Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Altec Lansing VS4221: Nechte originál znít

Altec Lansing VS4221: Nechte originál znít

Recenze
Altec Lansing 120i_92973352
Altec Lansing 120i
Produkt není určen k prodeji.
Altec Lansing 121i_1892441632
Altec Lansing 121i
Produkt není určen k prodeji.
Altec Lansing 151i_1185013913
Altec Lansing 151i
Produkt není určen k prodeji.
Altec Lansing BXR1120_1144069228
Altec Lansing BXR1120
Produkt není určen k prodeji.
Altec Lansing BXR1121_382825553
Altec Lansing BXR1121
Produkt není určen k prodeji.

Není tomu tak dávno, co se v nabídce společnosti CzechComputer objevily nové reproduktorové sestavy společnosti Altec Lansing. Tato firma rozhodně není neznámou, a tak jsme se rozhodli jednu z novinek otestovat. Přesněji jsme redakčním testům podrobili aktuální reproduktorovou sestavu Altec Lansing VS4221. Jaká je a co od ní čekat, se dozvíte v tomto článku.

Vyřknu-li slovní spojení Altec Lansing, málokdo bude asi vědět, že se jedná o renomovaného výrobce reprodukčních zařízení. Přestože jméno zmiňované společnosti tedy není v našich nejzvučnější, rozhodně to nevrhá jakýkoliv stín na výrobky z produkce zmiňované firmy. Ba naopak. Aniž byste to nejspíše tušili, značkové reproduktory Altec Lansing nás obklopují přímo v některých zařízeních. Krásným příkladem může být některý z notebooků řady Pavilion společnosti Hewlett Packard. Koneckonců recenzi jednoho takového stroje jsme vám přinesli také na našich stránkách (recenzi notebooku Pavilion dv6151 naleznete zde ). Nutno podotknout, že v noteboocích Pavilion si na kvalitu reprodukce nestěžoval snad žádný uživatel, alespoň co moje paměť v oblasti diskusních fór sahá. Samotná reproduktorová sestava je však samozřejmě úplně jinou kategorií.

A to je mimo jiné také jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli otestovat reproduktorovou soustavu Altec Lansing VS4221, která se na pultech obchodů vyskytuje teprve pár týdnů. Jak jiskrným zvukem je schopna, reproduktorová sestava v konfiguraci 2.1, se pochlubit, si popíšeme v dalších odstavcích této recenze.

Obsah balení

Reproduktorová sestava doputovala do naší redakce včetně kompletního příslušenství v kartónové krabici v odstínech modré a černé barvy. Zaměstnanci pošty se k zásilce opětovně chovali zcela předpisově, a tak došla v naprostém pořádku. Tedy až na proražený obal na čelní straně, jak můžete vidět na pořízené fotodokumentaci. A taktéž drobné oděrky po celém povrchu obalu. Výrobce naštěstí s trochu „náročnějším“ transportem počítal, a tak jsou všechny součásti reproduktorové soustavy uvnitř zajištěny polystyrénovými zábranami. Samotná soustava tedy naštěstí neutrpěla jakoukoliv újmu. Než vyzdvihování kvalit přepravních služeb, se raději podíváme na obsah balení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Obal produktu – všimněte si šetrného jednání České Pošty.

V balení naleznete:

* subwoofer

* dvojici polohovatelných satelitů

* dálkový ovladač

* propojovací audio-kabel jack 3,5 mm / jack 3,5 mm

* návod k použití a propagační materiály výrobce

Vzhled a kvalita zpracování

Již na první pohled vás reproduktorová soustava Altec Lansing VS4221 jistě přesvědčí o záměrech výrobce. Na první pohled totiž minimálně satelity sestavy upoutají vaši pozornost zcela nevšedním vzhledem. A nutno podotknout, vzhled patří rozhodně mezi silné stránky produktu. Přestože by design neměl být hlavním kritériem při výběru, pokud vám reproduktory padnou na první pohled do oka, těžko se budete ještě poohlížet po jiném výrobku. Samotný satelit bychom mohli rozdělit v podstatě na dvě části. Tou hlavní by byla mohutná kuželovitá základna z níž se, až k nebesům šplhá dočista plochý panel s dvojicí driverů. Tento panel je navíc opatřen polohovacím mechanismem, a tak s ním můžete ve vertikální poloze asi ještě o 20° pohybovat. Satelit si nastavíte tedy přesně tak, aby se reprodukovaná hudba linula přímo k vašim uším.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

První seznámení se satelitem reproduktorové sestavy.

Výrobním materiálem je samozřejmě z velké části plast stříbrné barvy, nalezneme zde však také plochy pokryté kovovou mřížkou v černých odstínech. Příkladem může být plastová základna, která je po celém spodním lemu obepnuta desénově zajímavou kovovou mřížkou. Tak trochu odlišné barevné schéma však nese panel s drivery. Jeho zadní strana je vyhotovena z plastu černé barvy, zatímco protilehlá přední se již rozděluje na třetiny. Spodní třetinu zaobírá stříbrný plast s elegantním černým logem společnosti Altec Lansing. Černě zbarveny jsou také vrchní dvě třetiny panelu s drivery. V tomto případě se však jedná o zakrytí dvojice driverů (na každém satelitu nalezneme vždy dva drivery) kovovou mřížkou. Kovová mřížka nás také přivádí k důmyslnému umístění třetího driveru. Zatímco v panelu nalezneme vždy dva měniče o průměru 28 mm, v kuželovité základně se skrývá třetí reproduktor o průměru 3,5“. Tím jsme si vysvětlili, proč je mimo jiné ve spodní části umístěna také černá kovová mřížka. Rozměry každého ze satelitů jsou 115 mm šířka x 118 mm hloubka x 262 mm výška.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Profil satelitu.

Oba satelity mají na spodní straně vždy čtyři protiskluzové podložky z gumy. Ty jsou poměrně vysoké, a tak se během poslechu rozhodně nemusíte obávat nechtěného přenášení vibrací. Pravý satelit má na zadní straně vyveden audio-kabel s koncovkou cinch. Zapojení cirka 135 cm dlouhého kabelu je zmiňovanou koncovkou realizováno přímo do zadního panelu subwooferu. Stejně dlouhý kabel je vyveden taktéž z levého satelitu. Tentokráte se však jedná o značně širší kabel, jenž je zakončen atypickou koncovkou, připomínající rozhraní PS2. Rozdílná kabeláž má samozřejmě své opodstatnění, levý satelit má totiž na své spodní hraně umístěna tlačítka pro základní ovládání. Konkrétně se jedná o dvojici tlačítek, regulující intenzitu hlasitosti. V bezprostřední blízkosti těchto ovládacích prvků naleznete také sluchátkový výstup ztvárněný konektorem jack 3,5 mm. Během pohotovostního stavu reproduktorové sestavy se zpoza černé mřížky na kuželu satelitu rozzáří zelená indikační dioda. Dílenské zpracování a především také kvalita použitých materiálů je na velice vysoké úrovni.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na ovládací tlačítka a sluchátkový výstup na levém satelitu.

Co se subwooferu týče, ten je zpracován v obdobném duchu samotných satelitů. A tak jeho čelní masku můžeme opět rozdělit na třetiny. Spodní třetinu zaobírá plastová část stříbrné barvy, v jejímž samotném středu můžeme nalézt vzduchovou průduchu a nad ní mohutný nápis Altec Lansing a logo výrobce. Vrchní dvě třetiny čelní masky jsou zakryty kovovou mřížkou v černých odstínech, jenž schovává mohutný 6,5“ driver. Zbytek těla subwooferu je vyhotoven z dřeva černé barvy. Pomineme-li čtyři pěnové nožičky na spodní straně produktu, které minimalizují přenášené vybrace, bude nás nejvíce zajímat zadní panel s konektorovou výbavou. Na něm nalezneme konektory; cinch (vstup pravého satelitu), atypický konektor připomínající rozhraní PS2 (připojení levého satelitu), konektor jack 3,5 mm (ke propojení se zdrojem audio-signálu) a dva cinch porty (ke propojení se zdrojem audio-signálu). Ze zadní strany ústí také síťový kabel, skrze který je celá reproduktorová soustava napájena. Samotný napájecí zdroj je tedy vestavěn přímo v subwooferu. Rozměry zařízení činí 200 mm šířka x 245 mm hloubka x 340 mm výška. Dílenské zpracování a kvalita použitých materiálů je stejně jako v případě obou satelitů na prvotřídní úrovni.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Subwoofer testované soustavy.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Konektorová výbava subwooferu.

Dálkové ovládání

Součástí dodávané výbavy je především také dálkový ovladač. A řekněte sami, kdo by se v dnešní době obešel bez této nenahraditelné periferie?! Přestože ovladač působí na první pohled plastovým, možná také levným dojmem, svou práci plní na výbornou. Matné stříbrné tělo tenkého ovladače padne i přes své drobné rozměry vcelku pohodlně do ruky. Na drobné tělo ovladače se vtěsnalo celkem 8 tlačítek, z nichž všechny slouží k ovládání reproduktorové soustavy. Jednak můžete celou sestavu vypnout / zapnout, ale také manipulovat s celkovou hlasitostí, případně upravovat intenzitu středů a basů. Tlačítka mají poměrně přesný a jistý stisk. Ovladač je napájen plochou 6V baterií.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dálkový ovladač reproduktorové soustavy.

Technické parametry

Testovaný produkt

Altec Lansing VS4221

Kód eshopu

49785

Konfigurace reproduktorů

2.1

Rozsah frekvencí subwooferu

40 Hz - 160 Hz

Rozsah frekvencí satelitů

160 Hz - 20 kHz

Celkový rozsah frekvencí

40 Hz – 20 kHz

Výkon subwooferu [RMS]

19

Výkon satelitu [RMS]

8

Odstup signál / šum [dB]

80

Satelit – drivery (každý z nich)

2x 28 mm; 1 x 3“

Rozměry satelitu

115 mm šířka x 118 mm hloubka x 262 mm výška

Subwoofer – drivery (každý z nich)

1x 6,5“

Rozměry subwoofer

200 mm šířka x 245 mm hloubka x 340 mm výška

Orientační cena*

2170,- Kč včetně DPH a všech příslušných poplatků

* uvedená cena je pouze orientační a platí k datu zveřejnění tohoto článku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Testovaná sestava v celé své kráse.

Testovací sestava

Sluchátková soustava Teac PM HP-11 byla testována pro objektivnost celkem na dvou zvukových kartách společností Creative Labs a M-Audio. Přesněji se jednalo o modely X-Fi mX Xtreme Audio od společnosti Creative Labs a Revolution 5.1 společnosti M-Audio.

Zvuková karta X-Fi mX Xtreme Audio je určena pro PCI slot základní desky, je založena na DSP procesoru, který má být údajně 24x rychlejší než procesor staršího modelu SB Audigy (alespoň podle prohlášení výrobce). Tato zvuková karta podporuje prostorový zvuk na až 7.1 kanálový výstup, avšak problém jí samozřejmě nebudou dělat ani reproduktorové sestavy konfiguraci 2.1, které se vyskytnou v testech. Odstup signálu od šumu je úctyhodných 108 dB, navíc se karta může pochlubit 24-bitovými vstupními i výstupními převodníky se samplovací frekvencí 96 kHz, které zjišťují výtečný zvuk. Zajímavou je i technologie X-Fi Crystalizer, která údajně nadstandardně zvyšuje kvality zvuku. Tato vlastnost je však softwarovou záležitostí, a abych zachoval objektivnost testu, nebo chcete-li, softwarově neovlivňoval výsledky testu a vyhověl tak i hudebním nadšencům, tuto funkci jsem samozřejmě nepoužíval.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zvuková karta X-Fi mX Xtreme Audio – ilustrační foto.

Druhou kartu snad ani nemusím představovat. Na poli běžného použití je doslova legendou. Pro nejednoho uživatele, ba dokonce audiofila, je tato karta jasnou volbou, a to hlavně pro její poměr cena/výkon a kvalitní zvuk. Samozřejmě se jedná o výrobek Revolution 5.1 společnosti M-Audio. Bez problémů si tato karta poradí s reproduktorovou konfigurací v až 5.1 kanálech, a tak je k testu opět více než dostačující. Karta využívá čipu Envy společnosti VIA, který podporuje HD zvuk 24-bit/192kHz pro reprodukci a 96kHz pro záznam z analogového zdroje. Odstup signálu od šumu je chvály hodných 109 dB. Karta podporuje SRS TruSurround XT a SRS Circle Surround II technologii, kromě toho je plně kompatibilní s EAX, Sensaura, DirectSound a A3D. M-Audio Revolution 5.1 je opět určena pro PCI slot. Tato karta však nepotřebuje dlouhé představení, za její kvality ručí řada spokojených zákazníků, kteří své volby i po delší době používání nelitují.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zvuková karta M-Audio Revolution 5.1 – ilustrační foto.

Pokud by vás však více zajímali kvality a parametry těchto zvukových karet, můžete si přečíst samostatnou recenzi, která o jejich kladech a záporech pojednává ( recenzi naleznete zde ). Pro úplnost dodávám ještě tabulku s kompletními parametry počítačové sestavy, na které testy probíhaly. Nutno podotknout, že na výsledky testů však komponenty této sestavy (vyjma zvukových karet) nemají naprosto žádný vliv.

Procesor

Intel Pentium 4 506; 2,6 GHz @ 3,4 GHz

Základní deska

ASUSTeK P5P800S (LGA775, Intel 848P, AGP, SATA)

Operační paměť

1024 MB DDR 400 MHz A-data CL3

Pevný disk

Maxtor DiamondMax 10 6V250F0 - 250GB SATA II

DVD+/-RW mechanika

LITE-ON DVDRW SHW-16H5S (lightscribe)

DVD-ROM mechanika

Teac DV-516G

Grafická karta

HIS ATI RADEON 9250 SE (AGP 8x, DicectX 9)

Zvuková karta

Creative Creative Labs X-Fi mX Xtreme Audio

Praktické zkušenosti

Testování zvukových zařízení je jedním z nejtěžších úkolů pro recenzenta, leč by se tak na první pohled nemuselo zdát. Zatímco testy příklad grafických karet se povětšinou řídí především pevnými číselnými hodnotami, u recenzí zvukových zařízení je hodnocení vyřknuto především podle subjektivních dojmů recenzenta.

Osobně nejsem zvyklý většinou opěvovat příliš kvalitu jednotlivých zařízení, které mám k testům k dispozici. Tentokráte však chválou nad zvukovým projevem karty rozhodně šetřit nebudu. Kvalita reprodukce je na opravdu vysoké úrovni. Obzvláště když přičteme fakt, že se jedná o periferii určenou výhradně k počítačovým stanicím. Reprodukce je naprosto vyvážena, pokud si tedy tak přejete a nastavíte úrovně středů a basů na požadované hodnoty. Při přílišném přebuzení středů a obzvláště pak basů zanikají samozřejmě výšky, které není možno jakkoliv regulovat. Na druhou stranu nastavení závisí opravdu jen na vašem vkusu, a tak si vyrovnanost zvukových pásem můžete upravit přesně podle vašich představ. Potěšující je také maximální intenzita hlasitosti, kterou budete využívat asi jen opravdu málokdy. Alespoň pokud tedy nechcete ještě pár let používat naslouchadlo. Překvapen jsem byl i naprosto minimální mírou zkreslení, jež je u reproduktorů patrná přibližně okolo hladiny 90 % hlasitosti. Vzhledem k celkové intenzitě maximální hlasitosti je tato hodnota opravdu povzbuzující. Osobně bych tedy sestavu doporučil pro poslech jakéhokoliv hudebního stylu, neboť díky možnosti přesného nastavení bude vhodným společníkem k poslechu za většiny okolností.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na polohovatelný kloub satelitu.

Jedinou výtku, kterou bych ke zvukové kultivovanosti reproduktorové soustavy měl, je její celkové odstínění. To je bohužel na opravu nízké úrovni, a tak pokud budete mít i ve vzdálenosti 2 metrů například mobilní telefon, můžete být velice brzy rušeni nepříjemnými zvukovými kulisami. Nemluvě pak o tom, jestli u svého počítače využíváte modem některého z mobilních operátorů. Celá věc by se mohla zdát jako drobnost, avšak tato maličkost kazí jinak celkově vítečný dojem z reproduktorové soustavy. Mírným zakolísáním je také dálkový ovladač. Ten dokáže sestavu ovládat ještě ve vzdálenosti 2,5 metru, avšak je nutné vždy mířit přesně na indikační diodu levého satelitu. Klidně i drobná odchylka totiž může způsobit, že reproduktory nebudou na vaše příkazy reagovat.

Klady a zápory

+ výborné dílenské zpracování a kvalita použitých materiálů

+ schopnost vcelku věrné reprodukce

+ dobrý poměr cena / výkon

+ maximální intenzita hlasitosti bude dostačovat opravdu každému

- odstínění reproduktorů

- nutnost přesného míření dálkovým ovladačem

Závěrečné hodnocení

Reproduktorová soustava Altec Lansing VS4221 je s „přimouřením“ jediného očka opravdu výborným produktem s velice zajímavou pořizovací cenou. Nebýt nedostatečného odstínění celé sestavy, možná bychom mohli korunovat nového krále v sestavách o konfiguraci 2.1. Nevadí-li vám horší odstínění reproduktorové soustavy, jen těžko budete v současné době hledat na pultech obchodů podobné zařízení, jež by vám nabízelo stejnou kvalitu reprodukce - samozřejmě v dané cenové kategorii. Pokud tedy uvažujete o obměně či zakoupení nové reproduktorové soustavy v konfiguraci 2.1, měla by být sestava Altec Lansing VS4221 rozhodně jedním z předních kandidátů k zamyšlení.

Reproduktorovou soustavu Altec Lansing VS4221 naleznete zde.

Ostatní produkty společnosti Altec Lansing naleznete zde.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (21)

Wow

Tak to je krasa

@Misha07: Ty jsi asi ještě opravdu neviděl pořádné reproduktory viď že ne? ;)Jinak k reproduktorům na 2.1 cena celkem vysoká, výkon né moc přesvědčivý a design nic moc :)

PC sestava

Muzete mi jednou rozumnou vetou vysvetlit, proc u vsech vasich recenzi o reprakach uvadite svou Pc sestavu? Sam pisete, ze na reprodukci to nema zadny vliv, v tom pripade to nechapu jeste vic. To se chcete jenom pochlubit, jak mate pretaktovany procak? :) Pac celkove setava neni nic moc ke chlubeni. Jinak k recenzi nemam slov... snad jen bych vam pral poslechnout si poradny repraky.

@Hajczus: Dobrý den. Nevím, jestli zvládnu vysvětlit danou otázku jednou jedinou větou, ale celá věc se má asi tak; před nějakým časem jsem byl u své recenze jedné reproduktorové soustavy nařčen z toho, že neuvádím kompletní hardwarovou specifikaci sestavy. Abych se podobným problémům vyhnul, raději vždy tu kratičkou tabulku sepíšu. Rozhodně se nechci sestavou chlubit, koneckonců není ani čím, jak jste sám výstižně uvedl. Konkrétně přetaktování procesoru je velice jednoduché s dobrým chlazením a zmiňovanou základní deskou. Co se reproduktorové sestavy týče, v článku jsem několikrát uvedl, že se jedná o soustavu, určenou výhradně pro použití s počítačovou sestavou. V těchto ohledech a dané cenové kategorii přístroj jednoznačně nad konkurencí vyniká. Samozřejmě však nemůžeme sestavu srovnávat s profesionálními audio-systémy, ke kterým sestava ani zdaleka nesahá jak kvalitou zvukové reprodukce, tak samozřejmě také prodejní cenou. Přeju krásný zbytek dne.

@Saša Ševčík - CZC: Diky za vysvetleni. Priste az vas nekdo narkne z takove kraviny, tak ho ignorujte. Nechapu vsak, kde sem uved neco o profesionalnim audiu zarizeni? Repracky mozna hrajou lip jak konkurence, ale psat takovy veci, jako ze ke zkresleni dochazi pri 90% zatizeni... proste bych vam pral poslechnout si poradny repraky s poradnym zesilovacem (nemyslim zadny profesionalni audio) ;)

Popletené

Nešlo si nevšimnout špatně popsaných měničů v satelitech, každý satelit obsahuje DVA 28mm měniče a jeden 3 palcový. V recenzi je to uvedené naopak...Jinak AL je fajn firma, za stejné peníze nabízí v oblasti PC repráčků lepší zvuk jak konkurence.

@Aspon: Dobrý den. Děkuji za uvedení informací na pravou míru. Čísla se mi opravdu zaměnily. Oprava již byla navržena. Přeji hezký den.

Drivery?

Drivery? To se opravdu v češtině takto používá? Skoro bych řekl, že ne ;)Jinak na tuhle kategorii (2.1) mi to přijde skoro až moc drahé - za polovinu podle mne člověk sežene snad i lepší (samozřejmě subjektivní pohled) - třeba Logitech X-230.

@Anonymní uživatel: Dobrý den. Ano, označení driver je v českém jazykovém prostředí běžně používáno. Přeji hezký den.

2.1 nikdy vice

Mel jsem jednu z drazsich soustav Logitech 2.1 a musim rict, ze kdo ma trochu hudebni ucho, tak to moc dlouho poslouchat nevydrzi. Myslim tim obecne system 2.1 a potazmo i 5.1, nekolik zebrackych satelitu a subwoofer dohanejici basy. Jedinne jak se do dalo poslouchat bylo, ze jsem sedel u PC a satelity jsem mel od monitoru namirene presne na hlavu, ale staci se zvednout a uz je slyset prevazne subwoofer a plastova hruza jdouci ze satelitu. Na ozvuceni mistnosti nepouzitelne. Velmi rad jsem se toho zbavil a na aukru si koupil lehce starsi receiver kombinovany se zesilovacem a k nemu 2 tripasmove bedny (vse za 2300). A jak zde pise Hajczus, neni to zadne profi, ale zvuk je uplne jine dimenze. Hudba je homogenni po cele mistnosti a lze si ji krasne vychutnat i pri nizke hlasitosti, ono cim vetsi kraval neznamena, ze je tim lepsi hudebni podani.

@Alemon3: Zcela přesné. Já si tedy vychutnávám i filmy, takže 5.1 nezavrhuju, ale pochopitelně plastové satelity jsem po počátečním nadšení z "neviditelného zvuku" nahradil poctivými dřevěnými bednami

@FAtbluNT: No ono když pomineme pasivní repráky (což jsou všechny nepočítačové), které potřebují ke svému životu receiver (zesilovač), tak toho moc co byste k PC připojili nezbývá. Za jistou špičku v 5.1 zvuku považuji Z-5500, ale i přesto, jak vy říkáte, že to jsou jen plastaky + dřevěnej subwoofer, hrají velmi slušně. Sice je snadno překonáte sestavou Receiver + slušné dřevěné repro, ale to vás místo na 8000 za Logitechy vyjde na 5-10K za receiver (a to se furt držím cenově dole) + 10-20K za repro. Takže ono dát 3x větší částku za trochu lepší zvuk si hodně lidí romyslí. Ale samozřejmě kdo na to má, tak proč ne.Jinak jediný repro 5.1 k PC, který by dělali z mdf desky (pravé dřevo maj snad jen opravdu drahé sloupy) je Genius řada 4000 a 5000, ale popravdě i přesto, že jsou "dřevěné" mě jejich zvuk nijak nenadchnul a kvalitní plast od Logitechu je mnohem překonává.

@sam fisher: "No ono když pomineme pasivní repráky (což jsou všechny nepočítačové), které potřebují ke svému životu receiver (zesilovač), tak toho moc co byste k PC připojili nezbývá." ...ale zbyva! tzv nearfield monitory, su to profi, alebo poloprofi studiove reproduktory, daju sa pripojit k zvukovej karte cez klasicky jack, a ten zvuk sa s "multimedialnimi" chrastitkami k PC neda zrovnat... a cena nie je nikak premrstena, daju se sehnat uz kolem 2-4k za par...

@tomas_tru: No to by mohlo být celkem zajímavé. Mohl bys mi na icq 205400072 poslat nějaký odkaz na obchod, kde se daj takové repro sehnat? Nejsem muzikant, takže o této kategorii nemám přehled. dík

@tomas_tru: za 2-4K to jsou stejné chrastítka....

Která 2.1 je král?

Zdravím. Píšete tam větu "mohly by být králem 2.1"... Chtěl bych se zeptat, jakou reprosoustavu považujete za krále 2.1? ...Je to Logitech Z-2300?:-)

@Flečr: Tyhle repráky neznám a abych se přiznal ani jejich design nebo jak bylo v recenzi uvedeno "kvalitní" stavba ve mě nezanechává nejlepší dojem. Ale rozhodně by mě zajímalo srovnání s Logitechy, které hrají velmi velmi slušně, at uz Z-2300 nebo Z-4.

@Flečr: třeba pro mne, z-2300 král je. Nebo znáte něco lepšího?

@kecafon: skusili ste creative i-trique 3330? Tak panove skuste :-)

@jsem: hehe :-) Z-2300 sem slyšel a musim přiznat, že většina repro bude hrát líp, takhle nevyvýženej zvuk, předimenzovanej woofer... i moje 20W bedny co mám na stole 10 let sou použitelnější :D

Dotaz

Mám jenom malý dotaz. Když už testujete tenhle druh reproduktorů je takový problém pořídit si starý stereo zesilovač a k němu dvou-třípásmové repro ve skutečném dřevě? Cenově se to dá zvládnout za hodně málo peněz, pod 5000 určitě. Jenom aby jste měli srovnání s něčím co se dá trochu dlouhodobě poslouchat. Ano, je to neskladné, těžké ale proti všem těmhle PC chrastítkám to neskutečně dobře hraje. Pokud má někdo dost místa je to na 99% lepší řešení protože teprve pak lidé poznají jak zní hudba, taky doporučuji na hry a filmy.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru