Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
To tu ještě nebylo! Xiaomi má bezdrátovou nabíječku pro celou místnost

To tu ještě nebylo! Xiaomi má bezdrátovou nabíječku pro celou místnost

Události

Vypadá jako čistička vzduchu nebo malá mobilní klimatizace. Ve skutečnosti je ale novinka zvaná Mi Air Charge od společnosti Xiaomi naprostým unikátem, který slibuje nabíjet mobilní zařízení na dálku v jedné místnosti.

Bezdrátové nabíjení je dnes v módě. A není se čemu divit, je velmi pohodlné a intuitivní. Pokud váš telefon bezdrátový standard podporuje, nemusíte se každý den obtěžovat s kabely. Prostě jen svůj přístroj položíte na příslušnou nabíjecí podložku a o nic dalšího se nestaráte.

Představení bezdrátové nabíječky Mi Air Charge

 

Možnosti bezdrátového nabíjení ale posunula společnost Xiaomi na úplně novou úroveň. Mi Air Charge totiž žádnou podložku k nabíjení nepotřebuje, přístroji dodává šťávu už jen tím, že jste v místnosti poblíž.

Zařízení totiž obsahuje hned 144 antén, které vysílají milimetrové vlny ve frekvenci 30 GHz až 300 GHz až do vzdálenosti několika metrů. Pokud máte přístroj, který obsahuje 14 antén, můžete prostřednictvím této novinky přijímat energii. V propagačních materiálech je zobrazen telefon Xiaomi Mi 11, takže tato vlajková loď by to pravděpodobně měla umět, byť se výrobce o této vlastnosti při prosincové premiéře vůbec nezmínil.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nová nabíječka není žádný drobeček

 

Počítá se s nabíjecím výkonem 5W, což není rozhodně moc – současné bezdrátové rychlonabíječky jsou na tom daleko lépe. Na druhou stranu u nich musíte mít přístroj skutečně položený na nějaké podložce, v případě novinky můžete své mobilní miláčky normálně držet a používat.

Xiaomi si nechalo celé zařízení o velikosti menšího nočního stolku již patentovat a zástupci podniku také prozradili, že brzy začne masová produkce. Žádné další detaily však prozradit nechtěli. V tuto chvíli tedy není jasné ani to, kdy přesně a za jakou cenu se bude Mi Air Charge nabízet.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (11)

"dalkove" bezdratove nabijeni

podobnou veci se chlubil intel pred deseti lety, tehdy jen na papire....
je fajn ze se to konecne dostava do stadia kdy se to da vyrobit

Technické parametry

Dost by mě zajímal příkon a obecně poměr spotřebované a vyzářené energie. Pak samozřejmě dosah (resp. pokrytý prostor), útlum překážkami apod.Bezdrátovému nabíjení na větší vzdálenosti obecně fandím, ale nedovedu si představit, že by bylo možné to prodávat v EU - bude to tak energeticky neefektivní, že jestli se to dostane na EU trh, do roka a do dne to zakážou.

Pavel

.

@KRAUSP: Můžete ukázat nějaký zdroj, který prokazuje souvislost mezi "chřipkovou" epidemii a elektromagnetickým zářením libovolného typu? Televize vysílají skoro 100 let a ještě nikdo na zmutované orgány nezemřel. A to si srovnejte výkon TV vysílačů třeba s těmi s 5G, nebo s "rakovinotvornou" Wi-Fi.

@KRAUSP: Netrollte zde prosim Vase dezinformacni nesmysly. Je to ostuda byt takto zmaten a absolutne zakladne nevzdelan v tolika nesouvisejichich zalezitostech. Doporucuji precist zaklady principu sireni elektromagnetickych vln. Prostudovat jejich typy a vyuziti. Takoveto zbytecne projevy strachu a neznalosti akorat matou nevedome casti populace.

@mightthrone: .

Mikrovlnka pre ľudí

Dúfam, že to nebude bežné,.. predsa je to len žiarenie, a ak to má mať postačujúci výkon na nabíjanie mobilu, tak to bude postačujúce aj na poškodenie zdravia. Taká, dobrovoľná mikrovlnka pre ľudí.

@kravec: Jestli to na tu vzdálenost má výkon 5W, tak je to stále mnohonásobně méně, než kdyby na Vás svítila klasická 65W žárovka.

@Paagrill: To má být nabíjecí výkon. Vyzářený bude muset být větší - otázka je o kolik.

@Paagrill: No, žiarovka vyžaruje svetlo a teplo. Toto je mikrovlnné žiarenie. Pri žiarovke je 65W príkon (alebo prepočet "efektívneho" svetla LED žiaroviek), a nabíjací výkon 5W si asi vyžaduje aj niekoľko desiatok wattov mikrovlnného žiarenia. Bolo dokázané, že mikrovlnné žiarenie poškodzuje organizmus, nadmerné (cca celý pracovný deň) užívanie intenzívneho bluetooth alebo volania s mobilom pri hlave. Aj keď vážnejšie choroby z toho dostane len zlomok ľudí, tak vplyv na starecké choroby sa ťažko skúma. No, keď by to bolo bežne doma, tak to bude prispievať k zvýšeniu výskytu rakoviny. Samozrejme, chemikálie a iné látky a žiarenia, tiež prispievajú k vzniku rakoviny. No, kúsok po kúsku,... Organizmus niečo znesie, no má svoje limity.

@kravec: Fyzika ZŠ:
Mikrovlnné záření (až 300GHz - 5G sítě nebo tento případ) má delší vlnovou délku, než je infračervené (tedy tepelné, až 400THz) záření a mnohem delší vlnovou délku než je viditelně světlo (až 790THz). Záření, které poškozuje DNA a může přispět k výskytu rakoviny je UV, tedy 10¹⁵Hz a výše. Pokud by tato nabíjecí stanice byla schopná jakýmkoliv způsobem poškozovat organismus člověka, znamenalo by to, že bychom nesměli vylézt na denní svit nebo pod již zmíněnou žárovku (nebo vedle sedícího člověka, který vyprodukuje od 80-120W tepelného záření). Příjem 5W po dopadu nemá člověk absolutní šanci pocítit. To je totiž rozdíl mezi uzavřenou mikrovlnkou, která jede na 2kW a fakt dokáže do minuty jídlo ohřát.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru