ROCCAT Pyra Wireless_696778313
ROCCAT Pyra Wireless
Produkt není určen k prodeji.

Recenze produktu Roccat Pyra v rukách MMORPG hráče

shauku-cz
  • bezdrátová
  • dobíjení přes USB
  • po zkušenosti s Pyrou začnete lépe utrácet peníze
  • instalace
  • synchronizace při vybití baterek
  • ruší okolní bezdrátový signál
  • usb kabel nefunguje pro alternativní komunikaci, pouze nabíjí myš (bez přijímače se neobejdete)
  • bude vás mrzet, že jste ji koupili

Společnost Roccat uvedla na trh další myš, která by měla předčít drátovou Roccat Kova a především Razer Orochi či Razer Naga. V průběhu recenze se nejdříve dozvíte, proč jsem si myš koupil, jak jsem s ní hrál a proč jsem ji odložil.

**ROCCAT™ Pyra Wireless: 1000Hz Lag-free Gaming. A nebo také ne.**

Počítačové hry hraju denně a koupě bezdrátové myši mě již dlouho lákala. Když si kamarád pořídil Razer Orochi, rozhodl jsem se ke koupi Roccat Pyra; přecijenom s Roccat Kone a přístupem samotné firmy Roccat jsem byl velmi spokojený.

Myš dostanete v krabičce z průhledného tenkého plastu, která tak nějak až na obrázek pod myší působí dost lacině (oproti balení od Kone dost velké zklamání).
Obsah balení je myš, usb přijímač, sáček na myš, cd s ovladači, plastová kartička k registrování produktu a USB kabel pro nabíjení myšky (kabel včetně konektoru je tenčí než běžné USB kabely, ale méně podmanivý než běžné kabely od myší). Nesmím opomenout, že součástí balení jsou také dvě AAA nabíjitelné baterie od firmy GP.

Pokud nemáte již nainstalované ovladače, tak s Plug-and-Play nepočítejte - takže při instalaci počítejte s původní myškou. Vlastně ji, starou myš, od počítače vůbec neodpojujte, bude se vám ještě hodit (Pokud máte starou Mambu, tak ji ještě něpřipojujte k výfuku vašeho BMW, nechte si tam místo pro Roccat Pyra).

Software ovladačů je pěkně napsaný, přehledný a se spousty možností z nichž nejzajímavější je právě avizovaný EasyShift[+] - tajná superzbraň proti Razer Naga a podivným tlačítkům.
EasyShift[+] nefunguje a hned ukážu proč:

Myš má 5 tlačítek, levé+pravé+kolečko+na levé straně+na pravé straně. EasyShift[+] funguje tak, že o jedno klasické tlačítko proměníte na spouštěč EasyShift[+] a máte o další čtyči tlačítka navíc. To je super ne? Ne, není.
Představte si, že hrajete hru, třeba World of Warcraft, pravým tlačítkem běháte, levým používáte kouzla, na straně máte nějaké důležité makro. Nastavíte si EasyShift[+] (dál jen ES), jenže máte problém, jakmile zmáčknete ES+právé tlačítko, přestanete běhat; jakmile zmáčknete ES+levé tlačítko, už nemůžete kouzlit; jakmile zmáčknete ES+tlačítko na straně, tak vám nefunguje to důležité makro, které zachraňuje celý tým před umřením.
Zkrátka spíš než EasyShift[+] a 9 vituálních tlačítek spíš využijete myš se 6 tlačítky.

No a nyní se dostáváme k dalšímu problému, kterým ovšem trpí všechny bezdrátové myši, k baterkám. Roccat Pyra sice můžete dobíjet za běhu, dokonce i status baterky poznáte dle blikání led diody, ale když hrajete, tak nechcete koukat pořád na svou ruku a bezdrátovou myš jste si nekoupili proto, aby v ní byl celou dobu zapojený kabel.
A tak si hrajete a dojdou vám baterie, najednou se vám 3 sekundy začne trhat kurzor myši a myš přestane reagovat. Jako běžný inteligentní člověk vezmete USB kabel a zastrčíte jej do myši. Jenže ouha, to totiž nevíte, že myš ztratila synchronizaci a že ji už jen tak jednoduše nezíská. Jednoduché to není, někomu pomůže restart počítače, někomu přeinstalování ovladačů (proto pořád máte tu starou myš připojenou).

Když jsem zjistil, že myš na hraní není, připojil jsem si ke svému pracovnímu notebooku a zjistil jsem další hrůzu. Jak možná víte, Pyra není bluetooth, ale radiová na 2.4GHz. A tak, když jsem jí zapojil do notebooku, nebyl jsem schopný se připojit na wifi router ve vedlejší místnosti (to jsem zjistil až po pár hodinách restartování routeru, stěhování nábytku a vyhlízením nového notebooku nebo aspoň wifi karty).

**Jednoduše: průser od hlavy až k patě.**

Myš jsem používal na 2 rozdílných počítačích (Windows XP a Windows Vista) a notebookem (Windows XP Media Center).
Konfigurace pc vám nenapíšu, ale notebook je trošku starší HP Pavillion dv6151.

Posledním hřebem do mého srdce bylo, když jsem uviděl kamarádovu Razer Orochi. Roccat Pyra oproti Razeru vypadá mnohem hůř - Orochi postrádá stupidní nápis, je příjemnější na dotek, lépe se drží, dokonce i lépe svítí.

Baterie nevydrží dny, ale 3-4 hodiny herního provozu.

kód: 76493
ROCCAT Pyra Wireless_696778313
Produkt není určen k prodeji.
Speciální bezdrátová myš pro hráče počítačových her nebo k běžné práci, optický modrý senzor, 5 speciálních tlačítek, maximální rychlost 130ips, USB nano přijímač, doba odezvy 1ms, rozlišení snímače 400, 800 či 1600dpi, malé rozměry a nízká hmotnost, zajímavý tvar.
Nečekaně velký výprodej Uklízíme sklady