Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Šest herních laserových myší v testu – Co si pro nás šest výrobců připravilo? 2/2

Šest herních laserových myší v testu – Co si pro nás šest výrobců připravilo? 2/2

Recenze
A4Tech XL-740K_727569475
A4Tech XL-740K
Produkt není určen k prodeji.
Microstar StarMouse GS-501_429608908
Microstar StarMouse GS-501
Produkt není určen k prodeji.
OCZ Equalizer Desktop_1166524447
OCZ Equalizer Desktop
Produkt není určen k prodeji.
Raptor-Gaming M3 Platinum Laser Gaming Mouse_749447018
Raptor-Gaming M3 Platinum Laser Gaming Mouse
Produkt není určen k prodeji.
Saitek Cyborg Mouse_1914660402
Saitek Cyborg Mouse
Produkt není určen k prodeji.

Po dlouhé době si představíme šest herních myšek od šesti výrobců a můžeme říci, že každý z nich bude mít co nabídnout. Některá myška svou cenou, jiná zase příslušenstvím nebo ergonomií. Pokud právě uvažujete vyměnit svého stávajícího hlodavce, určitě budete mít z čeho vybírat.

Kvalitní progamingové myšky dnes už působí velmi slibně. Stále častěji se uplatňuje senzor o standardním rozlišení do 3200dpi, což už jsou opravdu dle mého názoru extrémní rozlišení. Někdy to při volbě tak vysokého rozlišení působí, že s myškou skoro nehýbete, pouze jen tak ji mírně posouváte ze strany na stranu. Každému z nás vyhovuje rozlišení myši jinak, někdo raději citlivější a někdo méně citlivou myš. Mne osobně vyhovuje rozlišení kolem 1600 dpi, jak pro práci, tak pro hraní her, ale záleží také většinou, o jakou hru se jedná a při práci také záleží na zvoleném rozlišení monitoru. Například na širokoúhlé obrazovce s rozlišením 1680x1050, byste se velmi trápili se 400, někdy i s 800dpi. Teď už si ale pojďme představit testované zástupce.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Všech šest myšiček pohromadě

Test jsem rozdělil na dva díly, to znamená, že v každém z dílů si popíšeme tři zástupce. Aby to bylo spravedlivé, rozdělil jsem myšky podle vlastností a hlavně podle ceny, protože myška, která stojí okolo pět set korun, se nemůže rovnat příslušenstvím nebo ergonomií myšky za 2000 Kč. Tudíž v prvním díle se budeme zabývat dražšími a luxusnějšími zástupci a ve druhém díle levnějšími, ale ve svém cenovém servisu velmi atraktivními kousky. Rozdělení je tedy následující.

Díl první

• Saitek Cyborg Mouse

• Raptor-Gaming M3 Platinum Laser Gaming Mouse

• SteelSeries Ikari Laser

Díl druhý

• Microstar StarMouse GS-501

• A4tech XL-740K

• OCZ Equalizer Desktop

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zástupci druhého dílu

Microstar StarMouse GS-501

Dnes začneme elegantní myší od firmy Microstar s označením StarMouse GS-501. Firma velmi známá pod zkratkou MSI, která se zabývá výrobou základních desek, grafických karet, nebo zajímavých notebooků. V rubrice myšek se zatím pouze „ohřívá“, takže uvidíme, jestli se nakonec pustí i do většího množství projektů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš z vrchu

Už v názvu s označením GS (Gaming Series) a hlavně podle designu je patrné, že myška se velmi hodí k notebookům MSI řady G. Je poměrně škoda, že nevydali na trh tuto myšku dříve nebo současně se jmenovanou sérií notebooků, protože například u námi testovaném MSI GX600E tato myška nebyla, ale je to velká škoda. Koukněte, jak jim to spolu sluší.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kombinace s notebookem MSI GX600E

Balení a jeho obsah

Balení je vyrobeno z plastu a kartónu, myška je vložena uprostřed krabice a je celá vidět. Druh tohoto balení je v dnešní době asi nejběžnější. Krabice je světle šedá s částmi tradičního ohně série G. Na zadní straně balení naleznete pár obrázků s popisem myši.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pohled na balení

V balení naleznete spíše standardní příslušenství, které je potřeba k pořádné progamingové myšce. Součásti je tedy myš MSI GS-501, závažíčka o celkové hmotnosti 40g a uložené v kulatém pouzdře, mini-CD s přiloženými ovladači a ilustrovaný manuál, který bohužel moc češtiny neobsahuje.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Obsah balení

Design, ergonomie, kvalita zpracování a citlivost

Design myšky je velmi líbivý. Výrobce použil barevnou kombinaci černo-stříbrné a na levém i pravém tlačítku potisk oranžového ohně. Černá část je velmi lesklá, což určitě bude vést k poškrábání a hlavně k častému ušpinění. Na levé i pravé straně zvolil výrobce gumový povrch pro pevné držení hlavně v případě palce. Kabel myšky je šedý a gumový, což zrovna není ideální, ale kabel je poměrně hrubý, takže k přetržení by jen tak dojít nemělo. Na konci je samozřejmě koncovka USB, která je pozlacená.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš zleva

Design myši podtrhuje barevné podsvícení. Světelné diody obsahují hned tři části. Gumové skrolovátko, tlačítko G, které obsahuje malinké světýlko a hlavně kolečko s nápisem MSI, které obsahuje diody zelenou, červenou a modrou. Ty se střídají a mezi výměnou barvy se diody prolínají, takže na chvíli zobrazí i barvy jiných odstínů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Podsvícení nápisu MSI

Myška obsahuje celkem sedm tlačítek, z toho jsou dvě programovatelná. Samozřejmě se jedná o tlačítka umístěna na levé straně myšky pro ovládání palcem. Tato tlačítka jsou poměrně dobře umístěna a je k nim dobrý přístup. Bohužel jejich stisk je mnohdy nejistý a někdy to podtrhává vrzání při stisku. Další tlačítka jsou samozřejmě levé a pravé tlačítko doplňující tlačítko třetí v podobě skrolovacího kolečka. Levé a pravé tlačítko jsou mírně prohloubena po jejich délce, takže prsty do nich mírně zapadnou. Tlačítka jsou vedena po celé délce myši, což znamená, že tlačítka nejsou samostatně rozdělena. Skrolovátko je vyrobeno z jemné gumy a je mírně vroubkované pro lepší přilnavost a neklouzavost. Stisk tlačítka je lehký a velmi pohodlný, dalo by se označit za ideální. Kámen úrazu je ale v otáčení kolečka. Z vlastní zkušenosti je přesnost otočení kolečka nutností hlavně v akčních hrách. Někdy máte totiž pocit, jestli jste vůbec kolečkem otočili o jeden stupeň nebo o dva. Skrolovátko je čtyř směrné a v pohybu doprava či doleva je velmi pohodlné a při jednom z pohybu se ozve mírné cvaknutí, oznamující vám, že jste tlačítko stiskli.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš zepředu

Posledními dvěma tlačítky jsou tlačítko T a G. Tlačítko T slouží k okamžité změně rozlišení senzoru. Na výběr jsou pouze čtyři druhy rozlišení v základním provedení, ale lze si jednotlivé profily změnit. Na výběr tedy máte rozlišení senzoru od 400dpi do 3200dpi rozdělených podle signalizace zmiňovaného osvětlení skrolovátka. Při továrním nastavení je rozlišení senzoru nastaveno na tyto hodnoty. Když kolečko nesvítí, rozlišení je nastaveno na 400dpi, zelená znamená 800dpi, modrá 1600dpi a poslední červená 2000dpi.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Znázornění aktuální hodnoty dpi

Poslední tlačítko je zmiňované tlačítko s označením G. Jak už jsem psal výše, obsahuje tři světelné diody v barvách žlutá, modrá a červená. U přidávaných driverů si můžete naprogramovat dvě postranní tlačítka a uložit do tří profilů. Což znamená, že ihned můžete přejít z prostředí, které máte nastaveno na internet, do herního profilu.

Ergonomie je otázka vkusu každého z nás a hlavně nejvíce záleží na velikosti naší ruky, délky prstů apod. Myška má rozměry 128x76x42mm a tak se řadí spíše mezi delší a vyšší myšky. Osobně mám raději spíše opak, protože tahle myška vám zabere celou dlaň a tak vedete myš celou dlaní, kdežto například u kratší myši, jako je třeba G9 od Logitechu, vedete myš pouze prsty. Přesto je GS-501 velmi pohodlná a skvěle tvarovaná. Při prvním vložení do ruky se skvěle vedla. Palec má velmi mnoho místa umístění prsteníčku na pravé gumové stěně je také pohodlné. S malíčkem, ale budete drhnout po podložce, protože na malíček tak trochu nezbylo místo, hlavně pokud máte dlouhé prsty.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš zezadu

Na spodní straně myšky naleznete čtyři skluznice, nebo také zvané brusle. Náhradní bohužel v balení nejsou a tak si musíte dávat pozor, na jakém povrchu zrovna myšku máte. Za to v balení je sedm závažíček o celkové hmotnosti 40 gramů. Po jejich vložení je myška poměrně slušně zatížena. Závažíčka mají tvar válečků a vkládají se zespod myšky. Stačí uvolnit poklop a do gumových otvorů závažíčka poskládat dle libosti.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš zespod s otevřeným zásobníkem na závažíčka

Citlivost myšky je někdy trochu problém. Hlavně při rychlém škubnutí, kde se může stát, že se kurzor zastaví. U této myšky jsem si, ale tohoto problému nevšiml. Snímá podložku pod sebou 7080 krát a umožňuje snímání zrychlení až 20G. Při zvednutí myšky se kurzor pohne, ale není to tak razantní a hlavně záleží na momentálním rozlišení senzoru.

Dodávaný software

Dodávané drivery jsou uloženy na mini-CD. Po připojení USB do portu se myška během pár okamžiků připojí, ale až s nainstalováním přiložených driverů budete moci programovat tlačítka a měnit rozlišení senzoru. Pokud si nebudete jisti jak tlačítka naprogramovat, z přiloženého manuálu to lehce pochopíte. Stačí si pouze zvolit profil, na který chcete navolit makra, zvolit si jednotlivá makra na dané tlačítko a poté nahrát profily do myši. Ze začátku nikde nebudete moci naleznout ovládání citlivosti senzoru, ale je to takový malý obrázek pracovního klíče v pravém horním rohu. Poté se objeví malé okno a stačí si vybrat level, který chcete změnit a jezdce posunout na vámi vybranou hodnotu X a Y. Potvrdit tlačítkem OK a vše se automaticky nahraje do myšky. Pokud chcete nastavit tovární nastavení, stačí kliknout na Defaults.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka z přikládaného softwaru

Klady a zápory

+

-

Ergonomie

Gumový kabel

Cena

Lesklý povrch

Design

Nadměrné osvětlení

Vysoké rozlišení až 3200dpi

Skrolovací kolečko

Závažíčka (až 40g navíc)

Celkový dojem z myšky Microstar StarMouse GS-501

Myška padne skvěle do ruky a má tedy skvělou ergonomii. Zaujme také líbivým designem a vysokým rozlišením. Bohužel myš je kopírovaná od firmy Cyber Snipa a to konkrétně od modelu Stinger Mouse. MSI pouze vytvořilo ořezanou myš ve vlastnostech softwaru a nahodilo na myšku jiný kabát. Ergonomie a zpracování zůstává stejné, ale za to je model od MSI o polovinu ceny levnější než kopírovaná Stinger Mouse.

A4tech XL-740K

Druhý statečný hlodavec v dnešním testu je zástupce známé firmy A4Tech, ze série X7. A4Tech se stal velice dobrým konkurentem největších firem v oblasti myší. Hlavně svou velmi přijatelnou cenou. Proto A4Tech vypustil ze řetězu svého nového hlodavce. Nebo snad hada? Model XL-740K se řadí označením mezi své bratry, ale tentokrát v jiné podobě zpracování.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš z vrchu

Balení a jeho obsah

Vše je zabaleno do černo-modré papírové krabice, která zároveň slouží jako stručný ilustrovaný návod, což znamená, že v balení nehledejte žádný manuál. Krabice má zepředu otevíratelné víko, které je přilepeno suchým zipem. Po otevření na vás vykoukne myška, zahalena v plastovém obalu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pohled na balení

Po rozbalení si všimnete, že příslušenství není nijak široké, ale něco se určitě najde. V balení je, kromě samotné myši, deset bruslí pro výměnu, instalační CD a sedm závažíček v zásobníku, který je už uložen přímo v myši.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Obsah balení

Design, ergonomie, kvalita zpracování a citlivost

Design hlodavce je velmi lákavý. Kombinace černé s červenou je opravdu skvělá. Myš dostala kabát hada a není to pocit pouze na pohled, ale také na dotek. Černo-červené části jsou jemně hrbolaté a při kontaktu s konečky prstů máte pocit, jako byste hladili opravdového hada. Skoro celá levá strana pro palec je potažena vroubkovanou gumou a palec má mnohem více místa než u předešlých modelů. Na hřbetu se vyjímá, jako je zvykem, označení řady X7. Design je velice propracovaný a líbivý. Kabel je bohužel gumový a poměrně špatně ohebný. Na jeho konci naleznete pozlacený USB konektor, pro ještě lepší přenos dat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš zleva

Design doplňuje několika barevná dioda v podobě tlačítka přepínající hodnotu dpi. Předdefinováno můžete mít až šest hodnot dpi a to od 100 po 3600 dpi. Světelnou signalizaci myška zdědila od svých předchůdců. V továrním nastavení jsou hodnoty dpi nastaveny: 600, 800, 1200, 1600, 2000 a 3600 dpi a jejich signalizování je: bez podsvícení, zelená, žlutá, červená, střídání červené a žluté a poslední střídání zelené a žluté barvy.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš zepředu

Tlačítek myška obsahuje celkem sedm. Levé a pravé hlavní tlačítka, jsou samostatně oddělena a hlavně nesměřují dolů, ale na jejich koncích se mírně naklánějí vodorovně. Jsou poměrně široká, takže si s nimi poradí každý prst. U předchozích modelů bylo zvykem mít 3XFire tlačítko a byla by velká škoda, kdyby vývojáři u tohoto modelu na tak skvělé tlačítko zapomněli. Naštěstí ale nezapomněli. 3XFire tlačítko je zapuštěno do levého tlačítka vpravo, jak je ohledně zvykem, a má tvar poloviční kapky a je doplněno malými hrbolky, pro neklouzavost. Bohužel ale toto tlačítko je hodně ve vepředu a tak kratší prstíky se budou muset trochu natahovat.

Mezi hlavními tlačítky nesmí chybět kolečko a zmiňovaný přepínač dpi. Skrolovací kolečko je gumové, dvojsměrné a po celém obvodu jemně vroubkované. Rolování je lehké, ale jednotlivé kroky poměrně výrazné. Se stiskem není vůbec žádný problém. Posledním tlačítkem je malé průhledné tlačítko, kterým měníte hodnotu dpi a zároveň signalizuje diodami zvolený stav dpi.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní záběr předních tlačítek

Zbývají už jen poslední dvě postranní tlačítka. Levé tlačítko je hladké, kdežto pravé má stejné hrbolky jako 3XFire tlačítko. K levému tlačítku je dobrý přístup, ale to pravé je posazeno trochu nahoře a tak uživatelé s delším palcem musí palec pokrčit nebo tlačítko ovládat spodní částí kloubu u palce. Tlačítka ale mají lehký a poměrně hlasitý stisk.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš zezadu

Po stránce ergonomie musím myšku pochválit. Drží se skvěle a „hadí“ potah je velmi příjemný na dotek. Jak už jsem psal výše. Palec má velmi mnoho místa než u předešlých modelů, ale nemá žádnou podpěru. Přední tlačítka jsou umístěny výše než u jiných myší a hlavní tlačítka jsou mírně prohloubena po celé šířce. Myška má celkové rozměry 130x73x42mm. Na pravé straně myšky je také dost místa a v pořádku se tam vleze jak prsteníček, tak malíček. Váhu lze na myšce také měnit. Ve spodní části je otvor pro zásobník závažíček. Můžete jich vložit až sedm. Vyvážení záleží opravdu na vás.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš zespod + detail závažíček

O dobrou skluznost se stará pět bruslí. Čtyři malé a jedna delší v přední části. V balení jsou všechny náhradní a to hned dvakrát.

Na spodní straně uprostřed naleznete pochopitelně i propracovaný laser. Snímání probíhá v 1000 snímcích za sekundu a doba reakce je 1ms. Laser je poměrně přesný, ale musím říci, že kurzor na některém povrchu trochu uskakoval a to hlavně při krátkých pohybech. Při zvednutí myšky je také znatelné malé vychýlení, ale dá se to srovnat například s předchozí MSI. Při hrách ale myška dominuje a v ruce je určitě skvělou zbraní.

Dodávaný software

V softwarové podpoře se tentokrát A4Tech předvedl oproti starším bratrům. Software zvaný Oscar, není žádný obyčejný ovladač, jak jsme byli zvyklí. Tentokrát je to samotný program s hezkým designem a lehkým ovládáním. Vše co je potřeba, máte hned po spuštění programu k dispozici. Stačí si jen přeprogramovat tlačítka k obrazu svému, nastavit hodnoty dpi pro jednotlivé profily a nakonec nezapomenout uložit do myšky, která pro tyto účely má v sobě zabudováno 16kB paměti, což není moc, ale je to dostačující k požadavkům.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka z přikládaného softwaru

Klady a zápory

+

-

Velmi příznivá cena

Gumový kabel

Design

3XFire tlačítko umístěno trochu nešťastně

Vysoké rozlišení až 3600dpi

Závažíčka

Celkový dojem z myšky A4tech XL-740K

A4Tech ukázal velkým rivalům v oblasti progamingu, že i s novými technologiemi to jde levně. Myška je oblečena do krásné „hadí“ kůže, tlačítka jsou pěkně tvarovaná a potažena skvělým povrchem. Škoda, že kabel není lépe ohebný a látkový. Velmi chválím ale softwarovou podporu, která je velmi jednoduchá na ovládání a obsahuje vše, co je potřeba. Navíc myška má vestavěnou paměť, takže můžete myšku připojit k jakémukoli počítači a mít své nastavení stále v myšce, bez jakékoli instalace softwaru.

OCZ Equalizer Desktop

A konečně tu máme posledního zástupce z pásů firmy OCZ. Tuto firmu bychom spíše hledali u kvalitních paměťových modulů, ale jak jde vidět, rozhodli se vydat také myšku. Bohužel už pouhý pohled na myš je jasné, že to žádná novinka na trhu není. Jednu kopii myši v podání MSI jsme tu už měli, ale myška byla ořezaná, ochuzena o některé funkce a hlavně levnější. OCZ naprosto okopírovalo myšky A4Tech. Pouze jejich myš dostala nový modrý kabátek.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš z vrchu

Balení a jeho obsah

Balení je také nápadně podobné od A4Tech, ale to už používají skoro všichni. Modrá krabice s trochou obrázků ohně, popisků o myši a na každé straně nápis „OCZ Technology“.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pohled na balení

V balení toho taky moc není, ale jsou aspoň přibaleny brusle pro výměnu, takže pokud je opotřebujete, stačí vyměnit. Dále je v balení, kromě samotné myši, CD s drivery a manuál. Bohužel nic víc nehledejte. Ani schované závažíčka, nic takového.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Obsah balení

Design, ergonomie, kvalita zpracování a citlivost

Jediné co je na designu jiné od myšek A4Tech, je modro černý kabátek s oranžovým tlačítkem 3XFire a na hřbetě má bílý znak OCZ. Skrolovací kolečko je průsvitné a samozřejmě podsvícené barvami podle aktuální hodnoty dpi. V místech palce je také vroubkovaná gumová plocha pro lepší uchopení. Povrch myšky je celý matný a v ruce působí příjemně. Kabel myši je také naprosto stejný. Gumový, velmi dlouhý a hlavně tenký, takže jej můžete lehce přetrhnout. Na konci je pozlacená koncovka USB. Myš je vyrobena z měkkého plastu, ale měla by vydržet nápor přenášení v batohu. Ale pro notebooky je určena zmenšenina této myši jménem OCZ Equalizer Notebook.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš zleva

Jak už jsem psal, skrolovací kolečko je průsvitné a vždy obarveno diodou podle aktuálního stavu dpi. Podsvícení není také žádná novinka, protože je znovu kopírováno. Zespod myši je štítek s informacemi, jaká barva znázorňuje konkrétní hodnotu dpi. Myška je obdařena laserem o hodnotě 600 dpi až 2500 dpi. Bez podsvícení má myš hodnotu 600 dpi, zeleně 800 dpi, žlutě 1200 dpi, červeně 1600 dpi, střídání červené a žluté barvy 2000 dpi a střídání zelené a žluté maximálních 2500 dpi. Hodnoty jsou nastaveny pevně, ale v ovladačích si můžete hodnoty změnit.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš zepředu

Myš obsahuje celkem sedm tlačítek. Levé a pravé tlačítka jsou oddělena pouze ve špičce hlodavce, ale jinak jsou vedena po celé délce. Musím podotknout, že jejich stisk je poměrně hlasitý. Skrolovací kolečko je gumové a jemně vroubkované. Rolování není zrovna nejlepší, ale jsou horší případy. Stisk tlačítka je velmi jemný. Nad kolečkem je samozřejmě tlačítko pro změnu dpi. Myš obsahuje zmiňované tlačítko 3XFire, které je jako vždy zapuštěno do levého tlačítka. Na levém boku je pro palec přichystáno jako vždy dvojice tlačítek, které mají poměrně hlasitý stisk, ale ne tak výrazný jako hlavní tlačítka. Obě tlačítka pak můžete v ovladačích naprogramovat, jak budete chtít.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš zezadu

Ti, co už měli čest s myškami A4Tech, budou vědět jakou má myška ergonomii. Pro ty co ale tu čest neměli, čtěte dále. Celkově tyto myšky nejsou na tom moc dobře s ergonomií. Myš má stejný tvar zleva i zprava. Místo pro palec bohužel moc není. Prsteníček si najde své místo na pravé straně, ale malíček bude jezdit po podložce spolu s myší. Rozměry myši jsou samozřejmě také totožné s těmi od A4Tech. Myš je velká 122x67x38mm.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš zespodu

Myš klouže na čtyřech bruslích, které jsou v balení pro výměnu hned dvakrát. Laserový snímač je umístěn uprostřed, který je schopen snímat rychlostí až 7080 snímků za sekundu. Citlivost je dobrá, ale někdy se stane, že se netrefíte na požadované místo. Myš je vhodná spíše na střílečky a podobné žánry. Každopádně ji nedoporučuji na strategie a RPG.

Softwarová podpora

Pokud doufáte, že OCZ udělalo aspoň dobrou softwarovou podporu, tak vás zklamu. Přiložený software na CD je naprosto stejný jako u A4Tech myší. Je to vlastně aplikace, která se instaluje do nastavení myši ve Windows. Programovat tlačítka můžete. Všechna krom levého tlačítka a tlačítka změny hodnoty dpi. Po kliknutí na Wqualwere-Jump se objeví nabídka pro změnu dpi, ale dávejte pozor, pod kterou barvu hodnotu zadáváte. Na myši si musíte nejprve zvolit profil a teprve potom jej měnit v programu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka z přikládaného softwaru

Klady a zápory

+

-

Cena

Gumový a tenký kabel

Design

Kopie A4Tech myší

3XFire tlačítko

Celkový dojem z myšky OCZ Equalizer Desktop

Tato myška je trochu zklamáním. Hlavně kvůli tomu, že OCZ neudělalo téměř žádnou změnu. Je to prostě stará dobrá A4Tech X-750 v novém vzhledu. Největším problémem ale zůstává kabel. Je velmi dlouhý a hlavně tenký. Jeho přetržení je opravdu snadné. Výrobci si už toto riziko uvědomují a snaží se dávat kabel alespoň tlustý a v těch lepších případech potažený látkou. Bohužel u této myšky nedošlo ke změně ani v tomto ohledu. Myš doporučuji koupit pouze v tom případě, že kabátky myší A4Tech se vám nelíbí.

Závěrečné hodnocení druhé části testu

Jsme u konce druhé části testu, a tak na dalšího myšího zástupce se můžete těšit někdy v příštích recenzích. V této části testu mám jasného vítěze. A je jím skvělý A4Tech XL-740K. Je to opravdu skvělý kousek, který pouze doplňuje své předešlé zástupce. Musím ale podotknout, že firma MSI také zabodovala velmi dobře, i když myška byla malou kopií firmy Cyber Snipa. Závěr druhého testu tedy pouze stručně a můžeme se vrhnout rovnou na shrnutí všech myších zástupců.

Shrnutí kvality, ergonomie a citlivosti

Rozhodl jsem se porovnat myši pomocí bodování. Každý zástupce dostane ohodnocení bodů od 0 do 10. Čím více tím samozřejmě lépe. Hodnotil jsem tři vlastnosti. Kvalita zpracování, ergonomie a v poslední řadě citlivost. Dost tedy řečí a pojďme se podívat, jak na tom myšky jsou s těmito věcmi.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ve kvalitě zpracování vyhrály myšky rovnou dvě. A to Cyborg Mouse a M3 Platinum. Těsně za nimi se umístily také dvě myšky. Ikari Laser a XL-750K. Bohužel nejhorší kvalitu zpracování má model MSI.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

V ergonomii nekompromisně vyhrála myš Ikari Laser, která má opravdu skvělou ergonomii. Mnozí z vás určitě čekali, že ergonomickou bombou bude Cyborg Mouse. Bohužel ale Cyborg ergonomii nedoladil k dokonalosti a tak se umisťuje na třetí místo společně s myší GS-501. Na druhé místo ale nezapomenu a to zaslouženě obsadila myš M3 Platinum.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

V posledním hodnocení citlivosti vyhrála znovu myš Ikari Laser. Tohle vítězství v citlivosti si určitě zaslouží, protože má vynikající laser, který je opravdu přesný a neústupný. Na druhém místě se umístil Cyborg Mouse a třetí příčku obsadili M3 Platinum a XL-740K.

Závěrečné hodnocení myšího testu

A jsme u konce dlouhého testu myší. Celkové vítěze jsme si řekli ve třech kritériích. Ale jednu myšku musím ohodnotit ještě v poměru cena/výkon. Tuto pomyslnou cenu získává myška A4Tech XL-740K. Tato myška si to právem zaslouží a v cenové relaci kolem 500Kč s DPH nenajdete lepší myš než právě tuhle.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (14)

Jupi

Hura, vybral jsem dobre, moje myska vyhrala. Musim potrvrdit vse co se pise v testu, A4Tech 740-K je opravdu super a ani jedna z uvadenych nevyhod mi nevadi, jedine snad trosku klapavej stisk tlacitek ale jinak je to za tu cenu bezkonkurencni myska a jsem rad, ze ji mam doma. Dnes bych totiz volil stejne.

@SirIndy: wah G9tka je vyownuje naprosto ve vsem .) krom ceny ktera je jaksi nelidova .) ale opravnena ....

@asdfa: jj, já mám už dlouho A4Tech X-718BF, je to těsná předchůdkyně staré dobré 750ky, a nemůžu si stěžovat. Rozlišení 2000dpi tenkrát když jsem to kupoval za cca 350Kč ;-)
Hádejte jakou myš si koupím jako další.. :-D

@SirIndy: A4Tech 740-K je opravdu velice dobrá myš, jsem s ní naprosto spokojen. A ohledně nevýhod souhlasím s SirIndy

@easy.cz: Ptal jsem se přímo o myši a nikdo neodpovědel tak to zkusím tady: Zajimalo by me jak moc musim stlacit hlavni tlacitka aby se sepnul mikrospinac, jestli je tam nejaka vule, ja bych spis ocenil co nejkratsi dosed max tak 0,5mm proste aby tlacitko nepruzilo kdyz ho zmacknu ale hned seplo spinac...poradite nekdo ?

@Pintsyze: Dobrý den. Je to už velmi dlouho, co jsem měl tuto recenzi na starosti, ale pokud si dobře pamatuji, žádná myška nedávala najevo odpor při stisku hlavních tlačítek. Však nejlepší stisk měla myš od firmy SteelSeries, ale také Cyborg či M3 Platinum nebyly na tom špatně.

Razer

Není nad kvalitní myšku od razeru nebo logitecu, žádná z recenzovaných mě nezaujala jak designem, zpracovanim ani kvalitou... :(

@ElectricKota: Mas pravdu.
Kdo chce zkusit opravdovy luxus ,mel by zvolit bud Razer nebo Logitech.
Ja jsem osobne v ruce uz drzel spoustu "hernich" mysi ,ale nejvice mi vyhovuje Razer DeathaAdder ,ktereho sem si take poridil.
Dale mi vyhovovala i MX518 ,ktera je tez za svou cenu skvela.
A nesmim zapomenout ani na Lachesis a G5 ,ale u te mi prijde nesmyslne premrstena cena.

Nádhernej test

Tak tohle je opravdu nádhernej test myší tohle se CZC opravdu povedlo dobrej výběr a skvěle otestovaný už jsem si jednu z nich vybral a to tu Microstar StarMouse GS-501 je prostě nádherná a dobře navržená

Tlačítko 3XFire

nevim,tohle tlačítko u A4Techu(mimochodom mám jiný model a nemůžu si ho vynachválit) mi teda u FPS stříleček příde na nic.Ve Winu ho využiju na otevírání složek ale na střílení to teda fakt není

@veteran13: Já ho i používám. Záleží na hře, momentu a jak jste na tom zvyklý - může to být opravdu dobrá featura.

@AggramarAvenger: ja ho vyuzivam plne, ve hrach naprikal pri cod4 u last standu nemusim klikat 7x abych do nekoho dal celej zasobnik ale staci kliknout jednou a hodne rychle vystrilet 3 naboje. poměr cena/výkon je asi uplne nej

Good

dobrej test

Pekny

vsechny jsou nalozeny ale ja mam osobne nejradsi MSI :-)

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru