěn bezproblémový chod i adaptéru Microstar Star Key 2.0. Dodávané drivery obou adaptérů Solution nejsou v systému Windows Vista podporovány. Navíc jsem na stránkách firmy Solution, ani na celém internetu, nenašel ovladače, které by byly pro tento operační systém vhodné. Se zprovozněním těchto modrých zubů v operačním systému Microsoft Windows Vista zatím příliš nepočítejte.

Pro objektivnost testu jsem však adaptéry testoval pod operačním systémem Microsoft Windows XP Professional SP2. Instalace proběhla u všech zařízení bez problémů a byla otázkou doslova pár minut. Následně jsem se pokusil k jednotlivým adaptérům připojovat různá zařízení. Všechny adaptéry jsem bez komplikací spároval s mobilním telefonem Nokia 5300 a smartphonem Qtek 8310. Posledním zařízením, které jsem se rozhodl spárovat, byl bluetooth GPS modul GPS COMPASS NAVIBE GB735 (SiRF III). U všech zařízení bylo spárování vždy bezproblémové a poměrně jednoduché. Žádný z modrých zubů tedy nevykazoval jakékoliv známky nekompatibility.

Dosah signálu

Přestože výrobci uvádějí poměrně přesný dosah signálu, praxe bývá často jiná. Pojďme se tedy nyní podívat, jak na tom každý s adaptérů je. Nejslabší dosah signálu jsem zaznamenal u adaptéru Soledo Bluetooth dongle basic. Pominu-li fakt, že se mi zařízení občas samovolně odpojovala, a to i v přímé blízkosti adaptéru, mohu odhadnout dosah zařízení přibližně na 3 metry. Ve větší vzdálenosti již signál nebyl zachytitelný (test probíhal v bytě panelového domu).

O moc lépe si nevedl ani druhý počin firmy Soledo, Bluetooth dongle premium. Zařízení s ním spárovaná se vždy cca po pěti až deseti minutách samovolně odpojovala. Nejdelší doba spárování mi vydržela u tohoto modelu 32 minut, poté se adaptér uprostřed kopírování dat samovolně odpojil. Polepšil si však dosah signálu, ten vzrostl na hodnotu šesti metrů. Vezmeme-li však v potaz výrobcem udávaných 100 metrů, nezbývá než nechápavě zavrtět hlavou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Microstar BToes 2.0 si bohužel v tomto ohledu také nevedl nejlépe. Zařízení sice držela spárovaná poměrně stabilně, přesněji jsem zaznamenal pouze jedno přerušení synchronizace, avšak dosah signálu nebyl nejlepší. Signál se začal ztrácet po vzdálenosti pěti metrů. Na druhou stranu, pro běžné použití je tento dosah v zásadě dostatečný.

Nejlépe si v testu dosahu signálu vedl Microstar Star Key 2.0, jehož dosah byl opravdu enormní. Signál byl stále dostatečný prakticky po celém prostoru bytové jednotky 3+1. Nejspíše proto jsem neváhal, vyzval přítelkyni a společně s adaptérem, notebookem a pásmem jsme se vydali na romantickou procházku, abychom otestovali dosah tohoto adaptéru ve volném prostranství. Zde ztratil mobilní telefon Nokia 5300 signál až ve vzdálenosti 27 metrů, i to je poměrně dobrý výsledek.

Rychlost přenosu dat

Neméně důležitou vlastností jednotlivých USB bluetooth adaptérů je jejich přenosová rychlost. U produktů společnosti Soledo byla přenosová rychlost v podstatě identická, čítala rozmezí 40 - 80 kbit/sec. Poněkud lépe si v tomto ohledu vedly modré zuby společnosti Microstar, jež dosahovaly přenosové rychlosti přibližně 200 – 250 kbit/sec. Ve všech případech však není přenosová rychlost nikterak závratná, tudíž přenos větších souborů je praktičtější uskutečnit vždy pomocí kabelu, je-li tomu tak možno.

Závěr

Stejně jako v úvodu, můžeme podle výsledků testů rozdělit bluetooth adaptéry vesměs na dvě kategorie. V jedné se ocitnou výrobky společnosti Soledo, které bych Vám spíše nedoporučoval zakoupit, a to hlavně kvůli chatrné konstrukci a stálému odpojování spárovaných zařízení. Oproti tomu zařízení společnosti Microstar (MSI) projevovaly v testech slušné výsledky. Pokud se tedy nyní rozhodujete nad koupí nového bluetooth USB adaptéru, nemohu Vám jiné zařízení doporučit. Záleží pak už jen a jen na Vás, rozhodnete-li se pro Microstar Star Key 2.0, který Vás dozajista oslní a uspokojí svým dosahem a kvalitou signálu, nebo vyberete-li si modrý zub Microstar BToes 2.0, jenž je vhodný obzvláště pokud nepotřebujete velký dosah signálu zařízení.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (10)

Microstar Star Key 2.0

Používám Microstar Star Key 2.0 zatím jen s mobilem SE K700i a na Win XP Home, ale spokojenost. Sice dosah jen asi 7m, pomalá rychlost, sekání zvuku při použití headsetu počítače k volání mobilem (nejspíš kvůli té rychlosti), ale to všechno považuju spíš vinu telefonu. Tenhle Microstar Star Key 2.0 se chlubí dokonce 3Mbps = 375kB/s. Docela by mě zajímalo jestli tuto rychlost dělá spojení dvou StarKey2.0., na to recenze neodpověděla, i když kabelem nebo wifi bude přenos mnohanásobně rychlejší. Jinak stručnější recenze na 4 kousky co nejspíš zrovna ležely skladem :)

Technické parametry

Když už autor píše o technických parametrech, mohl by také napsat jakou verzi bluetoothu dané adaptéry podporují. Předpokládám, že dnes prodávané adaptéry mají buď BT verze 2.0 nebo 1.2 (starší verze se snad už nedělají), verze 2.0 se naštěstí dá poznat podle maximální přenosové rychlosti (zmíněné 3Mb/s). Tahle rychlost je samozřejmě možná jen mezi dvěma zařízeními, které obě podporují standard BT 2.0, se staršími zařízeními bude rychlost nižší a to podle standardu, které starší zařízení podporuje.
Další věc je dosah zařízení. Podle standardu BT existují dvě kategorie zařízení a to Class I s dosahem až 100m a Class II s dosahem do 10m. Dosah 100m u zařízení Class I je samozřejmě možný je při spojení s jiným zařízením Class I. Při spojení se zařízením Class II, jehož vysílací výkon je mnohem nižší, dosah spojení obvykle těžko překročí 10m. V tomto směru mě příjemně překvapilo spojení mobilu Nokia 5300 s notebookem s adaptérem MSI Star Key 2.0 na vzdálenost 27m. To značí buď nadstandardní výkon vysílače v Nokii (méně pravděpodobné a to hlavně z důvodu spotřeby) anebo velmi kvalitní a citlivou přijímací část adaptéru Star Key. Z celého testu mi jako jasný vítěz vychází MSI Star Key 2.0, nicméně kdo nespěchá, ať si počká na letošní podzim, kdy budou (snad) uvedeny první adaptéry se standardem BT 2.1, který se vyznačuje dalšími vylepšeními a také výrazně sníženou spotřebou.
A co se týká článku - autor mohl uvést u adaptérů podporovaný BT standard, kategorii zařízení (Class I nebo II) a také seznam podporovaných profilů, což také důležité - omezuje/rozšiřuje to možnosti použití adaptéru.

Microstar Star Key 2.0

Myslíte opravdu 200-250 kbit/s - já se už více než půl roku připojuji přes toto bluetooth na internet a BT nikdy nebyl limitujícím faktorem - rychlost mi nikdy neklesla pod 42 KByte/s tj. 336 kbit/s. U přenosu souborů se rychlost pohybovala od 50 do 60 KByte/s. Momentálně mám tel SE K800. Nejsou limit. faktorem vaše mobilní zařízení?

@svarc.david: vždyť máš v recenzi jasně napsáno, že jde o test přenosové rychlosti. Je tam navíc uvedeno i zařízení s kterým se test provádel. Nikde neni zminka o tom, ze je to max. rychlost. Tak v Cem je problem? I v diskuzi bylo receno, ze zalezi na konkretnich podminkach, mire ruseni signalu, ... a navic pripojeni modemem je uplne jina funkce nez prenaseni dat ;-)

Nechapu

Nevim, jak si autor muze myslet, ze spoji tenhle adapter a mobil na vzdalenost 100m... Nezalezi na adapteru (nebo zalezi, ale minimalne), ale na mobilu, ktery ma jinou tridu BT a to jenom do cca 20 metru.

@Dr.Gaga: To já nechápu tebe?! Autor tam nikde neuvadi nic o 100M, pouze v technickych paramterech, coz je dosti pochopitelne. Jinak v recenzi pozuze zkousel dosah mobilu, ktery vysel uctihodnych 27m. Tak v čem je problem?

@bobbobbob: Smad by ste se nehadali

@Dr.Gaga: To sou problémy....to sou problémy :-D :-D

Vista nasli jen BToes 2.0

Dobry den, tak z tohoto jsem hotovej, protoze naopak nemuzu tento do Visty dostat (ovladac). Ani z webu ani z CD. Mozna, ze mam Vista Home Czech a vy jste meli jine??Diky za info.Radek

MSI BToes

Mám ho doma,ale nikomu neodporúčam.Obrovské problémy so spojením s mobilným telefónom.Problémy nastávali aj s Nokiou,aj Sony-Ericsson,a aj so Samsungom.Na x-tý krát sa až dokázal spojiť,musel som niekoľkokrát resetovať comp,aby vôbec začal komunikovať,poprípade vôbec nezačal!

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru